ASUS 27" VG278QF vs. ASUS 24" VG248QG

Bütçe
2000

Lyraess

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
R5 5600 - RX6700XT - 8x4 3000 MHz
Merhabalar. Yakın zamanda monitör almayı düşünüyorum. Şu anda bu 2 monitör arasında kararsız kaldım.

VG278QF: 27" 165Hz 0.5ms TN panel. Fiyatı da daha uygun o yüzden bana gayet cazip geldi ancak sanırım asansörü yok o yüzden biraz kararsız kaldım. Bilgisi olan arkadaşlar asansörü var/yok diyebilirse çok memnun olurum.

VG248QG: 24" 165Hz 0.5ms TN panel. Fiyatı diğerinden biraz daha yüksek. Ancak bunda asansör bulunuyor o yüzden kararsız kaldım.

Monitörü alma amacım oyun. Film vs. izlemiyorum, tasarım vs. yapmıyorum. Yani alacağım görüntü, renk vs. umurumda değil. Odağım tamamen oyun, yenileme hızı, gecikme süresi. Bundan önce hiç 60Hz üstünde monitör kullanmadım. Kullandığım monitörler de hep kalitesizdi. Şu an kullandığım monitör 21.5" 60Hz TN panel 5ms. Yani TN paneldeki görüntü kaybı benim için yok, çünkü ben daha önce hiç IPS, VA monitör kullanmadım. Bu monitörler arasından hangisini önerirsiniz? Veya bunlar dışında maksimum 2000 lira civarına 144-165Hz monitör önerebilir misiniz? Teşekkürler, iyi forumlar.

27 inç monitör alıyorsanız 2k almanız gerekir. Aksi takdirde 1080p de pikseller biraz göze çarpıyor.

Eğer 27" olan 2K olsaydı, direkt onu önerirdim. 1080P olduğu için 24" tercih edilebilir. Ekrana hakimiyet bakımından FPS oyunları için 24" en ideal boyut olarak gözükse de, aslında ideal boyutun 27" olduğunu düşünüyorum. Ekrana çok yakın bakacaksanız 24" tercih etmek gerekir. Araya belli bir mesafe girecekse de 27". Sadece FPS oyunları oynamayacağınızı varsayıyorum. Dediğim gibi ekrana bakış mesafesinin ne kadar yakın veya uzak olduğu önemli. Kimisi resmen kafasını ekrana sokuyor. Onlara 24" bile fazla :)

Bu fiyat aralığında ASUS VG249Q öneririm. Bende kullanıyorum gayet memnunum. Ayrıca VG278QF'nun asansör sitemi var.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı