Aşırı ısınma kasmaya neden olur mu?

egekilic1121

Decapat
Daha fazla  
Ben bilgisayarımı genelde oyun odaklı kullanan biriyim ama laptopta her oyunda bir süre sonra kasma yapıyor bazılarında çok kısa sürede yapıyor ve normalde 93 derecede kasıyor bana göre bir laptopa göre bir tık ortalamada gibi. Sizce bir soğutucu veya bir termal macun bakımı gerekli mi ya da farklı bir şey?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben bilgisayarımı genelde oyun odaklı kullanan biriyim ama laptopta her oyunda bir süre sonra kasma yapıyor bazılarında çok kısa sürede yapıyor ve normalde 93 derecede kasıyor bana göre bir laptopa göre bir tık ortalamada gibi. Sizce bir soğutucu veya bir termal macun bakımı gerekli mi ya da farklı bir şey?
Laptopta 93 derece aşırı yüksek değil ama yinede FPS düşüşü yaşamanızın sebebi yüksek ihtimalle bu. Dediğiniz çözümleri uygulayabilirsiniz etkisi olur.

Elektronik cihazlar aşırı ısındıkları zaman performans kaybederler buna bilgisayardan tutunda matkaba kadar hemen her şey dahildir. Ancak marka model ve özellikleri belirtmenizde fayda var. Yani misal i7 bir laptop için 90 derece normal sayılırken Celeron bir cihaz için aşırı yüksek bir değerdir.

Isıya nasıl maruz kaldığına göre her donanım parçası ömründen yemeye başlar. Ne kadar ısı, o kadar kısalan ömür. Sana tavsiyem şimdiden aşağıdaki gibi güzel bir soğutucu alman. Arkadaşım 3-4 model aldı. Çok fanlısı, şekillisi vs. Hepsini iade etmek zorunda kaldı hem aşırı ses hem de kullanışsız olmaları nedeniyle. Bu soğutucunun en güzel yanı tek ve büyük fanlı olup hız ayarı tuşunun da üzerinde olması. Şu an gayet memnun laptop sıcaklıklarından

Ayrıca CPU ve GPU macunlarının Arctic MX-4 standardında kaliteli bir macunla yenilenmesi ve genel iç toz temizliğinin de yapılması sıcaklık değerlerini olumlu etkileyecektir.

Soğutucu alamasan da ilk etapta laptopunun arkasını uygun olabilecek nesnelerle 2-3 cm kadar kaldırman olur. Bu sayede hem rahat hava alır hem de daha rahat soğur.

Yeni konular

Geri
Yukarı