Asosyalliği Yenmek

nuribaba

Centipat
Arkadaşlar bende biraz asosyallik var kimseyle konuşmak istemiyorum, çok karamsarım, monoton bir hayatım var bunun için yaz tatilinde ne yapabilirim? Ankara'da yaşıyorum İstanbul'a gitmeyi düşünüyorum orada ne yapabilirim bunlar için? Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kendime benzettim.Spora başla evet çok klişe ama cidden öyleymiş.Ben ailemin iteklemesiyle voleybola başladım ama benim asıl sorunum insanlardı.Ama bi şekilde geçiyor ya diyip daha çok spora odaklandım.Ama açılıyorsun gittikçe ama hala içimde asosyalliği hissediyorum :D İstanbul da naparım diyosan pek bir fikrim yok gezersin yani naparsın paran varsa bolca harca :D eğlenmene bak tanıdığın eski arkadaşların varsa onlarla bir cafede bir yerlerde buluş ilk adım olur :)))

İlginizi çeken şeylere yönelin, asosyalliğin altında bir sebebi olması gerek: Fiziksel görünüşü beğenmeme, geçmişte yaşanılmış psikolojik sorunlar, travmalar vb. Önce bunları belirleyip ona göre yol almalısın.

Eğer arkadaşın varsa arkadaşlarınla, yoksa tek başına sinemaya git, gez, dolaş. Sadece ailenle gezmeni önermem. Çünkü bende bazen normalde tek başıma daha aktifken ailemin yanında sessiz, sakin oluyorum. Ailenle gezme demiyorum. Sadece arada kendinde arkadaşlarınla veya tek başına çıkıp gez. Tek başına sıkılırım falan gibi düşünme. Yapabileceğin aktiviteler çok. Masrafsız olsun diyorsan mesela bisikletin varsa bisikletinle dolaş. Yoksa aç müziğini tak kulaklığını yürüyüşe çık. Bir de konuştuğun insanların senden hiçbir farkı yok.

Arkadaşlar bende biraz asosyallik var kimseyle konuşmak istemiyorum, çok karamsarım, monoton bir hayatım var bunun için yaz tatilinde ne yapabilirim? Ankara'da yaşıyorum İstanbul'a gitmeyi düşünüyorum orada ne yapabilirim bunlar için? Tavsiyelerinizi bekliyorum.
Bunun için mutlaka insanlarla diyalog halinde olmalısın. Yaptıkları şeyler saçma da olsa herkesi olduğu gibi kabul etmek en iyisi. İnsanları sürekli sorgulayınca onlardan uzaklaşıyorsun, bu da insanı asosyal yapıyor maalesef. İstanbul'da yalnız kalırsan yine kötü hissedebilirsin. Arkdaşın varsa onunla geçirmelisin zamanını. İyi gelecektir biraz.

Kendime benzettim.Spora başla evet çok klişe ama cidden öyleymiş.Ben ailemin iteklemesiyle voleybola başladım ama benim asıl sorunum insanlardı.Ama bi şekilde geçiyor ya diyip daha çok spora odaklandım.Ama açılıyorsun gittikçe ama hala içimde asosyalliği hissediyorum :D İstanbul da naparım diyosan pek bir fikrim yok gezersin yani naparsın paran varsa bolca harca :D eğlenmene bak tanıdığın eski arkadaşların varsa onlarla bir cafede bir yerlerde buluş ilk adım olur :)))
Arkadaş çok haklı

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı