Astra vs Megan vs Auris vs Clio

nickimyokbenim

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. 400-500 arası otomobil bakıyorum. Ama bu araçlardan hangisi, hangisinden daha iyidir ortalamam olarak?
Opel astra, Toyota auris, Renault megan ve Clio. Bunlara ek olarak Egea da düşünülebilir.
Konfor, yol tutuş, yakıt parça tedariği ve kalitesi vs. Açılardan hangisini önerirsiniz? Biliyorum modele ve pakete göre değişir ama model ve paketi eşit gibi düşünürsek yorumlar mısınız?

Tek kıstasım: Otomatik/Yarı otomatik ve hatchback olması. Manuel kesinlikle düşünmüyorum.

Sizin için en iyi tercih 1.6 dizel motorlu Astra olur gibi. Benzinli 1.6 Auris+LPG'de güzel bir tercih olabilir. Tercihlerinize bulabilirseniz Kia Ceed, 308 ve Focus'ta ekleyebilirsiniz.
Kia Creed hiç duymamıştım, ona bir bakayım. Peugeot'a karşı ön yargım var biraz açıkçası o yüzden düşünmüyorum. Ford güzel araba, ama f/p anlamında diğerlerine karşı durumu nedir bilmiyorum.
Seat Leon aklıma takılmaya başladı bu aralar. Konfor, ön konsol tasarımı ve hızlanma vs.. gibi konularda dikkatimi çekti. Ama yedek parça durumları, yakıt verimliliği falan nasıldır bilmiyorum. LPG düşünmüyorum, dizel/benzin farketmez. Çok yol yapan biri değilim.

Teşekkür ederim. Leon/Astra arasında ne düşünürsünüz? Performans ve konfora önem veren biri için.
Astra genel malzeme bakımından kaliteli ve daha konforlu. Bastın mı uzuyor da. Leon süspansiyonları biraz sert kalır Astra ile karşılaştırınca. Astra daha konforlu ve daha kaliteli kısaca.

Astra genel malzeme bakımından kaliteli ve daha konforlu. Bastın mı uzuyor da. Leon süspansiyonları biraz sert kalır Astra ile karşılaştırınca. Astra daha konforlu ve daha kaliteli kısaca.
Leon hem malzeme kalitesiyle alır hem de perfonmansı ile. Hangi astranın uzadığını gördünüz?
Süspansiyon açısından söylediklerinize katılıyorum.

Son düzenleme:
Leon hem malzeme kalitesiyle alır hem de perfonmansı ile. Hangi astranın uzadığını gördünüz?
Süspansiyon açısından söylediklerinize katılıyorum.
Astra 1.6 CDTi 136 HP motoruyla da 1.4 T 150 HP motoruyla gayet güzel uzayan bir arabadır, siz uzamayan Astra'yı nerde gördünüz? Malzeme kalitesi olarak da Astra Leon'dan iyidir.

Geri
Yukarı