Arkadaşlarım beni para için kullanıyor

Hocam yaş 14 ama dalga geçmeyin lütfen. Ve konu basit bir ergen sorunu gibi gelebilir ama bu cidden benim aşamadığım ve insanlarla ilişkilerimi hep etkileyen bir şey.
He kanka olarak konuşabilirim ozMan bende 14 yaşındayım ve sorun olmicaksa bu konuyu instagramda konuşabiliriz daha detaylı bende yaşadığım bi olay çünki

Merhaba. Direkt konuya gireyim; arkadaşlarımın para konusunda beni kullandıklarını düşünüyorum. Örneğin; paranız alacağınız ürüne yetmediyse ne yaparsınız? Ya yerine geri koyarsınız ya da ucuzunu bulup alırsınız. Fakat arkadaşlarım benim yanımda öyle değil. Hatta benim ödeyeceğimi bildikleri için rica bile etmiyorlar. Direkt kasaya geliyorlar yani. Veya arkadaşımla bir yere gidiyoruz, dolmuş parasını düşürdü. Hiç eve kadar yürüyeceğim derdi yok. Hatta parayı acaba nereye düşürdüm diye bakmıyorlar bile. Neden mi? Aralarında enayi benim çünkü. Her zaman nezaketen soruyorum: “kanka istersen ben öderim” diye, bir defa reddetmediler. Neredeyse her markete gittiğimiz de onların parasını tamamlıyorum. Markete mi gittik? Daha az parayı onlar alıyor çünkü üstünü tamamlayacağımı biliyorlar. Ailelerinin cimri olduklarını bahane ediyorlar. Üstelik içlerinden birisi tam yüzsüz, rica bile etmeden raftaki en pahalı şeyi kitliyor; üzerine gülüyor vs. ben şimdi bunu söylersem cimri damgası yiyeceğim. Mesela dün ilk defa alacağım şeye 25 kuruş param yetmedi. İsteyemedim de. Hiç ben vereyim demedi hatta gözünü falan kaçırdı. Lonları kırmadan nasıl söyleyebilirim? Hayatımdaki en küçük sorunu bile böyle büyütüyorum aklımda, çünkü insanlara hiçbir şeyi söyleyecek cesareti bulamıyorum ve görebileceğiniz en açık sözlü olmayan insanım. Bu yüzden arkadaşlarımın abuk subuk isteklerini yapıp kendimi kullandırtıyorum ve bundan kurtulamıyorum. Tavsiyede bulunursanız sevinirim.

Paramı biriktiriyorum de geç.

Senin yaptığın iyi bir şey, arkadaşlarını kötü durumda bırakmamak için harçlığını veriyorsun lakin yapma. Kendi payını ver gerisini çekil, yüzsüz olan arkadaşa hala bir şey alıyorsan bir şey diyemem sana. Arkadaş ortamını değiştir ayrıca.

Hocam yaş 14 ama dalga geçmeyin lütfen. Ve konu basit bir ergen sorunu gibi gelebilir ama bu cidden benim aşamadığım ve insanlarla ilişkilerimi hep etkileyen bir şey.
Hocam bazı youtuberlar 0 tl ile hayatta kalmaya çalışıyor, onları örnek alabilirsiniz.
Paranızı çorabınıza saklayın ve paranızın olmadığını söyleyin. Olur da para görürlerse (Dönüşte ekmek almam lazım, evin ihtiyaçlarını karşılayacağım vs.) diyin.
Ayrıca birdaha bu mezhebi geniş okul çocuklarıyla biryere gitmeyin. Bol şans
.

He kanka olarak konuşabilirim ozMan bende 14 yaşındayım ve sorun olmicaksa bu konuyu instagramda konuşabiliriz daha detaylı bende yaşadığım bi olay çünki
Furk4n_xwq7 veya rhedaxbenpw ulaşabilirsin :).

Başka arkadaşlarinla takilamaz misin?
Hocam arkadaş konusunda seçiciyim ama arkadaş olduğum kişiye de aşırı değer veririm konudan da anlayabileceğiniz gibi. O yüzden çoğu kişi benim kadar bana önem vermediği için sinirleniyorum doğal haliyle de yanlız kalıyorum.

Geri
Yukarı