Aşk mı sevgi mi?

wontagadra

Hectopat
Arkadaşlar günlerdir kafamı yoran bir konu hakkında büyüklerime yaşıtlarıma danışmak istedim. Öncelikle bir kız var açılamıyorum mevzusu değil de daha farklı şeyler aslında anlatacaklarım. Şimdi beni seven bir kız var benden hoşlanıyor bana çok fazla değer veriyor ve bu kız tam ruh eşim bundan eminim ve aramızda bir bağ da var aslında fakat benim korkum şu ben şimdi onu sevmeye çalışıyorum. İlerleyen zamanlarda karşıma birisi çıkarsa ve ben ona aşık olursam korkusu var. O zaman sap gibi yanımdaki kızı bırakamam. Yani geri dönüşü olmayan bir yol gibi geliyor bana ki öyle de bence. Bir yanda hep istediğim kafada ruh halinde birisi bir yanda da aşık olacağım biri çıkarsa korkusu var. Lütfen absürt yorumlar yazmayın. Benim için çok önemli ve ciddi bir konu kafam çok karışık.

Bence şu kısa hayatta insan nasıl istiyorsa öyle yaşamalı. Çok takmamalı ve anın tadını çıkarmalı. İçinden geçen ve pozitif olarak mantığına yatan senaryo hangisi ise onu uygula gitsin derim. Ben bir kez sevdim, o beni sevmedi. Arkadaş da kalamadık zaten yıllar geçti unuttum. Şimdi kapalı kutuyum :) Sevmek falan geçtim hoşlanamıyorum bile -_-

Aşık olacağın biri çıkarsa kızı daha iyi anlarsın. Aşık olduğun kişiye beslediğin duyguların kat kat fazlasını sana beslediğini farkedersin.

Zor bir soru aslında. Seni seven mi, senin sevdiğin mi?

Sevdiğim, beni hayatında ufacık bir nokta olarak görüyorsa, beni sevene giderim.

Böyle de çok acımasızca oldu ama.

Öncelikle seni seven kıza neden aşık olmadığını bir düşün. Onu sevmeni ne engelliyor? Dış görünüş mü? Başka bir şey mi? Bunu düşün ve buna göre karar ver.

Biliyorum yazdığım çok belirsiz oldu ama aşk konusunda belirgin birşey söylemek çok zor. En azından seni seven olmuş. Henüz o bölüme bile geçemedim ben :) .

Aşık olacağın biri çıkarsa kızı daha iyi anlarsın. Aşık olduğun kişiye beslediğin duyguların kat kat fazlasını sana beslediğini farkedersin.

Zor bir soru aslında. Seni seven mi, senin sevdiğin mi?

Sevdiğim, beni hayatında ufacık bir nokta olarak görüyorsa, beni sevene giderim.

Böyle de çok acımasızca oldu ama.

Öncelikle seni seven kıza neden aşık olmadığını bir düşün. Onu sevmeni ne engelliyor? Dış görünüş mü? Başka bir şey mi? Bunu düşün ve buna göre karar ver.

Biliyorum yazdığım çok belirsiz oldu ama aşk konusunda belirgin birşey söylemek çok zor. En azından seni seven olmuş. Henüz o bölüme bile geçemedim ben :) .
Ya dış görünüş aslında. Şimdi ayıplayanlar da olacak belkide ama dış görünüşte önemli bir etken bence bir ilişkide. Bilmem ne dersiniz ?

Yanındayken hayattan keyif alıyor musun? Eğleniyor musun? Cevap evet ise düşünmeye gerek yok. İlerde Barbara Palvin gibi biri çıksa ve sen de onu sevsen ne olacak? Hadi evlendin diyelim, kafa uyuşmadıktan sonra en ufak şeyden bile kavga gürültü... Her insanın dış görünüşü güzeldir sadece nasıl baktğın önemli.

Ya dış görünüş aslında. Şimdi ayıplayanlar da olacak belkide ama dış görünüşte önemli bir etken bence bir ilişkide. Bilmem ne dersiniz ?
Çok hata yaptım. Dış görünüşe aldanıp gönlümü kaptırdığım kişiler oldu. Hepsinde de pişman oldum.
Shimada'nın dediği gibi. Kimin yanında eğleniyorsan, keyif alıyorsan, mutluysan ve kendini yalnız hissetmiyorsan, "bitsede gitsek" demiyorsan onun yanına aitsin. Çok güzel olupta berbat karakterlere sahip insanlar da var. Güzelliği ile ön plana çıkmayan ama karakter konusunda %1'lik kısımda olan insanlar da. İkisini bir arada bulmak zaten piyango. Hayat seni tercihler için zorlar, acele etmeden mantıklı doğru tercihler vermen gerekir.

İyi düşün.

Aşk gelip geçicidir, bir anda alevlenebilir bir anda sönebilir.

Sevgi ise kalıcıdır, kolay kolay yıkamazsın, yere sağlam basar. Sen ne yaparsan yap kalbinin bir köşesinde her daim parçası kalır.

O yüzden aşık olmak değil sevmektir önemli olan. Herkese aşık olursun ama herkesi kolay kolay sevemezsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı