Arkadaşım Steam hesabıma girip online oyun oynayabilir mi?

Yuudey

Decapat
Selam herkese. Ben dün Call of Duty MW2 satın aldım. Ben işte olduğum zamanlarda bir arkadaşım hesabıma girip Online maç atmak istiyor. Aile paylaşımı sadece offline oynamak içinmiş sanırım. Arkadaşımın ben offline iken girip MW2 Online oynamasında bir sakınca var mı, sıkıntı olur mu? Hesap banlanması vs. Rica ediyorum gerçekten bilgisi olanlar yazsın. Bedavadan 1100 liralık oyun çöpe gitmesin ban falan yersek.

Selam herkese. Ben dün Call of Duty MW2 satın aldım. Ben işte olduğum zamanlarda bir arkadaşım hesabıma girip Online maç atmak istiyor. Aile paylaşımı sadece offline oynamak içinmiş sanırım. Arkadaşımın ben offline iken girip MW2 Online oynamasında bir sakınca var mı, sıkıntı olur mu? Hesap banlanması vs. rica ediyorum gerçekten bilgisi olanlar yazsın. Bedavadan 1100 liralık oyun çöpe gitmesin ban falan yersek.

Eğer ban yerseniz arkadaşınızın oyun içi yaptığı sakıncalı olaylar yüzünden ban yersiniz, aynı anda 2 niz girmediğiniz sürece sorun çıkmaz ancak farklı zamanlarda girmeye çalışın aynı anda girmeye çalışırsanız çoklu üyelikden sorun çıkabilir.

Ben cogunlukla Epic Games kullaniyorum. Arkadasima online oyunlar icin hesabimi veriyordum ve hic bir sorun olmuyordu. Steam de de bir sorun yaratacagini sanmiyorum. Hesabiniz baska bir Pc de daha acik diye banlamazlar.

Eğer ban yerseniz arkadaşınızın oyun içi yaptığı sakıncalı olaylar yüzünden ban yersiniz, aynı anda 2 niz girmediğiniz sürece sorun çıkmaz ancak farklı zamanlarda girmeye çalışın aynı anda girmeye çalışırsanız çoklu üyelikden sorun çıkabilir.
çoklu üyelik yasak bir şeyse eğer aynı anda denemesek bile sonuçta farklı bilgisayarlar olduğu belli ip si vs illaki ban sebebiyse bir şekilde bulmazlar mı.

hile falan kullanmayacak ya oyunu sadece ben aldım o da oynamak istiyor ben işte oluyorum günde 10 saat pcden uzağım hesabıma girip oyunu indirip ben işteyken o girip oynayacak işte kendi bilgisayarında

Bir de oyuna girdiğimizde activision hesabı istiyor ya ayrı bir hesapla girse olur mu yoksa benim activision hesabına mı girmesi gerek acaba

Hile falan kullanmayacak ya oyunu sadece ben aldım o da oynamak istiyor ben işte oluyorum günde 10 saat PC'den uzağım hesabıma girip oyunu indirip ben işteyken o girip oynayacak işte kendi bilgisayarında.

Bir de oyuna girdiğimizde Activision hesabı istiyor ya ayrı bir hesapla girse olur mu yoksa benim Activision hesabına mı girmesi gerek acaba.

O zaman bir sorun çıkmaz merak etmeyin, evet aynı activion hesabını girmesi lazım.

Çoklu üyelik yasak bir şeyse eğer aynı anda denemesek bile sonuçta farklı bilgisayarlar olduğu belli IP'si vs illaki ban sebebiyse bir şekilde bulmazlar mı?

Hayır hocam durduk yere bulamazlar ancak aynı anda girerseniz ya birinizi hesapdan atar ya da uyarı alırsınız diye düşünüyorum (sadece tahmin)

hile falan kullanmayacak ya oyunu sadece ben aldım o da oynamak istiyor ben işte oluyorum günde 10 saat pcden uzağım hesabıma girip oyunu indirip ben işteyken o girip oynayacak işte kendi bilgisayarında
O zaman bir problem olmaz
Bir de oyuna girdiğimizde activision hesabı istiyor ya ayrı bir hesapla girse olur mu yoksa benim activision hesabına mı girmesi gerek acaba
Kendisi farklı bir hesap oluşturması gerekiyor diye biliyorum ancak emin değilim.
çoklu üyelik yasak bir şeyse eğer aynı anda denemesek bile sonuçta farklı bilgisayarlar olduğu belli ip si vs illaki ban sebebiyse bir şekilde bulmazlar mı.
Aynı anda girerseniz arkadaşınız (2'nizden biri illaki atılacak) oyundan atılır, siz oynamaya devam ederseniz.
Burada yasak olabilecek hiçbir şey yok, steam izin veriyor sonuçta.

Yeni konular

Geri
Yukarı