Aşı olmak istemiyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

JessePinkMan09

Picopat
Aşı zorunlu olmayacak değil mi? Sağlık çalışanlarından sonra kronik hastalara yapılacak yazıyor, benim kronik sorunum var ancak aşı olmak istemiyorum. Dünyada nüfus azaltma planları ve kıyamet alametlerinden biri olan "toplu ölümler artacak" bunları göz önüne alarak yıllar sonra insanların bu aşı yüzünden öleceğini düşünüyorum. Ölüm olmazsa da zeka kaybı, kısırlık gibi şeyler oluşacağını düşünüyorum. Bu tamamen benim düşüncemdir. Kimse laf söyleyemez bana, virüsten korkan gider aşısını olur zaten. Şahsen bir öksürük için ne olduğunu bilmediğim bir kimyasalı bedenime sokmak istemiyorum. İnsanlar maalesef koyun gibi TV'de gördükleri her şeye inanıyorlar.

Neyse, şimdi aşı zorunlu mu değil mi?

Ölüm olmazsa da zeka kaybı, kısırlık gibi şeyler oluşacağını düşünüyorum. Bu tamamen benim düşüncemdir. Kimse laf söyleyemez bana...
Aşı yaptırmamak konusunda kimse fikir dayatamaz ama aşıların uzun vadede kısırlık veya ciddi anlamda zeka geriliği yaptığına dair bilimsel makale görmedim. Okumadım.

Bu foruma giriyorsanız, yazdığınız her cümle için eleştiri yapma hakkına sahibiz.

Öte yandan şu anlık aşı zorunlu gibi gözüküyor. İsteyen yaptırmaz benzeri bir açıklama duymadım. Belki yanlış biliyorumdur.

Aşı yaptırmamak konusunda kimse fikir dayatamaz ama aşıların uzun vadede kısırlık veya ciddi anlamda zeka geriliği yaptığına dair bilimsel makale görmedim. Okumadım.

Bu foruma giriyorsanız, yazdığınız her cümle için eleştiri yapma hakkına sahibiz.

Öte yandan şu anlık aşı zorunlu gibi gözüküyor. İsteyen yaptırmaz benzeri bir açıklama duymadım. Belki yanlış biliyorumdur.
Benim düşüncemdir dedim zaten, herhangi bir yerde böyle yazıyor demedim.

Elbette eleştiri yapabilirsiniz ancak bana laf edemezler dediğim kişiler "siz aşı karşıtları yüzünüzden virüs bitmiyor" diyenler. Virüsten korkuyorsan ol aşını sana bulaşmaz bir daha.

Şahsen hiçbir şekilde aşı olmayı düşünmüyorum.

Ben vurulacakğım fakat şimdi vurulmayanların eğitimi nasıl olacak? Mesela herkes okula giderken sen gitmeyeceksin çünkü vurulmadın, nasıl olacak bilmiyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı