Askerlikten çürük raporu alabiliyorum ama gitmek istiyorum

JETTİN ULTİSİ

Hectopat
Rahatsızlığım nedeni ile rapor alabiliyorum. Fakat ben gitmek istiyorum. Psikiyatri doktorum bana askerlik yapamazsın diyor. Siz olsanız nasıl bir yol izlerdiniz?

Durumu gizlediniz ve askere gittiniz. Orada ortaya çıkmayacak sanmayın. Tam tersi yaşayacağınız stres yüzünden kabak gibi kendini belli edecektir.

Doktorunuzun tavsiyesine uyun...

Bir hafta askerlik yaparsanız 8. gün hastaneye sevk istersiniz. Ben olsam alırdım askerlik yapamaz raporunu.

Askere gidip en az 6 ayını heba etmek isteyeni de ilk defa görüyorum.

Ben olsam gitmezdim. Doktor diyorsa tavsiyesine uymak gerekir. Karar sizin tabii.

Hocam bende uymak istiyorum ama bizim burada askerlik yapmayanı adam saymazlar diye laflar olabiliyor. O yüzden biraz tedirginim bedelli yapmayı düşünüyorum ama çok para. Çok kararsızım.

Aynı durum bende mevcut. Böbrek rahatsızlığım mevcut. Sağlık kurulu onay verdi. Nefrolog doktoruma durumu anlattım sen yapamazsın dedi yat kalk sağlığın için kötü. Masa başı iş yapman lazım dedi. Kışla alınmadan önce zaten daha gelişmiş muayene oluyorsun demişti doktor bana. Büyük ihtimal kışla öncesi muayene çıkar direkt muaf raporu yazılır. Askerlik yapmazsın.

Hocam bende uymak istiyorum ama bizim burada askerlik yapmayanı adam saymazlar diye laflar olabiliyor
Size yaptıkları baskıyı anlıyorum. Başkalarının ne dediğini umursamayın. Kendi hayatınız ve kendi kararlarınız. En önemlisi kendi sağlığınız.

Bırakın adamlıklar kendilerine kalsın.
Çürük raporuna rağmen askere gitmek hayatanın hatası olur. 1 Aydan sonra kafana sıkıp kurtulmak istersin, iğrenç bir ortam.
İşte bunu fark edemiyorlar. Bütün gün 4 duvar arasında robot gibi hareket edip sözde rütbeli insanların egosunu tatmin edecekler.

Erlerin terörle direkt mücadele ettiği yıllardaki ciddiyet söz konusu bile değil. Neyse şimdi gelip hain ilan ederler...

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı