Aşı olacak mısınız?

Aşı olucak mısınız?

• Evet

Oy: 383 60,9%
  • Hayır

Oy: 141 22,4%
  • Kararsızım

Oy: 105 16,7%

• Oy verenlerin toplamı
    629
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Aşı zaten sıkıntı çıkarırsa şimdi çıkarmaz. Bazı aklı olmayanlar aşı olur olmaz sıkıntı çıkmaz diye düşünüyor :D Bu akılla zor.

Aşı karşıtı değilim daha önce birçok kez aşı oldum ama şu anki aşıların hepsi aşı adayı. Aday olmaktan çıkıp aşı olurlarsa ve ruhsat alırlarsa düşünülür.

16 yaşındayım, sıra bana geldiği zaman hemen olacağım. Giden lise hayatıma üzülüyorum, bir an önce eski halimize dönmemiz lazım. O kadar kişi oldu, hiç de bir şey olmadı.
Srn bir yorumunds yaşını daha büyük söylemiştin diye hatırlıyorum.
Kafama takılan bir şey var. Eskiden de bazı salgın hastalıklarda aşı tedavisi uygulanıyormuş. Ancak bildiğim kadarıyla o hastalıklarda bile bir kere aşı olunuyormuş. Koronavirüs için neden iki doz belki de 3 doz aşı yapıyorlar ?
Bunu @Nobke Six hocamız çok iyi bilir. Ailesinde tıpdta olan çok var diye biliyorum.

18 yaş altına da aşı gelsin tabii ki de yaptıracağım.

İsteyen olur, istemeyen olmaz. Hic bir şekilde dayatma ve zorlama ve kısıtlama mümkün değil, olan kişi olmayana, olmayan olana saygı duymak zorunda. Sanki Metin 2 oynuyoruz yada knight neymiş aşı olan karakter ek haklara sahip olacak, uptade edilecek ama olmayanlar 2. Sınıf vatandaş olacak öyle mi ? Komik olmaya gerek yok en basit örneği ile bakın en basitinden diyorum. Hükümet kendi secmeni aşi olmamışsa bu kısıtlamanın degil gundeme gelmesi akıldan gecmesi dahi imkansız.

Asla aşı olmayacağım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bunu aşıyı çıkaranlar diyor. Zaten bu virüs nüfusu azaltmak için çıkmıştı. O yüzden çoğu ülke yaşlılarını bilerek ölüme terk etti.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ya kime inanacağınızı nasıl seçiyorsunuz çok merak ediyorum gerçekten.

Benim tahminim: Önce kafanıza yatan bir komplo fikri görüyorsunuz. Sonra bu fikri kim destekliyorsa ona inanıyorsunuz. Sizinkiler "gerçekleri söyleyen, cesur" oluyor. Karşı taraftakilerin hepsi de yalancı, düzenbaz, aptal.

Milyonlarca doktor içerisinden birkaç tanesine, veya herhangi bir vasfı bile olmayan kişilere inanmanın başka bir açıklaması olamaz.

Hüseyin Çiloğlu kim mesela? Doktor mu? Bilim insanı mı? Virolog, İmmünolog, Farmakolog mu?

Serhat Hoca da ortaya "ünlü bir virolog aşı mutasyona sebep olur dedi" diye bir bomba bırakmış ortaya. Kimmiş bu ünlü virolog? Tam olarak ne demiş? Neden böyle oluyormuş? Hiçbir açıklama yok.

Durduk yerde "Famotidin" diye ilaç öneriyor. Her önüne gelene ekrandan ilaç önerilmez! İlaçların yan etkileri kişiden kişiye değişir. Sende zararsız olan bir ilaç, benim kullanmakta olduğum bir ilaçla etkileşime girip bana ciddi zarar verebilir. Öyle ekrandan, hasta görmeden, muayene etmeden, gerçekten ihtiyaç olmadan hiçbir şekilde ilaç önerilemez, tıp mesleğine aykırıdır.

Steroidler ilk defa Covid'de mi kullanılıyor? Steroidlerin dozu, kullanımı bellidir, tıpta da çok sık kullanılan ilaçlardır. Yıllardır steroid kullanılan diğer hastalıklarda neden görülmüyor aynı sıklıkta Mucormycosis enfeksiyonu?

Hocam kaç arkadaşım aşı yüzünden öldü benim. Olmanızı tavsiye etmem. Bir tanesi yoğun bakımda yatıyor şu an. Virüsün aşısı olmuyormuş zaten.
Hiç gülesim yoktu. "Virüsün aşısı olmuyormuş". Aksine bilinen neredeyse tüm aşılar virüsler içindir. Kızamık, kızamıkçık, su çiçeği, kuduz, grip, çiçek hastalığı, çocuk felci... Bunlar hep aşılar sayesinde kurtulduğumuz veya çok nadir hale getirilen, hepsi birbirinden tehlikeli ve ölümcül hastalıklardır. Nasıl olmuyormuş virüsün aşısı? Arkadaşlarınızın ölümü üzerinden dezenformasyon yapmayın bari. Dünya üzerinde "aşı yüzünden" ölen vaka yok. Aşı sonrası hayatını kaybeden her vaka inceleniyor, aşıyla mı ilgili diye bakılıyor.

Toplumu panik ve korkuya sevk etmekten başka hiçbir amacınız yok.

Aşı karşıtı değilim daha önce birçok kez aşı oldum ama şu anki aşıların hepsi aşı adayı.
Dediğinin hem doğruluk payı var hem de tam olarak doğru denilebilecek tarafı yok.

Doğruluk payı şundan dolayı var; olması gerekenden daha kısa 3. faz çalışmaları olduğu için net sonuçlarda ufak yüzdelerle değişkenlikler olacak. Ayrıca uzun 3. faz süreciyle önüne geçilebilecek bazı anafilaksi semptomları şu anda yan etki yüzdesini yükseltiyor. Yine de bu ciddi denilecek anafilaksi riski %0.025 civarlarında ve bunun %95'inden fazlası tıbbi müdahale ile iyileştirilebilecek şoklar. Yani en kötü ihtimalde bile 4000 x 20 kişide 1 ihtimalle aşının yan etkisinden dolayı ölme ihtimalin varken, aşı olmadığında bu ihtimal 1/40 civarlarında oluyor.

Neden dediğinin tam olarak doğru olmadığını da söyleyeyim; bu aşılar önceden de bilinen ancak bizleri etkilemeyen bir virüsün zaten var olan aşılarını taban olarak aldığından dolayı, son faz olması gerektiği kadar uzatılabilecek imkanlar olsaydı da şimdikinden çok çok ufak farkları olacaktı. Virüs yapısı belli, protein yapısı belli, önceki aşıların tabanı belli. Bu "zaruri" ihtiyaçtan dolayı aşı olarak kabul edilip kullanılacak hale gelmiş durumdalar. Ayrıca 3. faz çalışmaları tamamlanmadı diye bir şey yok bazılarının dediği gibi, sadece olması gerekenden daha dar bir grup ve daha dar zaman aralığında tamamlanmak zorunda kalındı.

@Taptic Esprin arada kaynamış, anlarlar umarım. :D

Ne biliyorsun belki içinde oralet var? (!)
Bilmiyorum galiba yaşım küçük diye olmayacağım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı