Aşı olacak mısınız?

Aşı olucak mısınız?

• Evet

Oy: 383 60,9%
  • Hayır

Oy: 141 22,4%
  • Kararsızım

Oy: 105 16,7%

• Oy verenlerin toplamı
    629
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ehehe

Al bak, şunu da bırakayım şuraya.
Bu nedir hocam?

İyi güzel, bırakmışsınız da, ben sadece ilgi çekmeye çalışan ve şu an sadece Doçent olan bir doktorun Twitter çöplüğündeki bir twitini görüyorum.

Doçentliğini küçümsediğim için söylemiyorum fakat hanımefendinin bir makalesi, bilimsel bir yazısı falan varsa onu bıraksaydınız.

Self healing ile ilgili falan kitap yazmakla olmuyor o işler.

Sosyal'de öyle bir kitle var ki, aşı olmayı düşünmüyoruz dediğin anda seni “aşıyla çip takacaklar, yeğenim.” diyen adamlarla aynı kefeye koyup linçlemeye başlıyorlar, saçma sapan “hahaha” emojisi atıyorlar.

Ben de sizinle aynı görüşteyim. Bu aşılar bir yıldan kısa bir sürede çıktı. Bunlara güvenmek için bence epey saf olmak gerekiyor. Azıcık aklınını kullanan bir düşünür de işte nerede…

Aynen kanka, aşı çalışmalarına 2020 Mart ayında başladılar zaten. Az saksıyı çalıştırsan 2012 yılında mers, 2002 yılında sars virüsünün salgın oluşturduğunu anlardın ama nerdeeee... COVID-19 virüsü aynı familyadan geliyor, sandığın gibi 2020 Mart ayında başlanmadı çalışmalara. Daha önceden başlandı. Ufak bir değişiklik ile COVID-19'a karşı aşı üretilebilir.

Ben oldum. Kendimi sıcak kumlardan soğuk denize atlamış gibi hissediyorum 😄

• Beğen
İfadeler: Eld
Aşı olmayıp dağın tepesinde ve tek başınıza yaşayacaksanız haklısınız. Toplum yararı bireyden önce gelir. Aşı olmayıp ölebilirsiniz, buna kimsenin itirazı yok. Size kalmış bir şey. Ama aşı olmayıp da vücudunuzu virüs çiftçiliğine çevirip, etrafa saçacaksanız o zaman sıkıntı çıkar. Sizin yüzünüzden ölen veya zarar gören herkesin sorumluluğu size ait olur. Komplo teorileri ile kafayı kırıp, saçma sapan bir şekilde algıda seçicilik yapan insanlar nasıl yaşayabiliyor anlamıyorum. Bu kadar stres ve paranoya ile yaşamaları mucize. :)
Emin olun icinde bulunduğum sosyal ve ekonomi statu geregi dağın başında en son yasayacak olan kisiyim, istesemde gondermezler. He çok istiyorsaniz dağ orada. Aşı olacak miyım ? paşa gönlüm isterse. Burada her iki tarafından birbirinden üstün olmadığını, olasi bir ayrimcilığın insanları kutuplaştıracağını vurgularken, aşı olan ben merkeziyetçi tiplerin, olmayanları simdiden hor gormeye ve eziklemeye başlamış. Bu arada henuz aşı olan kişının bile yuzdelerle net koruması tartışılırken, aşı olmayan kişinin vücudu virüs çiftligine doneceği nerde yazıyor. Kısacası aşı olan ve olmayan, ası olduğumda veya olmadığımda bana saygısızlık yapmadığı surece herkese saygım var. Gerisi beni zerre alakadar etmez.

Emin olun icinde bulunduğum sosyal ve ekonomi statu geregi dağın başında en son yasayacak olan kisiyim, istesemde gondermezler. He çok istiyorsaniz dağ orada. Aşı olacak miyım? Paşa gönlüm isterse. Burada her iki tarafından birbirinden üstün olmadığını, olasi bir ayrimcilığın insanları kutuplaştıracağını vurgularken, aşı olan ben merkeziyetçi tiplerin, olmayanları simdiden hor gormeye ve eziklemeye başlamış. Bu arada henuz aşı olan kişının bile yuzdelerle net koruması tartışılırken, aşı olmayan kişinin vücudu virüs çiftligine doneceği nerde yazıyor. Kısacası aşı olan ve olmayan, ası olduğumda veya olmadığımda bana saygısızlık yapmadığı surece herkese saygım var. Gerisi beni zerre alakadar etmez.
Biontech'in koruyuculuk oranı %90'ın üzerinde seyrediyor. Aşı olmazsan alacağın ölüm riski yaklaşık 40'ta 1, aşı olursan alacağın alerjik yan etkiyse 250'de 1. Bu alerjik yan etkiler tedavi edilebiliyor, 40'ta 1'lik ölüm riskini tedavi edemezsin.
Karar "yüce devletimiz" eğer aşı olmayanlara hayatı dar etmezse senin tercihin hala olmamak.

Son düzenleme:
Biontech'in koruyuculuk oranı %90'ın üzerinde seyrediyor.
Olumsuz ve gecerliligi olmayan, yanlış bir sey yazmadım. Bakın " yüzdelerle net koruması tartışılırken" dedim. Henüz yüzdelerle tartışıldığını zaten belirttim. Yazdığınızın, yazdığımdan tek farkı "90 üstü seyrediyor" olması.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı