Assassin's Creed Valhalla Kırıldı!

Assassin's Creed Valhalla, Empress crack grubu tarafından kırıldı.

m1mxprtysvo61.png

Hocam fg repacker, oyun kırmıyor. Ve Empress'in kırdığı hiçbir oyunu repacklemeyeceğini söyledi. Empress'e göre korsan etikliğine uymuyormuş repackler.

Etik falan bahane, repackerlar oyunu kendi sitelerinden paylaştığında oyunu kıran unutuluyor ve sadece repacker övgüyü alıyordu, o da haklı olarak kızdı. Bak hala FG'nin oyun kırdığını zannedenler var, işin ameleliğini yapan başka, övgüyü alan başka olunca empress de haklı olarak tepki koydu.

Etik falan bahane, repackerlar oyunu kendi sitelerinden paylaştığında oyunu kıran unutuluyor ve sadece repacker övgüyü alıyordu, o da haklı olarak kızdı. Bak hala FG'nin oyun kırdığını zannedenler var, işin ameleliğini yapan başka, övgüyü alan başka olunca empress de haklı olarak tepki koydu.
Aralarında en kötüsü de Fitgirl. Tamamen gereksiz bence. Kurduğu süreyle neredeyse oyun tamamen iner.

Şu crackden, torrentten virüs bulaşır, bilgisayar çöker, bilgiler çalınır diyenleri anlamıyorum. Bilinçli tüketici olduktan sonra bir sorun olacağını düşünmüyorum. Reklamlara rastgele tıklayıp inen .exe dosyalarını açmakla, torrentten virüs bulaşma ihtimali aynıdır. Şu ülkede asgari ücretle geçiniyoruz. 269 TL normal fiyatı, indirimde 201TL. Ben elektrik + su faturasına 200TL ödüyorum. Steam'de 300'ün üzerinde oyunum var ve para vererekte satın alıyorum fakat kalkıpta bir oyun için 200 TL istemek soygundan başka bir şey değildir. İndirimde makul fiyata düştüğünde satın alırsınız. Kırılsın. Garibanda oynasın zenginde.

Şu crackden, torrentten virüs bulaşır, bilgisayar çöker, bilgiler çalınır diyenleri anlamıyorum. Bilinçli tüketici olduktan sonra bir sorun olacağını düşünmüyorum. Reklamlara rastgele tıklayıp inen .exe dosyalarını açmakla, torrentten virüs bulaşma ihtimali aynıdır. Şu ülkede asgari ücretle geçiniyoruz. 269 TL normal fiyatı, indirimde 201TL. Ben elektrik + su faturasına 200TL ödüyorum. Steam'de 300'ün üzerinde oyunum var ve para vererek de satın alıyorum fakat kalkıpta bir oyun için 200 TL istemek soygundan başka bir şey değildir. İndirimde makul fiyata düştüğünde satın alırsınız. Kırılsın. Garibanda oynasın zenginde.

Örneğin telefona indirdiğimiz bir programa birçok izin veriyoruz, medyalara, dataya, rehbere erişim izni veriyoruz. Hayatımızın birçok alanında kapıları açıp, dijital güvenliğimizi kaldırıyoruz ve bunu hiç kafaya takmıyoruz lakin konu torrent olunca hemen bir güvenlik hassasiyetimiz tutuyor. Torrent zararlı değildir diyemem ama inanın hayatımızdaki en az zararlılardan biridir.

Örneğin telefona indirdiğimiz bir programa birçok izin veriyoruz, medyalara, dataya, rehbere erişim izni veriyoruz. Hayatımızın birçok alanında kapıları açıp, dijital güvenliğimizi kaldırıyoruz ve bunu hiç kafaya takmıyoruz lakin konu torrent olunca hemen bir güvenlik hassasiyetimiz tutuyor. Torrent zararlı değildir diyemem ama inanın hayatımızdaki en az zararlılardan biridir.
Hocam güzel açıklamışsınız. Kullandığımız bütün uygulamalar arkada veri topluyor zaten. Resim çekerek sosyal medyaya yayınladığımız anda zaten kendi rızamızla teslim ediyoruz. Kişisel bilgilerimizi internete yüklüyoruz. İstemesek bile, bunları yapmasak bile bir şekilde kullandığımız hizmeti sağlayan şirkete ne varsa ne yoksa gönderiyoruz. Whatsapp ve Tiktok'dan tutun Microsofta kadar.

Pek bilmiyorum da bir şey sormak istiyorum. Kırılmayan oyunların kopyası sadece marketlerde o zaman bu kopyalara nasıl erişiyorlar? Eğer marketin içine sızıp alıyorlarsa neden diğer oyunları da almıyorlar?
Mesele sadece oyunun kutulu ya da dijital kopyasına sahip olmak değil. Onu herkes yapar. Önemli olan oyunun kopyalanmasını engelleyen kopya koruma yazılımlarını işlevsiz hale getirmenin bir yolunu bulmak ve bu işlemi gerçekleştirecek programı yazabilmek. Crackerlar ve crack grupları bunu yapıyorlar.

Valla ben de ne oynasam diye bakınıyordum, iyi oldu 😎
Aralarında en kötüsü de Fitgirl. Tamamen gereksiz bence. Kurduğu süreyle neredeyse oyun tamamen iner.
Katılıyorum. SSD yoksa oyunu kurmak, indirmekten daha uzun sürüyor. 4 Saatte inen oyun, 10 saatte kuruluyor. Bir de siteler bazen sadece Fitgirl yüklüyorlar, otur da uğraş şimdi.

Yeni konular

Geri
Yukarı