Asosyallikten sıkılmak

riseofturkey

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Antalya/Finike
Daha fazla  
Arkadaşlar, başlıkta göründüğü üzere asosyal bir hayata sahip olmak zorunda kaldım şu korona gündeminden dolayı. 6 aydır arkadaşlarımı üniversitedeki göremedim. Lisedekilerle de pek görüşemiyorum, eve kapandım kaldım. İmdat. Bu durum cidden bende ağır bir stres oluşturdu. Bu stresi hiçbir şekilde atamıyorum. Oyunların tadı tuzu yok, kız arkadaşımı deli gibi özlüyorum, arkadaşlarımla Kadıköy'de çekirdek kola yapmak istiyorum ama Antalya'dayım. Çok mu şey istiyorum ben ya? Gitar çalıyorum, ders çalışıyorum, her gün 10 km bisiklet sürüyorum, müzik dinliyorum ama hiçbiri insanlarla beraberkenki olan zevki vermiyor. Hatta hiç zevk vermiyor bile. Cidden çok bunaldım. Bana beni bu durumdan kurtaracak farklı bir şey önerin.

Korona var, arkadaşların ile çekirdek kola yapmak sağlığından önemli değildir ve dışarı çıktığında başka insanları da hasta etme ihtimalin var dolaylı yoldan. Dışarı çıkarsan bu kadar kötü şeylerin yaşanacağını düşünmen yeterli bence.

Bisiklet sürerken parklarda göreceğin kişilerle arkadaş ol. Arkadaş bulamazsan asosyal olursun.

Arkadaşlar, başlıkta göründüğü üzere asosyal bir hayata sahip olmak zorunda kaldım şu korona gündeminden dolayı. 6 aydır arkadaşlarımı üniversitedeki göremedim. Lisedekilerle de pek görüşemiyorum, eve kapandım kaldım. İmdat. Bu durum cidden bende ağır bir stres oluşturdu. Bu stresi hiçbir şekilde atamıyorum. Oyunların tadı tuzu yok, kız arkadaşımı deli gibi özlüyorum, arkadaşlarımla Kadıköy'de çekirdek kola yapmak istiyorum ama Antalya'dayım. Çok mu şey istiyorum ben ya? Gitar çalıyorum, ders çalışıyorum, her gün 10 km bisiklet sürüyorum, müzik dinliyorum ama hiçbiri insanlarla beraberkenki olan zevki vermiyor. Hatta hiç zevk vermiyor bile. Cidden çok bunaldım. Bana beni bu durumdan kurtaracak farklı bir şey önerin.
Yalnızlığa alışmayı deneyin. Yarın bir gün o çok sevdiğiniz insanları kaybedebilirsiniz. Kendi kendinize vakit geçirmeyi öğrenin bence. Diğer insanlara bağımlı olmak sizi çabuk ve kolay sömürülebilir bir insan yapar. Bunun asosyallikle alakası da yok. Söylediklerinize göre sosyal çevresi çok geniş bir insansınız. Pandemi sizde böyle bir etki bırakmış. Dediğim gibi kendi başınıza vakit geçirmeyi, yalnız kalmayı öğrenin. Aksi taktirde sizin için zehir olacaktır bu dönem.

Ev hanımlarını artık daha iyi anlıyorum. En azından onların komşuları var, bizim o da yok. Bir de sınavlara çalışmaya başlamam gerek. Çok sıkıntılı bir dönem. Normalde bizim okul haftaya pazartesi açılacaktı. Yurtları açsalardı gitmeyi istiyordum ancak açmadılar. Tam kiralık ev arıyorken üniversitelerin açılışı ekime ertelenince biz de eve mahkum kaldık. Başa gelen çekilir, yapacak bir şey yok.

Asosyallik o değil bence, o arkadaşlar ile görüşememekten o düzene sahip olduğunuzdan dolayı sıkıntılar yaşamaktır. Ben hiç bir zaman öyle sorun yaşamadım, arkadaş olarakta kimseyede ihtiyaç duymadım. Bundan artık zararda görmüyorum, Corona'dan dolayı yapıcak bir şey yok dediğiniz gibi evde kalmaktan başka.

Korona var, arkadaşların ile çekirdek kola yapmak sağlığından önemli değildir ve dışarı çıktığında başka insanları da hasta etme ihtimalin var dolaylı yoldan. Dışarı çıkarsan bu kadar kötü şeylerin yaşanacağını düşünmen yeterli bence.
Orası öyle de insan olarak bu kadar yalnızlığı kaldıramıyorum.

Anlattıklarına bakarsak sizin asosyallik ile pek bir alakanız yok şu an olan pandemiye göre hareket ediyorsunuz.
Evet normalde asosyal değilim pandemi dönemi beni böyle yaptı.

Bisiklet sürerken parklarda göreceğin kişilerle arkadaş ol. Arkadaş bulamazsan asosyal olursun.
Tanımadığım insanlara pek güvenmiyorum.

Karantina günlerine göre benden çok çok daha iyi durumdasınız. Eğer canınız gerçekten fazla sıkılırsa sohbet sitelerinde anonim olarak takılın. Kısa süreli bir çözüm.
Çok takıldım çok ama dostluk bağlılık kurulmadıktan sonra zaman kaybı olarak görüyorum.

Yalnızlığa alışmayı deneyin. Yarın bir gün o çok sevdiğiniz insanları kaybedebilirsiniz. Kendi kendinize vakit geçirmeyi öğrenin bence. Diğer insanlara bağımlı olmak sizi çabuk ve kolay sömürülebilir bir insan yapar. Bunun asosyallikle alakası da yok. Söylediklerinize göre sosyal çevresi çok geniş bir insansınız. Pandemi sizde böyle bir etki bırakmış. Dediğim gibi kendi başınıza vakit geçirmeyi, yalnız kalmayı öğrenin. Aksi taktirde sizin için zehir olacaktır bu dönem.
Kendi başıma vaktimi geçirebiliyorum ama şuanki durumda hayatın hiç zevki yok ve hayat çok bunaltıcı.

Kendi başıma vaktimi geçirebiliyorum ama şuanki durumda hayatın hiç zevki yok ve hayat çok bunaltıcı.
[/QUOTE]
Bana göre de böyle, sanki hayatımın bir amacı yokmuş gibi hissediyorum bazen. Ama kendinize işkence etmeyin işte. Eninde sonunda bitecek. Arkadaşlarınızla sosyal mecralardan görüşmelerinize devam edin. Sevgilinize de gereken vakti mutlaka ayırın. İyi geceler...

Yeni konular

Geri
Yukarı