ASUS Dual 1660 Ti vs Gigabyte RTX2060

ANANIMUS

Centipat
İyi günler arkadaşlar. Ben 2 bilgisayar arasında kararsız kaldım ve hangisini tercih etmem gerektiği için sizlere danışmak istedim. Bilgisayarların farkları ekran ve anakart. Fazla uzatmadan konuya geçelim.

ASUS'un en kaliteli ve dayanıklı ekran kartlarını ürettiğini düşünüyorum. Fakat arasında sadece 200 küsür fark olan ASUS Dual 1660 Ti ve Gigabyte RTX2060 arasında kaldım (bu kadar az fark olmasının sebebi indirim). Arasında kalmamın sebebi ASUS'un ürünlerinin daha dayanıklı olduğunu düşünüyorum ve daha önce hiç Gigabyte kullanmadım. Beni uzun yıllar (6,7,8 yıl) idare etmesini istiyorum. Sizce ana ve ekran kartını Gigabyte mı, ASUS mu kullanmalıyım?

Sorum şu ki hangisini seçmeliyim?

ASUS'un en kaliteli ve dayanıklı ekran kartlarını ürettiğini düşünüyorum.
Bu marka takıntısından kurtulmanı öneririm. ASUS 1660/Ti Dual(EVO olmayan) en kötü soğutmaya sahip kartlar.

Gigabyte'ı tercih etmek için sebepler; idare eder bi' soğutmaya sahip ve RTX 2060, GTX 1660 Ti'dan daha iyi bir karttır.

Tam adını belirtmeye üşenmiştim evo zaten :D. Yorumun için teşekkürler.
RTX'in daha iyi bir ekran kartı olduğunu tabiki biliyorum fakat ben Asus'un ekran kartını 6 yıldır kullanıyorum. Sağlam olduğu kanısına arkadaşlarım da dahil diğer insanların söyledikleriyle vardım. Daha önce hiç gigabyte kullanmamıştım, beni belirttiğim yıllar kadar idare etmemesi masraf çıkarırdı ve ben rtx gibi bir kartı kısa süre sonra alacak kadar bir bütçeye sahip değilim. sorma sebebim buydu. Tekrardan yorumun için teşekkürler.
Arada fiyat farkı fazla ise GTX 1660 Super ya da GTX 1660 Ti seç. Fiyat farkı azsa RTX 2060 için bütçeyi zorla derim.
belirttiğim gibi indirim yüzünden arada sadece 200tl fark var.
Dediğin gibi gigabyte'ı tercih edeceğim. İlk kez deneyeceğim için biraz şüpheliydim sadece :D. İyı akşamlar.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı