Aşı olacak mısınız?

Aşı olucak mısınız?

• Evet

Oy: 383 60,9%
  • Hayır

Oy: 141 22,4%
  • Kararsızım

Oy: 105 16,7%

• Oy verenlerin toplamı
    629
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Aşı olanla olmayan arasındaki en büyük fark aşı olmayanlarda gerekli mutasyon ortamı sağlanacak virüse. Çok daha tehlikeli varyantlar gelişebilir. Aşı olanla olmayanı nasıl bir tutabiliyorsunuz ki?

Virüs zaten sürekli mutasyona uğruyor. Aşı olanlar sürekli korunacak diye bir şey yok. Mesela grip aşısı her sene tekrarlanır veya her sene gribe 1 kere yakalanırsınız çünkü sürekli değişir. Aynı şey corona için de olabilir. Uğur şahin de bu aşıların sürekli tekrarlanması gerekebileceğini söylemişti zaten diye biliyorum ve tekrar söylüyorum aşı karşıtı değilim. Aşı adaylığından aşı aşamasına geçerse ve faz 3 tamamen tamamlanırsa düşünülebilir. Bu aşının şu an Türkiye'de acil kullanım onayı dahi yok ama aşılama yapılıyor. Güvenli bulmuyorum.

Son düzenleme:
Virüsün ilk zamanları Çin'de insanlar sokaklarda ölüyor deniliyordu. Birçok görüntü servis edilmişti medyaya. Çin'in açıkladığı toplam vakanın yarısını 1 günde gördüğümüz oldu ama bizde sokakta ölen yoktu. Güvenmememin bir sebebi de bu.

Düşünsenize aşının içinde çip var diyenler haklı çıkıyorumuş harbiden çip varmış ne gülerim. 😀

Virüs zaten sürekli mutasyona uğruyor. Aşı olanlar sürekli korunacak diye bir şey yok. Mesela grip aşısı her sene tekrarlanır veya her sene gribe 1 kere yakalanırsınız çünkü sürekli değişir. Aynı şey corona için de olabilir. Uğur şahin de bu aşıların sürekli tekrarlanması gerebileceğini söylemişti zaten diye biliyorum ve tekrar söylüyorum aşı karşıtı değilim. Aşı adaylığından aşı aşamasına geçerse ve faz 3 tamamen tamamlanırsa düşünülebilir. Bu aşının şu an Türkiye'de acil kullanım onayı dahi yok ama aşılama yapılıyor. Güvenli bulmuyorum.
Hocam zaten bu aşı sıfırdan bulunmuş bir aşı değil. Benzer corona virüsleri geçmiş yıllarda da vardı, onların üzerinden baz alınarak geliştirilmiş bir aşı. Aşı olan ülkelere bakarsak vaka sayılarının hızlı bir düşüşte olduğunu görebiliyoruz. Yani risk %0.0001 olsa bile evet vardır mutlaka, ama entübede yaşam savaşı veren insanları gördükten sonra ben bu riski almak tarafındayım.
Virüsün ilk zamanları Çin'de insanlar sokaklarda ölüyor deniliyordu. Birçok görüntü servis edilmişti medyaya. Çin'in açıkladığı toplam vakanın yarısını 1 günde gördüğümüz oldu ama bizde sokakta ölen yoktu. Güvenmememin bir sebebi de bu.
O düşüp ölme muhabbetinin ben de yalan olduğunu düşünüyorum.

Virüs zaten sürekli mutasyona uğruyor. Aşı olanlar sürekli korunacak diye bir şey yok. Mesela grip aşısı her sene tekrarlanır veya her sene gribe 1 kere yakalanırsınız çünkü sürekli değişir. Aynı şey corona için de olabilir. Uğur şahin de bu aşıların sürekli tekrarlanması gerebileceğini söylemişti zaten diye biliyorum ve tekrar söylüyorum aşı karşıtı değilim. Aşı adaylığından aşı aşamasına geçerse ve faz 3 tamamen tamamlanırsa düşünülebilir. Bu aşının şu an Türkiye'de acil kullanım onayı dahi yok ama aşılama yapılıyor. Güvenli bulmuyorum.
Zaten insanlar aşı ol(a)madığı veya herkese ulaştırılamadığı için virüsler insanlar üzerinde hızlıca mutasyona uğruyorlar. Virüs içinizde günlerce zaman geçirebiliyor, sizin bağışlıklığınız bir ihtimal durdurana kadar veya virüs yüzünden ölene kadar başka kişilere çoktan bulaştırmış olacaksınız. O zaman içerisinde hızlıca bölündüğü için mutasyon riski de artacak. Aşı olduğunuz zaman zaten genetik kod direkt hazır olduğu için virüs daha çoğalamadan fark edilip ölmüş olacak. Aşılanma oranı yüksek olan ülkelerde virüs ne yayılıyor ne de gelişebiliyor. Aşılanma oranı düşük olan ülkelerde mutasyonlar ortaya çıkıyor. Aşı oranı yüksek olan ülkelerde hem vakalar çok daha az hem de yeni virüsler türemiyor.

Son düzenleme:
Zaten insanlar aşı ol(a)madığı veya herkese ulaştırılamadığı için virüsler insanlar üzerinde hızlıca mutasyona uğruyorlar. Aşı oranı yüksek olan ülkelerde virüs ne yayılıyor ne de gelişebiliyor. Aşı oranı düşük olan ülkelerde mutasyonlar ortaya çıkıyor. Aşı oranı yüksek olan ülkelerde hem vakalar çok daha az hem de yeni virüsler türemiyor.
Hindistanda insanların ölülerini yakıyorlar, ırmaklarda cesetler akıyor, en büyük örnek Hindistan.

Sence niye kabul etmesinler?

Etmeliler çünkü o ilaç üzerinden para kazanıyorlar. Bedavadan vermiyorlar o ilacı-aşıyı. Verseler bile gene bir şey fark etmez. Etmeliler çünkü patentini de formülünü de kendilerine saklıyorlar. (Bildigim kadarı ile tabii, yanlış biliyor da olabilirim.) Onların ürünü ve pazarladıkları bir ilaç-aşı. Arz talep meselesinde talebin haliyle yüksek olacağı zorunlu bir durumun içerisinde olmamız bu gerçeği değiştirmiyor.

Yani bu işin tek ilacı aşı deyip de ya da herhangi bir hastalığın tek ilacı bu haplar-sıvı deyip de, o yönde bir algı yaratıp sonrasında herhangi bir sağlık komplikasyonunda sorumluluk kabul etmiyoruz demek saçmalıktır. Bence. Kapitalizmin verdiği 'uyanıklık yapma' hakkını sorgulanamayacak doğrular üzerine inşa ederek sonuna kadar kullanmak gibi bir şey bu.
Yine dönmüş dolaşmış kapitalizm demiş, Biontech olurken imzalanan belge firmanın elinden çıktığı andan sonraki evreleri içeriyor. Yani Biontech birine aşı gönderdiğinde aşının soğuk depoda taşınması, saklanması ve uygulanması gibi uygulamalardan sorumlu değil hiçbir şekilde. Bu gibi durumlardan kaynaklanan bir hatadan dolayı da Biontech sorumluluğu alamaz, bu nedenle o formu imzalıyorsun.
Şu an ailemden biri oldu ancak aşı olduğu yere bozuk para yapışıyor :D. Ağır metal vb. yüzünden herhalde.
Bu tamamen derindeki ter ve yağdan kaynaklanıyor. Aşı olmayan koluna da aynı işlemi denersen ona da yapışacaktır.
İstersen çok kısa birkaç işlem daha yapabilirsin. Kolunu biraz daha dik tutup yapıştırmayı veya koluna pudra sürüp yeniden yapıştırmayı deneyebilirsin, sonucunda hiçbir şekilde koluna yapışmayacak çünkü aşıda manyetik etki yapacak bir madde bulunmuyor.

Ben daha aşı olmadım ve benim iki koluma da yapışıyor bu arada. 😅

Yine dönmüş dolaşmış kapitalizm demiş, Biontech olurken imzalanan belge firmanın elinden çıktığı andan sonraki evreleri içeriyor. Yani Biontech birine aşı gönderdiğinde aşının soğuk depoda taşınması, saklanması ve uygulanması gibi uygulamalardan sorumlu değil hiçbir şekilde. Bu gibi durumlardan kaynaklanan bir hatadan dolayı da Biontech sorumluluğu alamaz, bu nedenle o formu imzalıyorsun.

Bu tamamen derindeki ter ve yağdan kaynaklanıyor. Aşı olmayan koluna da aynı işlemi denersen ona da yapışacaktır.
İstersen çok kısa birkaç işlem daha yapabilirsin. Kolunu biraz daha dik tutup yapıştırmayı veya koluna pudra sürüp yeniden yapıştırmayı deneyebilirsin, sonucunda hiçbir şekilde koluna yapışmayacak çünkü aşıda manyetik etki yapacak bir madde bulunmuyor.

Ben daha aşı olmadım ve benim iki koluma da yapışıyor bu arada. 😅
Hocam diğer koluna yapışmıyor. Ama neyse ağır metal falandır. Ne bilem ben. :D
Demek çip var ha?
Çip var demiyorum çip demeleri çok saçma zaten.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı