Asus Arızalı Ekran Kartında Sorun Bulamıyor

silinik55

Kilopat
Yer
Samsun/Bafra
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar 4 5 aylık bir sistemim var. Bileşenlerim i5 6400, RX 470 Strix, Asus B150 pro gaming anakarttan oluşuyor. Dediğim gibi 4 5 ay önce Sinerji bilgisayardan sistemimi topladım. İlk 15 gün içerisinde Powersuply arızalı çıktı ve 15 gün olduğu için direkt değiştirdiler. Daha sonra ekran kartım sıkıntılı çıktı 15 gün içerisinde olduğu için onun da değişimini verdiler. Ama sorun bitmiyordu. Çalıştığım için sürekli bilgisayarın başında saatlerce oyun oynayamıyordum yarım saat bir saat en fazla iki üç saat durabiliyordum başında. 4, 5 ay sonra şu an yaşadığım sorunu vermeye başladı bilgisayar. Kısaca sorunumdan bahsedecek olursam, oyun oynadığım sırada ekran kapanıyor kasa çalışır durumda kalıyordu ve daha sonra elden bilgisayarı resetlemek zorunda kalıyordum. Resetleyip tekrar çalıştırdığımda ekran kartının driverleri sorun yaratıyordu ve tekrar kurmam gerekiyordu kurduğum zaman sorun çözülüyordu ama belli bir süre sonra tekrar aynı şekilde oyun sırasında ekran kapanıyor ve aynı durumla tekrar karşı karşıya kalıyordum.

Sorunun önce yazılımsal olduğunu düşündüm eski driverleri denedim aynı hatayı aldım bilgisayarı formatlamayı denedim aynı sorunu tekrar aldım. Monitörüm eski 1600x900 çözünürlüklü onu değiştirip TV de denedim 1080P sonuç gene aynı olunca donanımsal olduğunu düşünerek ekran kartını garantiye göndermeye karar verdim. Fakat sorunun ekran kartında olduğunu daha profesyoneller tespit etsin diye öncelikle Sinerji bilgisayarla irtibata geçerek kasamı onlara yolladım bütün parçaları ile birlikte. Sistemim ellerine geçtikten 3 gün sonra beni aradılar ve dedikleri aynen şu ''Ekran kartınızı test ederken oyun kapandı ekran kartınızda sıkıntı var Asus'a yönlendiriyoruz.'' Ben de tamam diyerek teşekkür ettim. Asıl olay buradan sonra başlıyor. Ekran kartım Asus'un eline geçtikten 2 gün sonra ekran kartında Asus bir problem bulamadığını söyledi. Ben de bir çok kez Asus'u sorun yaşadığıma dair aramamdan dolayı genel merkezden birilerinin dikkatini çekmiş ve benimle irtibata geçtiler. Bana denildi ki madem sorun yaşıyorsunuz bilgisayarınızı getirin bir de öyle test edelim. Toplama bir bilgisayar. Ben de bilgisayarımın şu anda Sinerji bilgisayarda olduğunu söyledim. Onlar da bana Sinerji bilgisayarla iletişime geçeceklerini ve sistemi elden taraflarına bırakmasını isteyeceklerini söylediler ve sistem Asus'a gitti. Bilgisayarın masaüstünde hatayı aldığıma dair 2 adet video olduğunu ve açıklamalar olduğunu şiddetle söyledim. Yani bu demek ki elimde hatayı aldığıma dahi 2 adet video var, 4 haftalık bir mağduriyet sonrasında bu arada sistem toplama olduğundan sisteme kayıt dışı baktılar. 2. seferde bana geri dönüş yapacaklarını söylemelerine rağmen Sinerji bilgisayarla iletişime geçip onlara gene sistemde sıkıntı olmadığını söylemişler. Şu anda sistem gene kendi ellerinde pazartesi günü muhtemelen yani haziran 19'da kargoya verip bozuk ekran kartlı sistemi tekrar bana yollayacaklar ve sistemde kesinlikle bir arıza söz konusu. Ama ekran kartından ama başka bir şeyden oyun oynadığın sırada ekran kapanması kasa çalışır durumda kalması ve daha sonrasında driver hatası vermesi normal bir durum değil. Şimdi dediğim gibi pazartesi günü tekrar bana sistemi yollayacaklar. Ben Sinerji.gen.tr'ye diyorum ki madem bu sistemde sıkıntı var bu sistemi sizler yaptınız ben onların hazır kendileri yaptığı sistem olarak aldım bu bilgisayarı hazır sistemlerinden yani madem bir arıza var bir yerinde ki başta bunu siz de kabul ettiniz bana arızayı söyleyin diyorum adam benimle ilgisiz ilgisiz konuşuyor ve beni sallamaya çalışıyor. Biz satış departmanıyız diyor. Tamam satış departmanızınız ama sistemde sıkıntı var ama Asus yok diyor o zaman sorunlu parçayı söylesinler onu garantiye yollayalım öyle değil mi? Bozuk olduğunu bile bile bilgisayarı bana geri göndermek de nedir? Şimdi gelelim işin sizlere sorduğum kısmına. Arkadaşlar ben de tahmin ediyorum ki ekran kartında sıkıntı var Asus sorunu bulamıyor ben ne yapmalıyım? Şimdi bana bir yol gösterin düşünceme göre ekran kartını tekrar yeni bir video çekeceğim 3. bir video ve eski videolarla tekrar yollayacağım ama bu hep böyle mi gidecek? Tüketici hakem heyetine şu aşamada başvurmalı mıyım nasıl yapayım? İlgilenenlere şimdiden teşekkürler

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı