Aşı olmayanlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

Hiçbir zaman "aşı %100 koruma sağlar" diye bir şey denilmedi zaten. Her zaman oranlar verildi, varyantlara göre değişiklikler söylendi.
Keşke aşı olanlara test yapılsa aşı koruma sağlamış mı sağlamamış mı diye. Bunu Corona kapınca mı öğreneceğiz? Daha önceden belirlenip gerekiyorsa 1 aşı daha olmayı tercih edebiliriz mesela.

Keşke aşı olanlara test yapılsa aşı koruma sağlamış mı sağlamamış mı diye. Bunu Corona kapınca mı öğreneceğiz? Daha önceden belirlenip gerekiyorsa 1 aşı daha olmayı tercih edebiliriz mesela.
Virüsten entübe edilen birkaç akrabam var İstanbul'da. Aşılı olan akrabalarım hafif geçirdi ama entübe olanların oksijen seviyesi yüzde 60-70 arası. Ankara'dan 18 bin liraya ilaç getirecekler şimdi de.

Maalesef o Neandertaller bizi bal gibi de ilgilendiriyorlar. Bu tatlı virüscük hızlı bir şekilde o aşı olmayan vatandaşların vücudunda Omicron gibi yeni varyantlara doğru evriliyor. İnsanlar aşı olmadığı sürece salgın uzayacak ve salgın uzadığı sürece aşılar her geçen gün daha da etkisiz kalacaklar.

Şahsen ben aşı olmadım ama aşı karşıtı olduğum için değil korona da olmadım. Devam ediyorum böyle.
Hasta olduktan sonra aşı olmak hiçbir işe yaramaz biliyorsun değil mi? Aşı iyileştirici bi' ilaç değildir hastalığı önleyici tedbirdir.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı