Aşk duygusu nasıl bastırılır?

Thrian

Hectopat
İlk defa ciddi aşık oldum. Fakat aşık olduğum kişiyle evlerimiz çok yakın değil. Aşırı uzak da değil. Bu sene 11. sınıf oldu seneye 12. sınıf olacak. Sınava yaklaştığı için de bir dezavantaj. Zaten ilişkimiz nasıl ilerleteceğimi biliyorum fakat ilerletmeli miyim yoksa bu duygudan kurtulmaya mı çalışmalıyım bilmiyorum. O yüzden her ihtimale karşı bilmem daha iyi olur. Bu duyguyu ve ona olan hislerimi nasıl sonlandırabilirim ya da azaltabilir? (aynı okulda değiliz ve arkadaşız)

Edit:Aramızda yaş farkı yok, sadece okula erken başlamış. Ben de 2 sene sonra sınava hazırlanacağım.

Son düzenleme:
İlerletmelisin bence. Niye duygularından kaçınmaya çalışıyorsun ki ?
Hocam yanlış davrandım yanlış bir karaktere büründüm onun yanındayken, ve ortak arkadaşımız ile daha iyi anlaşması benim arkadaş ortamında en az sevilen kişi olmam vs. (ben öyle hissediyorum). Bu yüzden artık olmaz diye düşünüyorum, kızla tek kaldığımızda konuşacak birşey bulamıyorum. O yüzden bu hissinin gitmesini istiyorum.

Bu duyguyu bastırmaya çalışma zaten denesen bile bastıramazsın. Akışına bırak. Her şeyi.
Yukarıda yazdım hocam nedenini.

İlk defa ciddi aşık oldum. Fakat aşık olduğum kişiyle evlerimiz çok yakın değil. Aşırı uzak da değil. Bu sene 11. sınıf oldu seneye 12. sınıf olacak. Sınava yaklaştığı için de bir dezavantaj. Zaten ilişkimiz nasıl ilerleteceğimi biliyorum fakat ilerletmeli miyim yoksa bu duygudan kurtulmaya mı çalışmalıyım bilmiyorum. O yüzden her ihtimale karşı bilmem daha iyi olur. Bu duyguyu ve ona olan hislerimi nasıl sonlandırabilirim ya da azaltabilir? (aynı okulda değiliz ve arkadaşız)

Edit:Aramızda yaş farkı yok, sadece okula erken başlamış. Ben de 2 sene sonra sınava hazırlanacağım.
Bastırmanın bir yolu var fakat etik değil o burada açıklayamam. Bence gerek yok bastırmana, hayat bu akışına bırak seviyorsan sevdiğini söyle.
Yanındayken bir şey konuşamıyorsan da bu videoyu izle.

Bastırmanın bir yolu var fakat etik değil o burada açıklayamam. Bence gerek yok bastırmana, hayat bu akışına bırak seviyorsan sevdiğini söyle.
Yanındayken bir şey konuşamıyorsan da bu videoyu izle.

Hocam artık bir şey olacağını hiç sanmıyorum, o kişiyi 3 yıl boyunca göreceğim ve yakınımda olacak muhtemelen. Çok boş ve saçma hareketler yaptım. Fakat aklımda hep o var. Arkadaş grubumuz da pek müsait değil. En ufak bir övgü yapıyorum 30 dakika boyunca o konuşuluyor. Aklıma hep o tatlı hareketleri geliyor ama olmayacağını düşünüyorum. O yüzden bitmesini istiyorum bu duygunun.

Son düzenleme:
O kız üniversiteye başladığı anda yeni birisini gözüne kestirecek. 2 sene önemsiz ama o yaşlarda önemli. Siz statü olarak 2 sene gerisinde kalacaksınız. Üniversitede ise hocasından tutun üst sınıflarına kendi sınıfına hatta kampüstekilere kadar seçeneği olacak. Ki aynı okulu aynı şehri bile kazanmanız ihtimaller üzerine. Emin olun, hiç cazip bir anlaşma değil. Sizinle muhabbeti sürdürse bile yedekte tutulacaksınız. Ve bu size hiç mi hiç faydası olmayacak. Acı çekeceksiniz. Bence unutup sınavınıza hazırlanmanız, yapabileceğinizin en iyisini yapmanız ve kaliteli bir çevreden arkadaş bulmanız daha faydalı olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı