ASUS 2GHz ve 5GHz hız farkı

471153

Hectopat
TurkNet kullanıyorum. Laptopa 2GHz kablosuz internet ile telefona 5GHz kablosuz internet ile bağlanıyorum. Telefonda 42 Mbps hız alırken bilgisayarda 17 Mbps hız alıyorum. Bu fark neden olmakta acaba? Laptopa 5G ile bağlanma şansım da yok. Laptopa kablo ile bağlanınca 5GHz ile aldığım hızı alabiliyorum ama kablo ile laptopa bağlanmak işkence oluyor.

Son düzenleme:
Öncelikle 2G ve 5G kelimelerini unutun. Öyle bir olay değil. 2.4GHz ve 5GHz diye adlandırılıyor.

Yayın yaptıkları frekanstan ötürü hız farkı oluşuyor. Bir cihazda 17 alırken başka cihazda 5GHz ile 42 almanızın nedeni bu.

Laptop için 5GHz destekli harici adaptör alabilirsiniz.
Çok pahalı o adaptörler :/

Ethernet kablosu ile bağlanın.
O zaman tam güç alırsınız.
Tabi kablo türüden türüne değişir.
Laptopa kablo ile bağlanınca 5GHz ile aldığım hızı alabiliyorum ama kablo ile laptopa bağlanmak işkence oluyor. Konforu çok fazla etkiliyor o nedenle kablolu bağlanmayı tercih etmiyorum.

Laptopa kablo ile bağlanınca 5G ile aldığım hızı alabiliyorum ama kablo ile laptopa bağlanmak işkence oluyor. Konforu çok fazla etkiliyor o nedenle kablolu bağlanmayı tercih etmiyorum.

Hocaaam. 5G değil 5GHz.
Yani tek çaresi 5GHz adaptör.

Laptopa kablo ile bağlanınca 5G ile aldığım hızı alabiliyorum ama kablo ile laptopa bağlanmak işkence oluyor. Konforu çok fazla etkiliyor o nedenle kablolu bağlanmayı tercih etmiyorum.
Eh hocam, o nedenle o "pahalı" dediğiniz adaptörler var ya zaten. Şimdi seçim sırası sizde, konforu mu yoksa parayı mı bir kenara bırakacaksınız kararı siz verin o zaman. Sorunuz zaten cevaplanmış defalarca aynı şeyi yazmaya gerek yok, nedenini artık öğrenmişsinizdir diye düşünüyorum. Tavsiyem 5 GHz adaptör edinmeniz.

Ayrıca; 5G değil, 5 GHz.

Hocaaam. 5G değil 5GHz.
Yani tek çaresi 5GHz adaptör.
Eh hocam, o nedenle o "pahalı" dediğiniz adaptörler var ya zaten. Şimdi seçim sırası sizde, konforu mu yoksa parayı mı bir kenara bırakacaksınız kararı siz verin o zaman. Sorunuz zaten cevaplanmış defalarca aynı şeyi yazmaya gerek yok nedenini artık öğrenmişsinizdir diye düşünüyorum, tavsiyem 5 GHz adaptör edinmeniz.

Ayrıca; 5G değil, 5 GHz.
Adaptör yerine ağ kartı alsak nasıl olur en azından Usb port işgal etmemiş oluruz.

Yeni konular

Geri
Yukarı