ASUS DSL-AC51 kararlılık ayarı çalışmıyor

Geneis

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, sahip olduğum modem ASUS DSL-AC51 modeli, TürkNet ile birlikte 75Mbps olan tarifeyi kullanıyorum. Yaklaşık 1-2 hafta önce arayüz üzerinden kararlılık ayarını 2DB olarak ayarlayıp test yapmaya karar verdim. SNR değeri 1.X db-2.X DB arasıydı. Modemin internete çıkma süresinin biraz uzaması dışında günlerce açık kalmasına rağmen herhangi bir kopma yaşamadı, CNR değer tahmin edebileceğiniz gibiydi fakat beklentimden düşüktü. Ortalama 20Mbps bir hız artışı oldu. Ve ardından testi sonlandırıp kararlılık ayarını kapattım. Yakın zamanda binanın hat kabloları üzerinde değişiklik yaptım ve bu değişikliğin hat üzerindeki etkisini görmek için tekrar test yapmaya karar verdim fakat bir sorunlar karşılaştım. Kararlılık ayarını 10DB üzerinde yaptığımda etki ediyor bunun dışında kapalı olsa veya 10 db altında bir değer seçili olsa bile otomatik olarak 10.X DB alıyor. Yazılım normal olarak her zaman güncel ve daha düşük olan birkaç yazılımla daha denedim ve birden fazla kere modemi sırılayıp tekrar kurdum fakat hiçbir şekilde SNR değerini 10DB altına alamıyorum.

SNR değeri 2DB olarak ayarlı olduğu zaman:

Ek Açıklama 2020-05-06 201050.png

Güncel durum ve ayarlar:

Ek Açıklama 2020-05-06 201209.png

Ek Açıklama 2020-05-06 201230.png

Ek Açıklama 2020-05-06 201256.png

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı