Aşk Sizce Nedir?

Bence aşk; insanoğlunun en büyük zaafıdır. Aşk yerine dostluk daha mantıklıdır. Tabii bunlar benim düşüncelerim. Peki, sizin düşünceleriniz neler?

Boşa zaman harcama diyeyim, hele hele platonik dedikleri şey 8 sene bir kızı seviyorsun yüzüne bile Bakmıyor, sonra bir arada bulunduğun yer, mahalle, okul vb yerden ayrılıyor daha karşılaşmıyorsunuz bile işte o zaman ulan ne boş şey miş bu diyorsun.

Aşka karşı bir nefret var anlaşılan.
Evlenmeyin olsun bitsin o halde.

Gerekli mi dersen bence gerekli. Eninde soununda herkesi buluyor.
Boşanma yüzdelerinin bu kadar attığı bu dönemlerde evlenmek pek mantıklı bir seçim gibi gelmiyor bana zaten. Boşanmalar neden artıyor düşünelim mi biraz?

Ekonomi çöküyor, kızlarımız istediği hayatı almakta zorlanıyor, erkeklerinin parası onlara az gelmeye başlıyor çünkü her şey pahalılaştı. Bu nedenle de bırakıp gidiyorlar. Aşk bunun neresinde? Bence burada aşk da yok sevgi de, çoğu insanda evlenene kadar geçen sevgili döneminde çoğu his bitmiş oluyor zaten bu da boşanma yüzdelerini oldukça yükseltiyor.

Aşk dediğiniz şey varsa da, eskide kaldı. Annelerimiz yaşamıştır o duyguları bu devirde aşk falan aramayın. Bitmiş bir his için yanınızda durabiliyorsa bir insan sadakatli olduğu içindir, aşık olduğu için değil kendinizi kandırmayın.

Boşanma yüzdelerinin bu kadar attığı bu dönemlerde evlenmek pek mantıklı bir seçim gibi gelmiyor bana zaten. Boşanmalar neden artıyor düşünelim mi biraz?

Ekonomi çöküyor, kızlarımız istediği hayatı almakta zorlanıyor, erkeklerinin parası onlara az gelmeye başlıyor çünkü her şey pahalılaştı. Bu nedenle de bırakıp gidiyorlar. Aşk bunun neresinde? Bence burada aşk da yok sevgi de, çoğu insanda evlenene kadar geçen sevgili döneminde çoğu his bitmiş oluyor zaten bu da boşanma yüzdelerini oldukça yükseltiyor.

Aşk dediğiniz şey varsa da, eskide kaldı. Annelerimiz yaşamıştır o duyguları bu devirde aşk falan aramayın. Bitmiş bir his için yanınızda durabiliyorsa bir insan sadakatli olduğu içindir, aşık olduğu için değil kendinizi kandırmayın.
Bunu tahmin etmiştim...

Evlenmek yanlış bir kelime oldu gibi. :D
Aşık olmayın diyeyim o halde.

"Aşk dediğiniz şey varsa da, eskide kaldı."
Bu doğru olsa bile karamsarlık bence.

Bunu tahmin etmiştim...

Evlenmek yanlış bir kelime oldu gibi. :D
Aşık olmayın diyeyim o halde.

"Aşk dediğiniz şey varsa da, eskide kaldı."
Bu doğru olsa bile karamsarlık bence.
Benim insanlar hakkındaki düşüncelerim bu şekilde, dediğim gibi; bir insan ölene dek yanınızda duruyorsa sadakatli olduğu için, sizi hala deliler gibi sevdiği için değil. Eminim bunu siz de hissedecek ve öğreneceksiniz. O yüzden, umarım sadakatli insanlarla karşılaşırız diyorum.

Sevgi çok güzel bir duygudur, buna lafım yok. Sevmek, sevilmek dünyadaki en güzel şeydir. Ama her şeyin sonu olduğu gibi sevginin de sonu vardır, anlatmak istediğim bu.

Daha hiç aşık olmadım fakat birinden hoşlanmak gibi bir şey olmayacağını düşünüyorum çünkü hoşlandığın kişiye sevgin yatağa atana kadar sonrası yok. Aşkın iki kişinin birbirini ölene kadar sevmesi olabileceğini düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı