Aşık olmak istiyorum

En azından duygusuz olmak istemiyorum. Aileme, arkadaşlarıma karşı herhangi bir duyguya sahip olmak... Son zamanlarda hepsi olsa da olmasa da olur gibi geliyor. Bu yüzden alkole başladım. Garip de olsa sorunu çözüyor.
garip olan herkezin aşkla ilgili bişi yazması anlatmak istediğin konunun sadece başlığını okumaları üzcü

garip olan herkesin aşkla ilgili bişi yazması anlatmak istediğin konunun sadece başlığını okumaları üzücü
Sorun değil hocam. Düşüncelerimi metne dökme konusunda her ne kadar iyi olsam dahi bazen kelimeler yetersiz kalıyor. Duygu içerikli yazılarda kendimi tam olarak ifade edemiyorum.

Herhangi bir ilişki beklentim yok. Hayatım boyunca birisini sevmem bile mutlu veya üzgün olmama yetti. Bir şey hissedemememden rahatsızım. Mutlu olmayı beklemiyorum. Yaşım 18.

Arkadaşlarımla Online oyunlar oynuyorum yeri geliyor dışarı cikiyorum fakat sadece zaman geçirmek gibi geliyor artık. Aşk diye bahsettiğim şey de bu aslında. Herhangi bir kadından hoşlanmak degil de hayattan zevk almayi basarabilmek.

Hayattan herkes farklı zevk alır sevdiği şeyleri yaparak mutlu olabilirsin.

Herhangi bir ilişki beklentim yok. Hayatım boyunca birisini sevmem bile mutlu veya üzgün olmama yetti. Bir şey hissedemememden rahatsızım. Mutlu olmayı beklemiyorum. Yaşım 18.

Arkadaşlarımla online oyunlar oynuyorum yeri geliyor dışarı cikiyorum fakat sadece zaman geçirmek gibi geliyor artık. Aşk diye bahsettiğim sey de bu aslında. Herhangi bir kadından hoşlanmak degil de hayattan zevk almayi basarabilmek.
O zaman şöyle diyeyim:
Her insan belirli dönemlerde çöküntü yaşayabilir, dibe düşebilir; özellikle gençlik yıllarında herkes en az bir kere tadar bunu. Size de bu olmuş kanımca.

Mümkün olduğunca hayatınıza yeni şeyler katmaya çalışın, değişikliği tadın. Rutinden çıkın. Uykunuza ve yemenize düzen getirin.
Ve alkol almayın. Bir kere bağımlısı olursanız, ileride de alkol almadan mutlu olamazsınız.
Bu dönemi en az zararla atlatmak sizin elinizde, eğer içinizdeki duygusuzluğu yıkabilirseniz eskisinden daha mutlu ve dolu bir hayat sizi bekliyor olacak. Ama verdiğiniz her zarar da, hayatınız boyunca peşinizi bırakmayacak.

A1 Türkçe. Aşk diyince insanların duygusal birşey düşünmeleri ne kadar mantıksız ?
Önceki mesajlarimda da belirttigim gibi konu aslında bir kadından hoşlanmak değil. Daha çok hayatımda yaşadığım bu duygusuzluk.
O zaman şöyle diyeyim:
Her insan belirli dönemlerde çöküntü yaşayabilir, dibe düşebilir; özellikle gençlik yıllarında herkes en az bir kere tadar bunu. Size de bu olmuş kanımca.

Mümkün olduğunca hayatınıza yeni şeyler katmaya çalışın, değişikliği tadın. Rutinden çıkın. Uykunuza ve yemenize düzen getirin.
Ve alkol almayın. Bir kere bağımlısı olursanız, ileride de alkol almadan mutlu olamazsınız.
Bu dönemi en az zararla atlatmak sizin elinizde, eğer içinizdeki duygusuzluğu yıkabilirseniz eskisinden daha mutlu ve dolu bir hayat sizi bekliyor olacak. Ama verdiğiniz her zarar da, hayatınız boyunca peşinizi bırakmayacak.
Önerileriniz için teşekkür ederim. Yaptığım her şeyin tam tersini yapmayı deneyeceğim. Belki her gün düzenli ders çalışmaya baslarim. Üniversite hırsı beni memnun edebilir.

Technopat tarihinde okuyacağınız en saçma konu olabilir. Bu yüzden ön yargı ile yaklaşıp sacma yorumlar yapacaksaniz lütfen kendinize saklayın. Uzun zamandır birisine karşı bir şey hissetmiyorum. Hayatımın her evresinde anaokulundan liseye kadar farklı insanlar da olsa severek büyüdüm her genç gibi. Hırsımın kaynağı da belki de hep buydu. Artık hiç kimseye karşı bir şey hissetmiyorum ve bu zevkten mahrum kaldığım için boşa yaşadığımı hissediyorum. Her zaman içi dolu bir kutuda yaşıyormuş gibiyim; evren, duygular, insanların çektiği çileler gerçekten benim için anlamsız bir hal aldı. Diploma notlarım her zaman iyiydi bu yüzden akademik olarak eksiklerimi kapamak yerine bu duyguyu bastıracak bir şey arıyorum. Alakasız birisine karşı ilgi duymayı denedim pek işe yaramadı. Son zamanlarda romantik animelere başladım. En başta gayet güzel geliyordu tam aradığım şey gibiydi. Fakat ondan da sıkıldım diyebilirim. Ne tür şeyler yapmamı önerirsiniz? Asosyal bir kişiliğe sahip değilim. Paranın aşırı sorun olmayacağı çoğu etkinliği deneyebilirim.

