Assassin's Creed Valhalla hakkında

Odyssey'in kitap gibi bir senaryosu var evet eskiler de çok iyiydi ama bu da iyi. Oynanış olarak ise çok daha iyi.

Şu konuda tek olduğumu sanmıyorum ben hem şehirde gezebileyim hem gemimle açılayım yağma yapayım hem kendimi ve askerlerimi geliştirebileyim istiyorum.

Odyssey'de eksik olan kara ordusu kuramamak kale alamamak yani bir base oluşturmak idi bana göre.

Yeni oyunda bu eksikliğin üzerine gidilmiş gibi duruyor yani yeni hali beğenen tek kişi olmadığımı düşünüyorum çünkü çevremdeki insanlarda Origins'den sonrasını daha çok beğeniyor.

Eski oyunları tekrar açıp oynamaya çalışın sıkılacaksınız ama Odyssey'e girip 2 saat oynayıp çıksanız sıkılmazsınız çünkü çeşitlilik çok.

Evet senaryo önemli ama Game play ve çeşitlilik de önemli, Sony hariç ki Sony exculusive oyunlarını hiç sevmem 20 30 saatte biter diğer firmalar 50 saatin üstünde mümkünse 100 saat oynanabilecek oyunlar yapmaya çalışıyor, oyuncuların oyundan sıkılmadan içeride duracağı bir oluşum yapmaya çalışıyorlar örnek vermek gerekirse 7 yıllık GTA 5 hala deli gibi satıyor ve oynanıyor evet çok eğlenceli bir senaryosu var ama şaheser değil GTA Vice City senaryosu çok dahs iyidir belki de ama içerideki dinamikler sizi daha fazla içeride tutuyor.

Gelecekte ismi değişse de değişmese de AC serisi daha fazla açık dünya daha fazla oynanış çeşidi ve daha fazla keşfedilecek mekan barındıracak.

Eski tarz oyunlar ile mevcut oyunların rekabet şansı maalesef yok.

Ubisoft çalışanın teki oyunla ilgili resmi bilgiler sızdırmış. Ekşi sözlükten alıntı bu arada bu yazılanlar. Sadece düzenleyerek aktarıyorum buraya:
Çimenler daha detaylı.
Eski oyunlarla aynı grafik motoru.
Odyssey gibi zıplama tuşu yok, otomatik tırmanıyor.
Ağaçlara tırmanma var ama tırmanılabilecek ağaçlar AC 4 gibi daha seyrek yerlerde.
Hava durumu değişkenlik gösterecek, oynanışa etkisi büyük olacak.
Avcılık geliştirilmiş, AC 3'teki gibi hayvanları takip edebileceğiz.
Animasyonlar Odyssey ile aynı, savaş animasyonları biraz geliştirilmiş.
Kamera Origins gibi karaktere daha yakın.
Yerleşim yerleri Odyssey'den daha küçük ama daha dolu.
PC sürümü yeni nesil konsollara dayanıyor, FPS sınırlaması yok.
Raid'ler AC 4'teki kaleleri ele geçirme gibi birkaç hedeften oluşuyor.
Hem eski hem yeni AC fanlarına göre şeyler varmış.
Mitolojik öğeler Odyssey kadar yokmuş.
Viking kıyafetlerini (mad-max'ten çıkmış gibi duruyorlar diyor) ve kaleleri gerçekçi bulmamış.
Mikro ödemeler kozmetik amaçlı, zaman tasarrufu sağlayanları çıkartmışlar.
Grind yokmuş.
Eğer ekipmanımız daha yüksek seviyedeki bir düşmanınkinden iyiyse kolayca yenebilecekmişiz, yani seviyeden çok ekipman önemli.
Modern zaman hikayesi çok daha iyiymiş.

Yeni konular

Geri
Yukarı