Arkadaşım yok

11. sınıfım. 9. sınıfın ilk dönemini okuduktan sonra okullar kapandı ve ilk dönem 3 tane dost edindim bu konuda şanslıyım ama hepsi sigaraya başladı 1 haftadır okula gidiyorum her gün sigaraya başlamamak için kendimi zor tutuyorum sigaraya başlayacağına arkadaş edinme daha iyi :D büyük ihtimal 1-2 aya kalmaz 1 fırt ile başlarım sigaraya bu gidişle :(

11. sınıfım. 9. sınıfın ilk dönemini okuduktan sonra okullar kapandı ve ilk dönem 3 tane dost edindim bu konuda şanslıyım ama hepsi sigaraya başladı 1 haftadır okula gidiyorum her gün sigaraya başlamamak için kendimi zor tutuyorum sigaraya başlayacağına arkadaş edinme daha iyi :D büyük ihtimal 1-2 aya kalmaz 1 fırt ile başlarım sigaraya bu gidişle :(

Arkadaşlarının sigara içmesi sigaraya başlaman için geçerli bir sebep değil.

İlla ki senin kafa yapına sahip, ortak zevkleriniz olan insanlar vardır, tanışman lazım onlarla.
Sevdiğin spor-müzik aktivitelerinin kurslarına, topluluklarına katılabilirsin. Ortak bir hedef için bir arada bulunan insanların birbirilerine daha yakın olması muhtemel çünkü.

Ne alaka anlamadım sigaraya başlamaya ikna etmeye çalışıyorsun sanki kendini.

Bende lisede aynı durumu yaşamıştım sigaraya başladım 3 sene içtim sigarayı bırakmak için tüm sigara içen arkadaşlarla ilişkiyi kestim bıraktım daha sonra ,sigara olan ortamlara girmiyorum artık.

Sen dünden razısın sigaraya başlamaya hocam.
Yaşıtlarımın çoğu dışarıda arkadaş grubuyla geziyor ben ise şu ana kadar tanıdığım kimseye arkadaş diyemedim. Okuldaki insanların çoğu sigara içen tipler. Nasıl arkadaş edinebilirim?
Zamanla kafa dengi birini bulursunuz illaki. Daha okul başlayalı 1 hafta oldu.

Geri
Yukarı