Çin'den gelecek olan aşıyı vurulacak mısınız?

Çin aşısını vurduracak mısınız ?

• Evet Ben Güveniyorum Aşıya

Oy: 19 10,3%
  • Hayır Hiç Güvenmiyorum

Oy: 63 34,2%
  • Salgını Başlatan Yerden Aşı Almak Mantıklı mı ? Ben Sana Soruyorum

Oy: 45 24,5%
  • Aşı İle Daha Henüz Bilgi Karanlığı Var Belki de Zararlı Biraz Vakit Geçsin

Oy: 87 47,3%
  • Daha Güvenli Aşılar Var Be

Oy: 22 12,0%

• Oy verenlerin toplamı
    184
Bozyaka SSK hastanesine uzak zamanda çok tanıdığım girdi babamın babası dahil.
Bozyaka ve 9 Eylül çevremin en çok olduğu hastaneler. Geçen yaz bakanlık pozitif sayılarını 1000 civarında verirken "en az 20 ile çarpın" dediğimde burada linç edildim. Çok sayıda pandemi hastanesinden aldığım bilgileri, nüfus yoğunluğuna göre genel nüfusla çarpıp verdim üstelik o sayıyı. Sonucunda ne olduğunu gördük, 1 ay sonra bakan kendisi kabul etti onların doğru pozitif sayıları olmadığını. :D

Bu arada Bozyaka'da o dediğinle ilgili soruşturma başlatabilirsiniz, hasta bakıcıların ameliyathane konusundaki izinleri için bir bilgim yok ancak usulsüzlük mevcutsa yaptırımı sert olacak bir heyetleri var şu anda.

@Jira Son faz çalışmaları bitmeden, resmi kurumlardan uluslararası belgeleri almadan aşıya şüpheli yaklaşmakta haklısın. Sadece Çin'de üretiliyor olmasından dolayı şüpheye gerek yok çünkü standardizasyon küresel. Ayrıca üretim teknolojisi konusunda onlarca yıllık bilgiye sahibiz, komplikasyon riski daha düşük mRNA aşılarına göre. O aşı belki de geleceğin teknolojisi olacak, bilemeyiz ama şu anda mRNA aşılarıyla ilgili bilgilerimiz neredeyse hiç yok. İlk defa denenecek.

Bozyaka ve 9 Eylül çevremin en çok olduğu hastaneler. Geçen yaz bakanlık pozitif sayılarını 1000 civarında verirken "en az 20 ile çarpın" dediğimde burada linç edildim. Çok sayıda pandemi hastanesinden aldığım bilgileri, nüfus yoğunluğuna göre genel nüfusla çarpıp verdim üstelik o sayıyı. Sonucunda ne olduğunu gördük, 1 ay sonra bakan kendisi kabul etti onların doğru pozitif sayıları olmadığını. :D

Bu arada Bozyaka'da o dediğinle ilgili soruşturma başlatabilirsiniz, hasta bakıcıların ameliyathane konusundaki izinleri için bir bilgim yok ancak usulsüzlük mevcutsa yaptırımı sert olacak bir heyetleri var şu anda.
9 Eylül güzel bak. Ama İzmir'deki ikametimiz boyunca Bozyaka SSK hastanesinden memnun kalan görmedim hastanenin adı çıktı tüm ilde. Yani usulsüzlük var hocam onu söyleyeyim. Bilgili bir kaç profesörün etrafında bilgisiz bir an önce işim bitsin de eve gideyim edasıyla mahkeme duvarı suratlı tipler elektron misali dönüp duruyor. Kendim bir kere karın ağrısı sebebiyle gittim ameliyat edeceklerdi o zaman 17 yaşındaydım işim var evde bekliyorlar deyip kaçtım hastaneden 😂

Düşünmüyorum. Zaten evden dışarı çıkmıyorum ve virüste olmadım daha, gerek duymuyorum. Belki benim yerime aşı olacak arkadaşın canı kurtulur. Tam tersi de olabilir ama neyse 😅

Millet aşı olduktan sonra aşı olanların yarısı daha beter olacak demedi demeyin.
Senin bunu demendeki kaynağını söylesem burada ben ban yerim, bu kadar müthiş bir dezenformasyonun (sallamasyonun) ise hiçbir yaptırımı yok...

@Elektrikci_Hasan Yeni yapılan çok uzaktaki hastaneye taşınma durumları mevcut, pandemi nedeniyle emekli de olamıyorlar ve taşınmak zorundalar. Bunun getirdiği genel bir suratsızlık var ancak bunu kendi görevlerine yansıtmalarının açıklanabilir tarafı yok. Kanıtınız varsa affetmeyin, heyete taşıyın bu durumu.

Senin bunu demendeki kaynağını söylesem burada ben ban yerim, bu kadar müthiş bir dezenformasyonun (sallamasyonun) ise hiçbir yaptırımı yok...

Fikrimi belirttim. Gereksiz yere atarlanmana gerek yok. Çok istiyorsan yaptır aşını uf yapsınlar sana. Sinek ıssırığı gibi değil kaplan ıssırığı gibi olacak.

@Maotunq Mümkünse "hiç" aşı yaptırma, çip mip takarlar falan Allah muhafaza. Çok değil, bu pandemide olmasa bile sonrakinde seçilime maruz kalınca neden ben diye sorma ama tamam mı?

20 yıldır yüzlerce ölüme şahit olmuş doktorların bile bu pandemideki ölüm türü yüzünden ne kadar yıprandığını, uykularının kaçtığını yakınınız olmadan anlamıyor olabilirsiniz. Onlar masada kalan hasta değiller, çoğu bu pandemiyi umursamayan akrabalarının neden olduğu ölümler. Yaşayabilirlerdi, o yatacak yeri olmayan aşağılıkların dediğine inanmayı seçenler yüzünden günlerce kıvrana kıvrana ölüyorlar. Ölü sayıları da açıklanandan çok daha fazla, o kısma hiç girmiyorum. Son anlarında nasıl yalvardıklarını anlatırken 20 yıllık doktorlar bile ağlıyor, hâlâ pandeminin olmadığını iddia edenler var...

Son düzenleme:

Geri
Yukarı