ASUS Dual 2060 EVO 85 dereceleri görüyor

Nauluss

Hectopat
Uzun süredir bu durumdan muzdaribim. Sürekli olarak değişken bir ekran kartı ısım var. Ara sıra 75'lerde takılıyor bazen de fırlıyor gidiyor 80'leri aşıyor. Normalde bu seri aşırı ısınmaz ama nedense benim kartım çok ısınıyor diğer (EVO) modellerinde 75'i geçmiyor bile diye yorumlar ve videolar görüyorum. Kasamın çok iyi olmadığının farkındayım ama sizce kasayı değişsem ve önü mesh bir kasa alsam sorun düzelir mi?

--Fotoda cam takılı değil, ben takılı kullanıyorum--

Ekran kartı 1 senelik.

Kasa değiştirsem sorun çözülür mü?

Ekran kartı macunu ve termal pedleri değişsem mi çözülür?

Şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• pc.jpg
    pc.jpg
    119 KB · Görüntüleme: 48
Son düzenleyen: Moderatör:
Üstteki fanları devre dışı bırakıp deneyebilir misin? Hava akışını bozuyor bence.

Bu arada ben de EVO modeli kullanıyorum, bazı oyunlarda 80 civarını görebiliyorum.

Üstteki fan gerçekten kötü duruyor. İçeriye giren havayı işlemciye, ekran kartına ulaşmadan dışarı atıyor gibi duruyor. Ek olarak eğer ön tarafı mesh değil ise zaten hava da almıyor demektir. Aynı sorunu ben Xigmatek bir kasada yaşadım. Camı söküp yerine hava alabilen bir filtre taktıktan sonra tüm sorunum çözülmüştü. Aynı ekran kartını kullanıyorum yazın 40 dereceleri gördüğü dönemlerde 78-79 derecede çalışıyordu.

Üstteki fan gerçekten kötü duruyor. İçeriye giren havayı işlemciye, ekran kartına ulaşmadan dışarı atıyor gibi duruyor. Ek olarak eğer ön tarafı mesh değil ise zaten hava da almıyor demektir. Aynı sorunu ben Xigmatek bir kasada yaşadım. Camı söküp yerine hava alabilen bir filtre taktıktan sonra tüm sorunum çözülmüştü. Aynı ekran kartını kullanıyorum yazın 40 dereceleri gördüğü dönemlerde 78-79 derecede çalışıyordu.
camı söküp nasıl taktığını anlatabilir misin? Bir de benim öndeki cam çıkmıyor çıkarmayı denedim ama biliyorsanız bir yolunu öğrenmek isterim

Kasa modeli: Xigmatek Poseidon EN42883
1. Üsteki fan umarım havayı dışarı atıyordur.
2. İse kasan hem ufak hem çok tozlu bence ekrankartı bir temizlense sorun çözülür gibi
yeni temizlendi fark etmiyor maalesef
Üstteki fanları devre dışı bırakıp deneyebilir misin? Hava akışını bozuyor bence.

Bu arada ben de EVO modeli kullanıyorum, bazı oyunlarda 80 civarını görebiliyorum.
Fanları fullde çalıştırıyordum normal silent moda aldım ve 81 82 dereceyi yine gördü

camı söküp nasıl taktığını anlatabilir misin? Bir de benim öndeki cam çıkmıyor çıkarmayı denedim ama biliyorsanız bir yolunu öğrenmek isterim

Kasa modeli: Xigmatek Poseidon EN42883

yeni temizlendi fark etmiyor maalesef
Fark ettiysen o cam bölümün bulunduğu yerle kasa arasında ince bir boşluk var. Orası geçmeli iki veya üç plastik parça tarafından tutuluyor gibi duruyor senin kasada. Oraya ince bir bıçak, çatal vs. sokup biraz sağa sola oynatırsan kendini atacaktır. Bende ki camı vidalar tutuyordu. Modelden modele değişiyor tabi.
Görsel ekliyorum. Yuvarlağa aldığım yerler plastik civata gibi duruyor. Düz çizgi ile ok ise bir şeyler sokarak açabileceğin boşluğu belirtiyor. Çıkarttıktan sonra oyuna girersen derece değişimi seni ağlatabilir 🙂👍

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    1,1 MB · Görüntüleme: 38
Fark ettiysen o cam bölümün bulunduğu yerle kasa arasında ince bir boşluk var. Orası geçmeli iki veya üç plastik parça tarafından tutuluyor gibi duruyor senin kasada. Oraya ince bir bıçak, çatal vs. sokup biraz sağa sola oynatırsan kendini atacaktır. Bende ki camı vidalar tutuyordu. Modelden modele değişiyor tabi.
Görsel ekliyorum. Yuvarlağa aldığım yerler civata gibi duruyor. Düz çizgi ile ok ise bir şeyler sokarak açabileceğin boşluğu belirtiyor. Çıkarttıktan sonra oyuna girersen derece değişimi seni ağlatabilir 🙂👍
hemen deniyorum içeriden de foto atiyim sana daha net görebilirsin belki
Görsel ekliyorum. Yuvarlağa aldığım yerler plastik civata gibi duruyor. Düz çizgi ile ok ise bir şeyler sokarak açabileceğin boşluğu belirtiyor. Çıkarttıktan sonra oyuna girersen derece değişimi seni ağlatabilir 🙂👍
yeni fark ettim o sök dediğin yerde aynı zamanda fanlar da var

Geri
Yukarı