Arkadaşlarım kötü oynuyorum diye dalga geçiyor

Tam benim en deli LoL oynadığım yaşlardasınız. Gerçekten ister online olsun ister single olsun herhangi bir şekilde bir oyuna bu kadar bağlanmayın. Psikolojinizi bu kadar etkiliyorsa gidin kitap okuyun, film izleyin. Başka aktiviteler edinin. Gerçekten değmez böyle insanlara.

Gerçek dostluk diye bir şey kalmadı artık artık psikolojim bozuldu rahatsızım hep ağzımdan küfür çıkıyor başkalarına küfür ediyorum ama istemeden ediyorum içim istiyor.

Gerçek dostluk var, yok değil. Sadece bulmanız bazen zaman alabiliyor ama illaki birileri çıkıyor. O kişilerle tanıştığınızda onların hayatınızda yer edinmesini sağlayın. Gerçekten sizi dinleyen ve değer veren arkadaşlar edinin.

Ben şu an üniversiteye gidiyorum ve lisede yaklaşık 4-5 kişilik bir arkadaş grubum vardı ve hepsi dostumdu. Hala daha görüşürüm. Demek istediğim az ölsün ama öz olsun. Doğru kişiler hep bir gün kapınızı çalıyorlar.

Küfür konusunda da büyüyünce bilinç kazanıyorsunuz. Ona çok yapılacak bir şey yok yerleştiyse çıkarması zaman gerektirir.

Gerçek dostluk var, yok değil. Sadece bulmanız bazen zaman alabiliyor ama illaki birileri çıkıyor. O kişilerle tanıştığınızda onların hayatınızda yer edinmesini sağlayın. Gerçekten sizi dinleyen ve değer veren arkadaşlar edinin.

Ben şu an üniversiteye gidiyorum ve lisede yaklaşık 4-5 kişilik bir arkadaş grubum vardı ve hepsi dostumdu. Hala daha görüşürüm. Demek istediğim az ölsün ama öz olsun. Doğru kişiler hep bir gün kapınızı çalıyorlar.

Küfür konusunda da büyüyünce bilinç kazanıyorsunuz. Ona çok yapılacak bir şey yok yerleştiyse çıkarması zaman gerektirir.
Aynen hocam çok haklısınız. Zamanı gelince gerçekten iyi arkadaşlar ediniyorsunuz. Küfür ağzımdan çıkmazdı o zamanlar. Şimdi de ara sıra ediyorum ama sadece arkadaş ortamında.

Yarattı zaten psikolojim bozuldu artık herkesden nefret etmeye başlıyorum.
Gereksiz insanlar için psikoloji mi bozulur Allah aşkına? Ben de benimle dalga geçen gereksiz, kendine hayrı olmayan insanlar ile uğraştım sonra engelledim gitti. Huzur geldi resmen. Hiç kafanı gereksiz insanlar için yorma. Değmez. Hayat böyledir bazen karşına dünyanın en vasıfsız insanı ile karşılaştırır bazen ise harika biri ile. Sen sana kötü davrananlara tolare etme ve anında sil hayatından.

Gereksiz insanlar için psikoloji mi bozulur Allah aşkına? Ben de benimle dalga geçen gereksiz, kendine hayrı olmayan insanlar ile uğraştım sonra engelledim gitti. Huzur geldi resmen. Hiç kafanı gereksiz insanlar için yorma. Değmez. Hayat böyledir bazen karşına dünyanın en vasıfsız insanı ile karşılaştırır bazen ise harika biri ile. Sen sana kötü davrananlara tolare etme ve anında sil hayatından.
Psikolojim Ve algım farklı.

Bu tip insanları hayatınızdan çıkarmaya ne dersiniz? Arkadaşlık ve tanıdıklık ilişkisi ayrıdır. O insanları en fazla tanırsınız, onlara hayatınızda birkaç dönem rastlarsınız ve her birini tanıdık olarak hissedersiniz; arkadaşınız, dostunuz olamazlar.

Böyle insanlara, hayatınızda daha fazla yer ayırarak "arkadaş" olarak görüp de kendinizi kandırmamanız gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı