Aşık mı oldum?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
R

Redburne

Ziyaretçi
Şu anda ruh halim çok karışık. İçimi dökebileceğim dostlarımdan sonra tek yer burası.

İlk öncelikle aşık mı oldum, bilmiyorum. Lanet olsun! Ağlıyorum tabii ki de aşık oldum! Ne yapacağımı bilmiyorum. Bazen sebepsizce ağlıyorum sebepsizce, şu an olduğu gibi. Çok ciddiyim hiçbir sebebi yokken bile. Deli misin diyenleriniz olacaktır, olabilir. Herhalde kendimi yalnız hissettiğim için.

İlk defa aşık oldum. Gerçi oldum mu olmadım mı bilmiyorum. Küçük bir hoşlantı da olabilir ama sanmıyorum. Kızın sevgilisi yok. Arkadaşlarımın desteğiyle cesarete gelip mesaj attım ona, bekliyorum. Bazen düşünüyorum günaha mı giriyorum acaba? Açıkçası ben aşık olmak istemiyorum. Arkadaş ortamı, aile, bilgisayar yetiyor bana. Lütfen yardım edin bana. Gözümden yaş geliyor şu anda. Nasıl bir çıkmaz yola düştüm? Bu hale gelecek adam mıydım ben?

Ya çıldıracağım. Aklımdan çıkmıyor. Fiziğine bakmadım bile. Davranışları öyle güzel, öyle olgun ki. Çok temiz bir insan. Bilmiyorum, hata mı yapıyorum? Ya sevgili yapmak bana ters biliyor musunuz? Günah hem de. Of, açılacağım artık. Yeter!

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu anda ruh halim çok karışık. İçimi dökebileceğim dostlarımdan sonra tek yer burası.

İlk öncelikle aşık mı oldum, bilmiyorum. Lanet olsun! Ağlıyorum tabii ki de aşık oldum! Ne yapacağımı bilmiyorum. Bazen sebepsizce ağlıyorum sebepsizce, şu an olduğu gibi. Çok ciddiyim hiçbir sebebi yokken bile. Deli misin diyenleriniz olacaktır, olabilir. Herhalde kendimi yalnız hissettiğim için.

İlk defa aşık oldum. Gerçi oldum mu olmadım mı bilmiyorum. Küçük bir hoşlantı da olabilir ama sanmıyorum. Kızın sevgilisi yok. Arkadaşlarımın desteğiyle cesarete gelip mesaj attım ona, bekliyorum. Bazen düşünüyorum günaha mı giriyorum acaba? Açıkçası ben aşık olmak istemiyorum. Arkadaş ortamı, aile, bilgisayar yetiyor bana. Lütfen yardım edin bana. Gözümden yaş geliyor şu anda. Nasıl bir çıkmaz yola düştüm? Bu hale gelecek adam mıydım ben?

Ya çıldıracağım. Aklımdan çıkmıyor. Fiziğine bakmadım bile. Davranışları öyle güzel, öyle olgun ki. Çok temiz bir insan. Bilmiyorum, hata mı yapıyorum? Ya sevgili yapmak bana ters biliyor musunuz? Günah hem de. Of, açılacağım artık. Yeter!
Neden günah olsun ki? Allah bize bu duyguyu verdiyse neden günah olsun ki? İçini boşaltmak istiyorsan Muazzez Ersoy dinle, Kuzeyin oğlu'nun önemli bölümlerini izle. Git sonra karşısına çıkıp konuş, WhatsApp'dan yazayım deme. Nasıl aşık olduysan git öyle yüzüne yüzüne söyle.

Yaptığımız her şeyi günah mı sevap mı olarak düşünürsek o zaman yaşantımız zorlaşır. Mantıken şöyle düşünmek lazım: Allah bizi yaratırken bu hisleri içimize koyduysa bu durumda bu hisler yüzünden engelleyemediğimiz şeyler günah değildir. Şimdi bence senin yapman gereken sınavını atlatman. Sonrasında zaten kızla aranı yapman daha kolay olur çünkü en azından kısa vadede en büyük sorumluluğunu bitirmiş olursun. Korkma konuşurken eğer bir şeyler hissediyorsan hafiften belli et, ilgi göster. Baktın ki o da karşılık veriyor bir süre daha böyle devam edip açılırsın. Ayrıca bir kaç ay sonra üniversiteye başlayacaksın yüksek ihtimalle. Yani bu kız ne ilk ne de son. Kendini kasma. Birde eğer aşık mı oldum diye soruyorsan olmamış olma ihtimalin çok yüksek.

Öncelikle sakin olun. Panik atak olmasam bile herşeyi aşırı kurgulayan ve kurgulamadan yaşamayan bir insan olarak söylüyorum sakin olun. Derin bir nefes alın ve ağlamak yerine gülün. Çünkü hayatta ender görülen duygular yaşıyorsunuz. Aşık olmak güzel birşey. Kimisinin sahip olamayacağı şeyleri yaşamak güzel olmalı yani :) Herşey yoluna girecektir.

Allah bizi yaratırken bu hisleri içimize koyduysa bu durumda bu hisler yüzünden engelleyemediğimiz şeyler günah değildir.
Bu mantık çok yanlış.. Bu mantıkla gidilirse hırsızlık, tecavüz gibi isteklerin de günah olmadığı sonucuna ulaşırız. Dikkat etmek lazım..
Ayrıca konuya gelecek olursak, aşık olduysan kalbin bir hoş olur. Aklından onu bir türlü çıkaramazsın.. Ama bu uzun süreli olur, günlerce, haftalarca..
Sana tavsiyem eğer bahsedildiği gibi seneye üniversiteye başlayacaksan, kızı unutmaya çalış.. Çünkü o ayrı bir yerde sen ayrı bir yerde okuyacaksınız, farklı yerlerde (belki başka şehirlerde) yaşayacaksınız.. Bu da sevdadan ziyade çile olur.. Bir de üniversite de hayatın bambaşka bir şey olduğunu da görmüş olacaksın.. Hayat lisede ki gibi değil.. Sevmek, o kadar basit değil.. :kararsız:
Ama aynı ya da yakın üniversitelerde okuyacaksan iş başka.. O zaman hem onu tanıma, hem de onunla bağ kurma fırsatın olur.. Olay evliliğe kadar gidebilir.. (y)

Neden günah olsun? Sen kızın fiziğine bile bakmamışsın. Sen gayet güzel bir şekilde kızı sevdiğini söylemişsin. Ama nasıl mesaj attın? Bu önemli. Direk kıza seni seviyorum demedin umarım. Çünkü bu ilk hata. Kimse tanımadığı bir kişi ile sevgili olmaz. Cevap verdiğinde buraya yazarsın artık.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı