Aşı olacak mısınız?

Aşı olucak mısınız?

• Evet

Oy: 383 60,9%
  • Hayır

Oy: 141 22,4%
  • Kararsızım

Oy: 105 16,7%

• Oy verenlerin toplamı
    629
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Grip veya zatürre aşısı olmanı tavsiye etmesi açıkçası pek mantıklı gelmedi. COVID aşısı olmanda bir sıkıntı yoksa olabilirsin, genellikle aşı olmadan önce hekimine başvuruyor insanlar herhangi bir sıkıntı olur mu diye.

İlaç içmem yasak olduğu için grip ve zatürre öneriyor diye düşünüyorum. COVID ol derse olurum. Düzenli olarak 3-4 ayda bir muayene oluyorum.

Arkadaşlar korona olan bir kişi ne kadar zaman sonra aşı olabilir?

Aşıların içine gergedan sidiği koyuyorlarmış ve bu gergedan sidiğinin içine mikroskobik bir çip takıyorlarmış böylece bizi uzaktan yönetiyorlarmış ayrıca bu işte illuminatinin ayağı olduğunu düşünüyorum (!)

İlaç içmem yasak olduğu için grip ve zatürre öneriyor diye düşünüyorum. COVID ol derse olurum. Düzenli olarak 3-4 ayda bir muayene oluyorum.
Grip veya zatürre aşısı önermesinin sebebi ilaç kullanamadığın için mi yoksa Covid'den korunmak için mi? Birincisiyse konu hakkında fikrim yok onu hekim bilir ama ikincisiyse tamamen işlevsiz olur. Herhalde birincisidir diye tahmin ediyorum.

Ben asi olmayi dusunmuyorum. Bana bir şey olmaz doktora sadece dis ve cilt sorunlari için birkaç kez gittigimi hatirliyorum.

Grip veya zatürre aşısı önermesinin sebebi ilaç kullanamadığın için mi yoksa COVID'den korunmak için mi? Birincisiyse konu hakkında fikrim yok onu hekim bilir ama ikincisiyse tamamen işlevsiz olur. Herhalde birincisidir diye tahmin ediyorum.

Büyük ihtimal ilk sebep olması lazım. Geçen kış muayeneye gittiğimden beri grip ve zatürre aşısını öneriyordu.

Grip veya zatürre aşısı önermesinin sebebi ilaç kullanamadığın için mi yoksa Covid'den korunmak için mi? Birincisiyse konu hakkında fikrim yok onu hekim bilir ama ikincisiyse tamamen işlevsiz olur. Herhalde birincisidir diye tahmin ediyorum.
Birçok farklı kronik hastalıkta, hastalığı bulunan kişilere hem grip hem pnömokok aşısı (bu aşıya hatalı bir şekilde zatürre aşısı denir ama aslında pnömokok bakterisi aşısıdır, zatürre akciğer enfeksiyonu demektir, birçok bakteri/virüs/mantar zatürre yapar) tavsiye edilir çünkü bu enfeksiyonlara karşı daha savunmasızlardır. Yine böbrek/karaciğer yetmezliği sebebiyle ilaç kullanamayacak olmak da aşı yapılması için geçerli bir sebep.

Aşı olmak bulaşıcılığı da azaltıyor. (BioNTech) buradan yola çıkarak sadece seni değil çevrendekileri de dolaylı yoldan koruyor.

Böyle bir ihtimal olduğuna dair bir kanıtın var mı?

Saçmalık değil, toplum bağışıklığına erişilmesi için isteniyor. Aşı olmayı istemesen bile en azından aşı karşıtı bilgi kirliliği yayılmasını önlemeye uğraşıyor birçok kişi. Bu hem aşı olacakları, hem kararsızları etkiliyor. Örnek olarak 100 kişiden 70'i aşılanınca toplum bağışıklığı sağlanıyorsa aşı olmayacak 30 kişiden 15'i aşı karşıtı, 15'i aşı kararsızı diyelim; aşı olacak 70 kişiden de 20'si aşı kararsızı ama aşı olmayı düşünüyor olsun, aşı karşıtı propaganda yapanlar aşı kararsızlarını da aşı olmaktan uzaklaştırarak 100'de 70 aşılama varken 100'de 50'ye düşürerek toplum bağışıklığı oluşmasını engelliyorlar.

Aşı olmak istemiyorsanız devlet bir kısıtlama getirmediği sürece olmayabilirsiniz, sadece aşı karşıtı söylemlerde bulunup insanların kafasını karıştırmayın, bu kadarı yeterli.

Kanıtım var demedim ihtimal var dedim çünkü eski hastaklıklarının aşıları sıkıntılı olabiliyordu 5-10 yıl sonraki nesili kısır bırakan aşılar olmuştu eskiden bununda ihtimalı var diyorum eğer kendini haklı çıkarma gözüyle okuyacaksan hiç okuma bence.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı