Aşk mı sevgi mi?

Allah affetsin ama aşk lanet gibi bir şey. Üstünden kalktığı zaman ben buna nasıl aşık olmuşum be diyorsun. O süre zarfında çekmediğin çile kalmıyor. Sevgi öyle değil. Birini sevdiysen hoşlandığın sana iyi gözüken faydalı olan bir şeyler vardır. Aşk sebepsiz de olur, ilk görüşte de olur. Aşktan kaç. Sevgiye yönel.

Ne sevgi ne aşk, hepsi yalan gibi geliyor bana. Tabi birbirini seven insanlar var, bu da su götürmez bir gerçek. Bana böyle geliyor.

İkisinin de baki kalamayacağını birinci elden taze deneyimledim, her insanı bu hale sokan bir başka insan varmış. Hoş bir deneyim değil, hiç hoş değil. Tek gerçek şey; 'Zaman'.

İnsan, enteresan bir varlık. Yaşadıkça çok farklı deneyimler çıkabiliyor karşımıza. Düz bir çizgide ilerlediğini düşünürken bir bakmışsın sarmaş dolaş olmuş o düz çizgi. Doğru olan seni yanlış, iyi olan seni kötü de yapabiliyor.

Kendim yapamasam öğrendiğim bir şey oldu.

- ''Onun için yaşayacağım'' diyebileceğim kadar çok sevmek istiyorum - dememeli insan. İnanın, ciddiyim, sonrası yaşanmıyor. Böyle benim gibi, günler günleri, dakikalar dakikaları, saniyeler saniyeleri kovalar amaçsızca, boş.

Son düzenleme:
Ömrünüzün 5 yılını sizin sadece adınızı bilen bir kıza veriyorsunuz. Ama o dönüp arkasını bakmıyor. Bu kadar aşağılık bir duygudur aşk. Ulan koca 5 yıl..

Yeni konular

Geri
Yukarı