Askeri Alanda Türkiye, Orta Doğu'da 1. Sırada!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Global FirePower sonuçlarına göre Türkiye askerî güç olarak Orta Doğu'da 1. sırada. Yine Global FirePower'a göre askerî güç olarak dünya çapında 11. sıradayız. Elbette bu bilgiler %100 doğru diyemiyorum ama bu kadar yüksekte olmamız beni inanılmaz mutlu etti. İnşallah daha da yükseliriz ve bu ülkenin çalışkan gençleri olarak yükseltmek adına elimizden geleni sonuna kadar yaparız. Kaynak:2021 Military Strength Ranking

Son düzenleyen: Moderatör:
Askeri alan derken aklınıza sadece İHA, SİHA, tank, tüfek gelmesin arkadaşlar. Her şeyden önemli bir faktör vardır, orduyu yöneten subay ve komutanlar. Bu unsur bir ordudaki en önemli faktördür. Komutanların harp bilgisi ve tecrübesi kötüyse, dünyanın en akla gelmeyecek silahlarıyla da donatsan yine iş yapamaz.

Askeri harcamalar çok fazla sanırsam diğer alanlara yeterli kaynak kalmıyor. Yanlış hatırlamıyorsam Türkiye'de eğitime ayrılan kaynak dünya ortalamasından da düşük.

Şov mu?
1. Gara operasyonu hakkında bilgin var mı senin?

Bilgisizlik ile yazılan bir cümle sadece.
Bana hiç maval anlatmaya çalışma bir asker çocuğu olarak ve bu sene en çok istediği MSÜ'ye kavuşmaya çalışan bir birey olarak sende daha çok şehit, gazi tanıdığım, gördüğüm askerler var.
Senin kac tane arkadaşının babası çenesine şarapnel yedi? Ya da Baban hiç doğuya, Afganistan'a Suriye'ye göreve gitti mi?
Yok daha fazla istersen ailemde asker kökenli şehit gazi de çok. Kisaca bu duyar bana sökmez.

Asker çocuğu olan sadece sen değilsin şov yapma.

Askeri alan derken aklınıza sadece İHA, SİHA, tank, tüfek gelmesin arkadaşlar. Her şeyden önemli bir faktör vardır, orduyu yöneten subay ve komutanlar. Bu unsur bir ordudaki en önemli faktördür. Komutanların harp bilgisi ve tecrübesi kötüyse, dünyanın en akla gelmeyecek silahlarıyla da donatsan yine iş yapamaz.
Prusya askeri geleneği hala mevcut bizde yanlış bilmiyorsam tabi. Subaylar buna göre yetişir.

Sov yaptığım falan yok, sadece gerçekleri söylüyorum.

Gerçekleri söylerken biraz dikkatli ol.
Asker çocuğuysan bunu bağıra bağıra orada burada yazma kardeşim. İçeri gidip babana bir forum sitesinde adımı soyadımı deşifre ettim üstüne asker çocuğu olduğumu duyurdum hatta nerelerde görev yaptığını yazdım dersen eminim babanın sana olan tavrı değişecektir.
Askeriyeyi istemekle iş bitmiyor.

Şov mu? 1. Gara operasyonu hakkında bilgin var mı senin?

Bilgisizlik ile yazılan bir cümle sadece.
Bana hiç masal anlatmaya çalışma bir asker çocuğu olarak ve bu sene en çok istediği MSÜ'ye kavuşmaya çalışan bir birey olarak sende daha çok şehit, gazi tanıdığım, gördüğüm askerler var.
Senin kaç tane arkadaşının babası çenesine şarapnel yedi? Ya da baban hiç doğuya, Afganistan'a Suriye'ye göreve gitti mi?
Yok daha fazla istersen ailemde asker kökenli şehit gazi de çok. Kısaca bu duyar bana sökmez.
Ne zamandan beri gaziler ve şehitler ile hava atılıyor? Galiba şehitler hava atmak için ölüyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı