Arkadaşlarım başarısızlıklarımı yüzüme vuruyorlar

Lisedeyim. Arkadaşlarım var. Fakat belirli problemler var. Mesela oyun oynarken vs. bir hata yapıyorum. Bir dahakine yaparsın diyeceklerine bu başarısızlığımı 15-20 gün durmadan söylüyorlar. Diyorum ki anladım ben çok kötü bir oyuncuyum. Yine de vazgeçmeyip onu gülerek söylemeye devam ediyorlar. Bu sadece oyun ile alakalı bir durumda değil. Mesela derste bir şey soruyorum, sorduğum soru bir daha Allah'a emanet ne zaman durursa bazen 15 gün devam ediyorlar bazen 30...
Neden böyle yapıyorsunuz diye soruyorum. Sen de bizimle sürekli dalga geçiyorsun diyorlar. Ama gerçekten öyle bir şey yapmıyorum. Yardım edecek arkadaşların cevabını biliyorum. O arkadaşlarla bir daha konuşma onlarla konuşmayayım da ne yapayım başka erkek yok sınıfta zaten. Böyle bir olay daha önce başına gelmiş olup çözüme ulaştıran, ulaştıramayan veya bu olay ile ilgili fikri olup bana yardım eden arkadaşlar olursa sevinirim.
Kalitesiz insanları bırak. Zamanında benimde oldu. El tacizinden tut her türlü fiziksel zorbalığa uğradım ve onlarla dolaştım. Sonra gerçek arkadaşlar edinince alayının yüzüne bakmadım.

Kalitesiz insanları bırak. Zamanında benimde oldu. El tacizinden tut her türlü fiziksel zorbalığa uğradım ve onlarla dolaştım. Sonra gerçek arkadaşlar edinince alayının yüzüne bakmadım.
Kesinlikle fiziksel şiddet yok fakat sözlü şiddetinde babası var.

Okulda arkadaşın olmasın, başka yerlerden kaliteli arkadaşlar 5 kat daha iyidir
O zamanda okulda ne yapacağım ? Köşede kapanık çocuk gibi oturmak çok sıkıcı geliyor.

Bu konu ile alakalı konuları inceledim hepsi yakın tarihli bu aralar çoğu kişi aynı durumdan rahatsız sanırım.

Son düzenleme:
Kesinlikle fiziksel şiddet yok fakat sözlü şiddetinde babası var.
Hocam , çoğu arkadaş denen adamları kara eşekler 500 mt. serbest düzlükte kovalasın. Benim 2 tane yakın arkadaşım var harici yok. Şu ana kadar çocukluktan beri pısırık ve sürekli ezilen biriydim. Kendi arkadaşlarımdan daha samimi TeamSpeak arkadaşlarım bile oldu. Yani çok kafaya takma. Umursama geç. Hatta küs çoğuna.

Yeni konular

Geri
Yukarı