Asperger tedavi olunmaz ise ne olur?

Arkadaşın Yazdıklarına göre aspergere benziyor. %90 Öyle.
Mesajı algılamaya çalışıyorum... Yazan kişiden bağımsız okuduğumda, sanki başka biri onun Asperger olduğunu doğruluyor, fakat bunu diyen kişi kendisi. Daha çok başka hesaptan kendisini onaylamaya çalışıp yanlışlıkla kendi hesabından yazılmış bir mesaja benziyor. Halen anlamış değilim.

Eğer gerçekten başka hesaptan yazmaya çalışıp kendi hesabından bu mesajı attıysa gerçekten çok komik olay.

Mesajı algılamaya çalışıyorum... Yazan kişiden bağımsız okuduğumda, sanki başka biri onun Asperger olduğunu doğruluyor, fakat bunu diyen kişi kendisi. Daha çok başka hesaptan kendisini onaylamaya çalışıp yanlışlıkla kendi hesabından yazılmış bir mesaja benziyor. Halen anlamış değilim.

Eğer gerçekten başka hesaptan yazmaya çalışıp kendi hesabından bu mesajı attıysa gerçekten çok komik olay.
Anlamadım.

Bir saniye o mesajı kim atdı? Birisi hesabıma girip beni trollemeye çalışıyor sanırım o kişi ben değilim.

@I Am Bunny.exe

Canım kardeşim benim. Yarım saattir konuyu okuyorum, bir yerden aklında ampüller yanar da "heee böyle miymiş" dersin diye.

Diyeceklerim var, diyorum belki anlamıştır ileride, üstüne gitmeyeyim boş yere diye. Tutuyorum kendimi okumaya devam ediyorum.

Daha dün bebektin bugün koşmaya başladın; 12 yaşındasın 5 yıl falan diyorsun. 7 Yaşındayken amcama selam veremiyordum ben. Psikolojik rahatsızlığının tespitini koyacak kişi sen misin sence? Maytap kürek yerlerden aldığın, sitenin yazarının tek amacı sen gibi "internet koyunları" tıklasın diye yazılmış yazılardan kendine 1001 hastalık türetince, psikolojik rahatsızlığın; tespiti, tedavisi ve araştırmasıyla yüzlerce yıldır ilginenen onca uzmana hakaret etmekten başka bir şey yapmıyorsun. Tek yaptığın site yazarına, yattığı yerden 3-5 kuruş daha kazandırmak ve kendi aklını çorba yapmak.

Ben sana senin sorununu söyleyeyim. Sen bir ilgi manyağısın, evet ilgi istiyorsun. ilgisiz kalmışsın ve bu seni çok kötü etkiliyor. Etrafından ne ilgi koparsam kardır modunda kendine demişsin ki ben bir rahatsızlık uydurayım kendime, insanlar da çevremde köpeğim olsunlar. Salya akıtır gibi ilgiye boğsunlar beni.

Yok öyle dünya! Hayatının merkezinde sen yoksun! Yeri gelecek yan karakter olmayı bileceksin! Dünya senin etrafında dönmüyor.

Neden arkadaşın olmadığını sorgula derim. 5 sayfa boyunca, ki bu diğer kullanıcılara 10 sayfa falan gözükmeli, senin; "Bu elmadır." diyenlere "Hayır, o bir planör" demeni okudum. Hayır, madem başkalarının fikrini önemsemiyorsun, ya da başkalarının düşüncesini almak istemiyorsun; O halde neden konu açtın? Kendinin asperger sendromlu olduğuna milleti inandırmak için mi? Eminim bu konuyu açarken aklında "Aaay kıyamam kuzum beniim. Ailen sana öyle mi dedi? Kızarım şimdi onlara, sen gel bakayım buraya, aay kuzuum." şevkati vermelerini bekliyordun. İlgi manyağı.

Belki dikkate alırsın, sana 2 tiyo vereceğim.

1: Ana karakter olmayı zorlamamalısın. Bu seni bencil birisi yapar ve arkadaşsız insanların %99'u bu yüzden arkadaşsızdır.
Birisi seninle vakit geçiriyor diye senin köpeğin olmuyor. Senin şu anki düşüncenin aksine, masadan kalkar bir daha yüzüne bakmayabilir, ben şu an CTRL W basar bu mesajı asla göndermeyebilirim mesela, sana bir miktar zamanımızı ayırıyoruz insanlık olarak. Senden aldığımız tepkiler, senin başrolde olduğun yönünde. Hayatında da böyle olduğuna eminim. Yan karakter olmayı, insanların fikirlerine saygı duymayı ve en önemlisi rahatsız ediciliğinden arınmalısın.
2: Kanıtlıdır ki aşk kişinin çocukluğuyla bağlantılıdır. Neyden mahrum büyüdüyse, o şeyi gördüğü kişiye tutulur. Şu saçma hareketlerini düzeltmezsen, 1. madde, hem kimseyle anlaşamayacaksın, hem de selam verene gönlün 40 gün tutulacak, saçma saçma depresyondayım, aşığım konularıyla gelirsin ondan sonra.

Son düzenleme:
@I Am Bunny.exe

Canım kardeşim benim. Yarım saattir konuyu okuyorum, bir yerden aklında ampüller yanar da "heee böyle miymiş" dersin diye.

Diyeceklerim var, diyorum belki anlamıştır ileride, üstüne gitmeyeyim boş yere diye. Tutuyorum kendimi okumaya devam ediyorum.

Daha dün bebektin bugün koşmaya başladın; 12 yaşındasın 5 yıl falan diyorsun. 7 Yaşındayken amcama selam veremiyordum ben. Psikolojik rahatsızlığının tespitini koyacak kişi sen misin sence? Maytap kürek yerlerden aldığın, sitenin yazarının tek amacı sen gibi "internet koyunları" tıklasın diye yazılmış yazılardan kendine 1001 hastalık türetince, psikolojik rahatsızlığın; tespiti, tedavisi ve araştırmasıyla yüzlerce yıldır ilginenen onca uzmana hakaret etmekten başka bir şey yapmıyorsun. Tek yaptığın site yazarına, yattığı yerden 3-5 kuruş daha kazandırmak ve aklını çorba yapmak.

Ben sana senin sorununu söyleyeyim. Sen bir ilgi manyağısın, evet ilgi istiyorsun. ilgisiz kalmışsın ve bu seni çok kötü etkiliyor. Etrafından ne ilgi koparsam kardır modunda kendine demişsin ki ben bir rahatsızlık uydurayım kendime, insanlar da çevrem
Kod:
Ben sana senin sorununu söyleyeyim. Sen bir ilgi manyağısın, evet ilgi istiyorsun. ilgisiz kalmışsın ve bu seni çok kötü etkiliyor. Etrafından ne ilgi koparsam kardır modunda kendine demişsin ki ben bir rahatsızlık uydurayım kendime, insanlar da çevremde köpeğim olsunlar. Salya akıtır gibi ilgiye boğsunlar beni.
de köpeğim olsunlar. Salya akıtır gibi ilgiye boğsunlar beni.

Yok öyle dünya! Hayatının merkezinde sen yoksun! Yeri gelecek yan karakter olmayı bileceksin! Dünya senin etrafında dönmüyor.

Neden arkadaşın olmadığını sorgula derim. 5 sayfa boyunca, ki bu diğer kullanıcılara 10 sayfa falan gözükmeli, senin; "Bu elmadır." diyenlere "Hayır, o bir planör" demeni okudum. Hayır, madem başkalarının fikrini önemsemiyorsun, ya da başkalarının düşüncesini almak istemiyorsun; O halde neden konu açtın? Kendinin asperger sendromlu olduğuna milleti inandırmak için mi? Eminim bu konuyu açarken aklında "Aaay kıyamam kuzum beniim. Ailen sana öyle mi dedi? Kızarım şimdi onlara, sen gel bakayım buraya, aay kuzuum." şevkati vermelerini bekliyordun. İlgi manyağı.

Belki dikkate alırsın, sana 2 tiyo vereceğim.

