#AşıZorbalığınaDiren hashtagi

Cahil kesim. Zaten aşı olma zorunluluğu yok. Aşı olanın yasaklardan muaf olması lazım. İnsanlar aylardır evde. Dışarıya baksak maske takmayan var, yasaklara uymayan da çok. Aşı olanlar neden evde bir türlü çözemedim.

Evlerde kalmamızın baş nedeni COVID olmadı. Hastalıktan korunmak isteyen zaten evde kalmalı fakat kısıtlamaları COVID yapmıyor. Kendilerinin de itiraf ettiği gibi bilimsellikten uzak, resmiyette bile bulunmayan bir bilim kurulu önerileri neticesinde pandemi yönetiliyor. Lokantada yemek yemenin serbest olup düğün salonunda yemek yemenin tehlikeli olduğunu iddia eden, gerek çarşı gerek evimizin önündeki dükkanları kapatıp AVM'lerde tehlike görmeyen, gece saatlerinde COVID'in mesaisine başladığını iddia eden bir bilim kurulundan bahsediyoruz. Aklıma gelen başlıca örnekler bunlardı. İşin içinde siyaset yok sadece kontrollü muhalefet var. Ve bu bilim kurulu üyelerinin başlıca ünlüleri* günde 5 farklı programa çıkıp konuşabiliyorlar. Pcr testlerinden bahsedilemez bile...
Yukarıdaki yazımda da belirttiğim gibi antikor üreten vücutta bile korona olma ihtimali var. Bu ihtimalleri göz önünde bulundurduğumuz zaman aşının etkilerini bir kenara atarsak neredeyse fark etmiyor gibi. İnsanlar maske takıyor çünkü ceza yememek için, insanlar sokağa çıkamıyor çünkü ceza yememek için, insanlar para kazanamıyor çünkü ceza yememek için, insanlar aşı oluyorlar çünkü temel haklarını elde etmek için... Bunların tek bir cevabı olabilirdi eğer pandemi doğru yönetilseydi.
Çok haklısın ama bizim ülkede doğru bir karar alındığını ben göremedim. Herkes kendince bir şeylerin peşinde, devlet bile ne yaptığını bilmiyor. Ben cezası olmasa da aşıyı olacaktım, zaten öyle olması gerekiyor. Devletten bize hayır yok, herkes kendini düşünmek zorunda. O bahsettiğin örneklerden oldukça fazla var. Ankara gibi büyük bir şehrin en kalabalık yerlerinde maske takmayan onlarca insan görüyorum. İnsanların yanından geçmeye korkar oldum korona ülkeye geldiğinden beri.

Geri
Yukarı