Çok üzgünüm ama aşık olmak isteyemezsin beklemek zorundasın : ) (biri sana aşık olursa karar verip bir ilişki yaşayabilirsin) diğer türlü karşına çıkmasını beklemelisin.

Technopat tarihinde okuyacağınız en saçma konu olabilir. Bu yüzden ön yargı ile yaklaşıp sacma yorumlar yapacaksaniz lütfen kendinize saklayın. Uzun zamandır birisine karşı bir şey hissetmiyorum. Hayatımın her evresinde anaokulundan liseye kadar farklı insanlar da olsa severek büyüdüm her genç gibi. Hırsımın kaynağı da belki de hep buydu. Artık hiç kimseye karşı bir şey hissetmiyorum ve bu zevkten mahrum kaldığım için boşa yaşadığımı hissediyorum. Her zaman içi dolu bir kutuda yaşıyormuş gibiyim; evren, duygular, insanların çektiği çileler gerçekten benim için anlamsız bir hal aldı. Diploma notlarım her zaman iyiydi bu yüzden akademik olarak eksiklerimi kapamak yerine bu duyguyu bastıracak bir şey arıyorum. Alakasız birisine karşı ilgi duymayı denedim pek işe yaramadı. Son zamanlarda romantik animelere başladım. En başta gayet güzel geliyordu tam aradığım şey gibiydi. Fakat ondan da sıkıldım diyebilirim. Ne tür şeyler yapmamı önerirsiniz? Asosyal bir kişiliğe sahip değilim. Paranın aşırı sorun olmayacağı çoğu etkinliği deneyebilirim.

İşte o işler alakasız biriyle olmuyor hocam, bir şekilde karşı tarafta sizi cezbeden bir şey olması gerek. Dediğim şey uyuşmak değil yanlış anlamayın. Uyuşmaya çalışmak belki de. Bir insan sizle aynı şeyleri düşünebilir. Sizin birebir kopyanız olabilir ama bu onla birlikte mutlu olacağınız anlamında ya da onu sevebileceğiniz anlamına gelmez. Karşındaki insan sana değer verip senin sevdiğin şeylere değer veriyorsa, bazı şeyleri sırf sen mutlu ol diye yapıyorsa gerçekten size değer veriyordur. Aşk aranacak bir şey değildir. Birisi karşınıza çıkar ve seversiniz işte o kişi karşınıza çıkana kadar beklemeniz gerekecek belki 1 gün belki 1 yıl belki 10 yıl. Ben neden bu konuda eksiğim diye düşünmeyin. Bir de dediğim gibi insanlara bu benim tipim değil tarzı yaklaşmayın emin olun sizi çok sevip sizin için birçok şeyi feda edebilecek bir insanı hayatınızdan istemeden bile olsa atabilirsiniz. Ne herkesten fazla sevgi bekleyin ne de herkese çok sevgi gösterin. Kimse için ne tamamen değişin, ne de onlara değer vermeyecek kadar sabit bir tavırla kalın.

Technopat tarihinde okuyacağınız en saçma konu olabilir. Bu yüzden önyargı ile yaklaşıp sacma yorumlar yapacaksaniz lütfen kendinize saklayın. Uzun zamandır birisine karşı bir şey hissetmiyorum. Hayatımın her evresinde anaokulundan liseye kadar farklı insanlar da olsa severek büyüdüm her genç gibi. Hırsımın kaynağı da belki de hep buydu. Artık hiç kimseye karşı bir şey hissetmiyorum ve bu zevkten mahrum kaldığım için boşa yaşadığımı hissediyorum. Her zaman içi dolu bir kutuda yaşıyormuş gibiyim; evren, duygular, insanların çektiği çileler gerçekten benim için anlamsız bir hal aldı. Diploma notlarım her zaman iyiydi bu yüzden akademik olarak eksiklerimi kapamak yerine bu duyguyu bastıracak bir şey arıyorum. Alakasız birisine karşı ilgi duymayı denedim pek işe yaramadı. Son zamanlarda romantik animelere başladım. En başta gayet güzel geliyordu tam aradığım şey gibiydi. Fakat ondan da sıkıldım diyebilirim. Ne tür şeyler yapmamı önerirsiniz? Asosyal bir kişiliğe sahip değilim. Paranın aşırı sorun olmayacağı çoğu etkinliği deneyebilirim.
Yaşın kaç?

Yeni konular

Geri
Yukarı