1: Ana karakter olmayı zorlamamalısın. Bu seni bencil birisi yapar ve arkadaşsız insanların %99'u bu yüzden arkadaşsızdır.
Birisi seninle vakit geçiriyor diye senin köpeğin olmuyor. Senin şu anki düşüncenin aksine, masadan kalkar bir daha yüzüne bakmayabilir, ben şu an CTRL W basar bu mesajı asla göndermeyebilirim mesela, sana bir miktar zamanımızı ayırıyoruz insanlık olarak. Senden aldığımız tepkiler, senin başrolde olduğun yönünde. Hayatında da böyle olduğuna eminim. Yan karakter olmayı, insanların fikirlerine saygı duymayı ve en önemlisi rahatsız ediciliğinden arınmalısın.
2: Kanıtlıdır ki aşk kişinin çocukluğuyla bağlantılıdır. Neyden mahrum büyüdüyse, o şeyi gördüğü kişiye tutulur. Şu saçma hareketlerini düzeltmezsen, 1. madde, hem kimseyle anlaşamayacaksın, hem de selam verene gönlün 40 gün tutulacak, saçma saçma depresyondayım, aşığım konularıyla gelirsin ondan sonra.
Kod:
Daha dün bebektin bugün koşmaya başladın; 12 yaşındasın 5 yıl falan diyorsun. 7 Yaşındayken amcama selam veremiyordum ben. Psikolojik rahatsızlığının tespitini koyacak kişi sen misin sence? Maytap kürek yerlerden aldığın, sitenin yazarının tek amacı sen gibi "internet koyunları" tıklasın diye yazılmış yazılardan kendine 1001 hastalık türetince, psikolojik rahatsızlığın; tespiti, tedavisi ve araştırmasıyla yüzlerce yıldır ilginenen onca uzmana hakaret etmekten başka bir şey yapmıyorsun. Tek yaptığın site yazarına, yattığı yerden 3-5 kuruş daha kazandırmak ve aklını çorba yapmak.
7 Yaşımda diğerleri gibi evde kalmıyordum dışarıda takılıyordum ve okulda falan oluyordum günümün 3 de 2 sini sosyalleşmeye çalışıyordum ve aynı şeyi yaşadım.
Kod:
İlgi falan istemem senin gibi önyargılı birilerinin bu mesajı yazması bile normal değil. Ben birisiyle arkadaşlık kurmaya çalışırken arkadaş olamıyorum fikrimi ona rahat anlatamıyorum ve az önce dediğim gibi ilgi manyağı değilim fazla ilgiden nifret ederim önyargılı davranıyorsun. Bakıyorum adamın 10 arkadaşı var 10 arkadaşından 1 benim 9 arkadaşına davrandığı gibi benimle davranmıyor tersine beni arkadaş gibi görmüyor 100 ark edinmek istediysem diyelim 20 ile arkadaş olduysam yinede o aynı davranır.
Kod:
Dostum diyelim sen hastasın diyelim beyninde tümör var herkes sana "Sende tümör yok herkesi aldatıyorsun" dese ne yaparsın tabikide aksini idda edersin bende bunu yapıyorum neresini sorgulasan bende asperger var her tür belirtisi var ama inanmıyorlar bu ayrı bir konu ve sen benimle dalga geçiyorsun manyakmısın? Sanamı lazım eğer gıcık oluyorsan git kardeşim seni zorlamı tutuyorum dalga geç diyemi açtım ben bunu ve attığın kadar yalanı at hiçbiri umrumda değil.
Kod:
1. Ana karakter olmayı seçmiyorum aynı derecede tutulmayı seçiyorum futbolda 10 vs 10 atınca 9 ile aynı davranıp benimle aynı davranmıyınca tabi biraz zorlarım.
Düşün maç yapıyorsun herkes top ile başlıyor penaltı herkez vuruyor sen vuramazsın tabi biraz sinirlenirsin çünki eşitsizlik oluyor sırf sana
2.Ben depresyona giriyorum dostum sen benmisin benim depresyona girip girmediğimi anlayasın ve istediğim tür konu açarım admin falanmısın? Aşığım falan konuyu sen açarsın burada gelip " Bakın adama ne güzel lafı ağzına koydum köpeğim olsun" demeye gelmişsin hava atıcaksan git kendine at!

Çocuk lütfen internete 3-4 yıllığına ara ver ve go touch some grass.

Bir düşün bakalım sana neden farklı davranıyorlar. Araştırma sonuçlarını paylaşmayı unutma 👍
O Mesajı okumadan bu mesajı yazdın sanırım sen bence bırak interneti sana iyi olur. Nedenini yarım saatir anlatıyorum bir o Allahın verdiği gözlerle okusaydın.

O Mesajı okumadan bu mesajı yazdın sanırım sen bence bırak interneti sana iyi olur. Nedenini yarım saatir anlatıyorum bir o Allahın verdiği gözlerle okusaydın.
Canım ciğerim. Banane senin arkadaşlarının seni neden dışladığından. Arkadaşlarınla konuşup çözeceksin, beni çöpçatan et beraber çözelim mi dedim?

Geçmiş 5 sayfa sohbetinizden aldığım tek ders sana laf anlatılamıyor oluşu. Ne desem nafile. Hadi canım, hadi okuluna.

Geri
Yukarı