Askeri Muayeneden Kaç Gün Sonra Askere Gidilir?

Bedelli askerlik 3 hafta sürelidir, sadece temel eğitim verilir.

Hocam son olarak ben 2000 doğumluyum, okula geç yazıldım liseyi 2020'de 20 yaşında bitirdim ve lise okurken 19 yaşındayken askerlik kağıdım çoktan gelmişti liseden dolayı tecil etmiştim ama kağıt da tecil şartları devam ettiği sürece tecil geçerlidir tarzı bir yazı yazıyor görseli ekliyorum.
Benim lise bitti erteleme şartlarım doğal olarak devam etmiyor amabu tecil iptal falan olmuyor değil mi ceza falan yemem sonuçta okuldan dolayı tecil ettim ama okul bittikten sonra bile tekrar tecil ettirmek istesem 2 yıla kadar ettirebiliyordum öyle değil mi?
e-Devlet'de askerlik erteleme başvurusu ekranına gelince;
31/12/2022 Tarihine Kadar Ertelemeniz Bulunduğundan, Tekrar Erteleme Talebinde Bulunamazsınız. Yazıyor ceza falan yemem değil mi?

Dosya Ekleri

• 371513.PNG
    371513.PNG
    68,8 KB · Görüntüleme: 87
Hocam son olarak ben 2000 doğumluyum, okula geç yazıldım liseyi 2020'de 20 yaşında bitirdim ve lise okurken 19 yaşındayken askerlik kağıdım çoktan gelmişti liseden dolayı tecil etmiştim ama kağıt da tecil şartları devam ettiği sürece tecil geçerlidir tarzı bir yazı yazıyor görseli ekliyorum.
Benim lise bitti erteleme şartlarım doğal olarak devam etmiyor amabu tecil iptal falan olmuyor değil mi ceza falan yemem sonuçta okuldan dolayı tecil ettim ama okul bittikten sonra bile tekrar tecil ettirmek istesem 2 yıla kadar ettirebiliyordum öyle değil mi?
e-Devlet'de askerlik erteleme başvurusu ekranına gelince;
31/12/2022 Tarihine Kadar Ertelemeniz Bulunduğundan, Tekrar Erteleme Talebinde Bulunamazsınız. Yazıyor ceza falan yemem değil mi?
Yükümlülerin lise veya dengi okul mezunu olmaları durumunda 22 yaşını tamamladıkları yılın sonuna kadar tecili vardır. O yüzden 2022 sonuna kadar teciliniz var. Ve 3 hafta içinde bitecek. Yılbaşından sonra yoklama ve celp işlemlerini yapmanız gerekiyor. En erken celp döneminde mayıs, haziran veya temmuz aylarında askere gidebilirsiniz.

Bunu yapan kişi bile kesin olarak şubat da gidemeyebilir değil mi benim kuzenler kasım da yaptı ben 31 Aralıkta yapacağım?
Bunu kimse bilemez askerlik şubesine bile sorsan sana kesin ve net cevap vermezler çünkü herhangi bir kesinliği olan konu değil. Aralıkta muayene oldum şubatta kesin giderim çağırırlar gibi bi şart yok. Tamamen sistemsel ihtiyaca göre listeye denk geldiysen çağırılırsın muayene olup celp dönemi sarkan bir çok kişi var

Bunu kimse bilemez askerlik şubesine bile sorsan sana kesin ve net cevap vermezler çünkü herhangi bir kesinliği olan konu değil. Aralıkta muayene oldum şubatta kesin giderim çağırırlar gibi bir şart yok. Tamamen sistemsel ihtiyaca göre listeye denk geldiysen çağırılırsın muayene olup celp dönemi sarkan birçok kişi var

31 Aralıkta bitiyor ya tecil tam 31'inde gitmem lazım değil mi günler sarkarsa para cezasımı geliyor?

31 Aralıkta bitiyor ya tecil tam 31'inde gitmem lazım değil mi günler sarkarsa para cezasımı geliyor?
Size en sağlıklı bilgiyi kütüğünüz nereye bağlı ise oranın askerlik şubesinin numarasını google aracılığı ile bulup ararsanız veya bizzat uğrama şansınız varsa sormanız daha doğru olur. Bende dahil herkes yanlış bilgi verebilir size.

Bunu kimse bilemez askerlik şubesine bile sorsan sana kesin ve net cevap vermezler çünkü herhangi bir kesinliği olan konu değil. Aralıkta muayene oldum şubatta kesin giderim çağırırlar gibi bi şart yok. Tamamen sistemsel ihtiyaca göre listeye denk geldiysen çağırılırsın muayene olup celp dönemi sarkan bir çok kişi var
Aynen öyle, şubat'da asker kaçağısınız diye mesaj geldi, aynı ay muayane oldum, eylül'ün 15'inde gittim.

Size en sağlıklı bilgiyi kütüğünüz nereye bağlı ise oranın askerlik şubesinin numarasını Google aracılığı ile bulup ararsanız veya bizzat uğrama şansınız varsa sormanız daha doğru olur. Bende dahil herkes yanlış bilgi verebilir size.

Gittim de o gün hastaydım 3'ünde muayene oldum hala hastalık belirtileri var tansiyonum yüksek çıktı büyüğü 150 küçüğü 105 nabız da 124 çıktı diye hastaneye sevk etti dahiliye kardiyoloji baksın diye, başka zaman gittiğimde aile hekimine iyileşince tekrar gel demişti. İlk gittiğim doktor sevk yazdığı için sanırım aile hekimi işlemlere devam edemedi sonra gittiğimde tansiyon normal çıktığında hata alıyordu.
Şimdi bir görsel bırakacağım bu görsel de itiraz edebilirsiniz diyor o çıkan sonuca mı itiraz yoksa değerlendirme talep etmesine de itiraz edebilir miyim? Ben o gün hasta olduğum için tansiyon yüksek çıktı desem askerlik şubesine doktorun istemiş olduğu tetkikler iptal olur mu?
Başka aile hekimi bu değerlendirmeleri istediği için başka bir doktor askerlik işlemlerini ilerletemiyor hata alıyordu çünkü?
En allta bu uyarı mesajı yazıyor çünkü (*) Aile Hekiminizce hakkınızda verilecek Askerlik Yoklaması Sağlık Muayenesi kararına, 30 işgünü içerisinde en yakın Askerlik şubesine müracaat ederek itiraz etme hakkınız bulunmaktadır.

Şöyle, senede 4 tane celp dönemi var.
Şubat Celbi - En geç ocak ayında başvuru, Mayıs-Haziran-Temmuz askerlik başlangıcı

Mayıs Celbi - En geç nisan ayında başvuru, Ağustos-Eylül-Ekim askerlik başlangıcı

Ağustos Celbi - En geç Temmuz ayında başvuru, Kasım-aralık-ocak askerlik başlangıcı

Kasım Celbi - En geç Ekim ayında başvuru, Şubat-Mart-nisan askerlik başlangıcı şeklinde.

Yedek subay olanlar ilk ay askere giderken erler üç ayda da alınabiliyor.

Örneğin 31 Aralık 2022'de tecili biten birisi şubat Celbine tabiidir. Ocak 2023'te yoklama başvurusu ve tercihlerini yapar. Mayıs, Haziran veya temmuz ayında askerliğe başlayacaktır.

Hocam şubat celbi gidiş bilgisi yanlış, kuzenim en geç ocak ayı olmak üzere şubat celbine girdi.
Ama 1 hafta sonra gönderdiler çocuğu mayıs olmadan.
2. Ayı bitti.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    131,8 KB · Görüntüleme: 76
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı