Asgari ücret belli oldu: 8.500 TL

Alacağınız bir şeyler varsa hemen alın her şeye korkunç zam gelecek çünkü. İşverenler bu maliyeti fiyata yansıtacak doğal olarak 100 TL'ye satılan ürün 120 olacak örneğin.

Ekonomi gelişiyor yeğen.

Asgari ücret 2825TL, Poco X3 Pro 3100TL
Asgari ücret 5500TL, Poco X3 Pro 9700TL.
Asgari ücret 8500TL, bakalım orta düzey bir telefon kaç TL olacak?

Ben şunu merak ediyorum, 2023 ortalarında, 9.500 yada 10 olsa 2024 te 12 13 leri görür, yani 5 10 sene gibi sürede 50 bin olur, ekmek 100 TL olur haliyle. Kartla ekmek alcaz sanırım.

Ben şunu merak ediyorum, 2023 ortalarında, 9.500 ya da 10 olsa 2024'te 12 13leri görür, yani 5 10 sene gibi sürede 50 bin olur, ekmek 100 TL olur haliyle. Kartla ekmek alacağız sanırım.

O da mesele mi, 2-3 sıfır atarız ekmek yine 1 TL olur. Başımızda ekonomist var.

Arkadaşlar zaten her şeye zam geliyor. Asgari ücret artsa da geliyor artmasa da geliyor. Kiralar olmuş 5 bin TL. Bekar yaşayan bir insan düşünün. Asgari ücretle geçimini sürdürüyor. Adam 5 bin TL kira ödese kalacak geriye 3.500TL para. Bunun elektriği var suyu var gıdası var. Var da var. Mesele zaten her şeye zam gelmesi. Asgari ücret tabii ki artacak. Asıl mesele enflasyonu düşürmek. Devletin enflasyonu düşürmeye yönelik de bir şeyler yapması gerekiyor. Eğer enflasyonun artmasını engeller ve her şeye zam gelmezse millet biraz rahat eder bu zam ile. Bu yüzden yok artmasaydı yok şöyle olmasaydı gibi şeyler söylemeniz doğru değil. Mecbur artacak. İnsanlar geçinemiyor. Dediğim gibi mesele enflasyonun artmasını engellemek. Ama maalesef devletimiz bunun önüne geçmek için bir çaba sarfetmiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı