Arkadaşlarım başarısızlıklarımı yüzüme vuruyorlar

Dostum sınıfta başka erkek yoksa sende git kızlarla takıl. Ha onlarla da takılmam diyorsan tek başına devam et, arkadaş sahibi olmak senin için bir zorunluluk değil tercih meselesi olsun. Baktın onlarda olmadı tek takıl, bir yerden sonra bu zorba grubu seni salar. Bunlar aslında arkadaş değil zorba gurubu. 'diyorum ki anladım ben çok kötü bir oyuncuyum.' böyle demeyeceksin, işinize gelmiyorsa oynamayın diyeceksin. Arkadaş bulamadığın için onlara katlanıyor olman ve alttan alıp ses etmemen bir yerden sonra öz güven eksikliğin varmış algısı uyandırıyor ve tepene daha çok biniyorlar.
İçlerinde hepsi böyle değil bazıları benimle alay etmiyor. Sessiz kalıyor.

Lisedeyim. Arkadaşlarım var. Fakat belirli problemler var. Mesela oyun oynarken vs. bir hata yapıyorum. Bir dahakine yaparsın diyeceklerine bu başarısızlığımı 15-20 gün durmadan söylüyorlar. Diyorum ki anladım ben çok kötü bir oyuncuyum. Yine de vazgeçmeyip onu gülerek söylemeye devam ediyorlar. Bu sadece oyun ile alakalı bir durumda değil. Mesela derste bir şey soruyorum, sorduğum soru bir daha Allah'a emanet ne zaman durursa bazen 15 gün devam ediyorlar bazen 30..
Neden böyle yapıyorsunuz diye soruyorum. Sen de bizimle sürekli dalga geçiyorsun diyorlar. Ama gerçekten öyle bir şey yapmıyorum. Yardım edecek arkadaşların cevabını biliyorum. O arkadaşlarla bir daha konuşma onlarla konuşmayayım da ne yapayım başka erkek yok sınıfta zaten. Böyle bir olay daha önce başına gelmiş olup çözüme ulaştıran, ulaştıramayan veya bu olay ile ilgili fikri olup bana yardım eden arkadaşlar olursa sevinirim.

Bunun lise olduğuna emin misin?

Bunları biz ilkokul veya ortaokulda falan yapardık.

Kızlara yanaş, onlarla kanka ol gerekirse flörtleş ama kız sayısı fazlaysa kanka olmanı tavsiye ediyorum. Bu olay onları daha da kudurtur sana saygı duyar makarna kafalılar.
Bir de yalan söylüyörlar neymiş toksiklik yapıyormuşum yaptıklarını yüzüne vurunca yalana başvuruyorlar hemen.

Geri
Yukarı