Asus FX505DT-BQ190 deneyimleri

Oyunlarda Fan sesi doğal olarak yükseliyor, normal kullanımda ise normale dönüyor. HDD konusunda da ses v.b herhangi bir problem yaşamadım. Benim şu anda tek şikayetçi olduğum konu FPS değerlerinin biraz düşük olması.
Hocam oyundayken hangi fan türüyle oynuyorsunuz?Silenttan performansa alınca baya fps artışı oluyor bende
İşlemci sanırım İ5 olması lazım. Ryzen ile arasında 20 civarı fps fark ediyor. Benim derdim cihazda sorun olup olmaması onu teyit etmeye çalışıyorum biraz.

İntel işlemci ile arasında 20 fps oynuyor diye biliyorum. Ryzen bu yüzden biraz daha geride kalıyorum sanırım ama çok fark yok gibi normal kullanımda. Sadece sizde dikkat ettiyseniz hdd biraz sesli çalışıyor ve bu çok garip geldi fan konusunda biraz yüksek devirli çalışıyor. Yabancı formlarda gördüm tarayıcıya girince bile fan sesli çalışmaya başlıyor. Fan sesi ve hdd konusunda sizinde deneyiminiz öyle mi?
O kadar fps farkı yok hocam

FN+F5 tuşlarıyla Fan modunu değiştiremiyorum. Programını da araştırdım ancak bulamadım. Siz nasıl değiştiriyorsunuz, LOL ve CS:GO'da deneyimlediyseniz kaç FPS alıyorsunuz?
Armoury crate kurmanız lazım hocam onu ayarlamak için
[Notebook/Masaüstü Oyun Bilgisayarı] Armoury Crate UWP Kurulumu | Resmi Desteği | ASUS Türkiye

1.linkte nasıl kurulacağını gösteriyor hocam,2.linkten indirecekseniz.Şuana kadar cs go yoldaş modunda nuke mapinde 160 fps aşağısını görmedim.Fanlar performanstayken ciddi fps artışı oluyor.

Armoury crate kurmanız lazım hocam onu ayarlamak için
[Notebook/Masaüstü Oyun Bilgisayarı] Armoury Crate UWP Kurulumu | Resmi Desteği | ASUS Türkiye

1.linkte nasıl kurulacağını gösteriyor hocam,2.linkten indirecekseniz.Şuana kadar cs go yoldaş modunda nuke mapinde 160 fps aşağısını görmedim.Fanlar performanstayken ciddi fps artışı oluyor.
Test edip geri dönüş yapacağım, bunun dışında FPS'in yükselmesi açısından yapabileceğim bir şey var mı? Oyuna giriş yaptığımda fan sesi yükselince, otomatik olarak değişiyor diye biliyordum.

Test edip geri dönüş yapacağım, bunun dışında FPS'in yükselmesi açısından yapabileceğim bir şey var mı? Oyuna giriş yaptığımda fan sesi yükselince, otomatik olarak değişiyor diye biliyordum.
Cs go için console'u açıp fps_max kodunu kullanabilirsiniz.Bu arada oyuna tekrar girdim 160 fps aşağısı görülüyormuş hocam😄Ama yine de dediğiniz değerlerden yüksek alıyor

Cs go için console'u açıp fps_max kodunu kullanabilirsiniz.Bu arada oyuna tekrar girdim 160 fps aşağısı görülüyormuş hocam😄Ama yine de dediğiniz değerlerden yüksek alıyor
Dust II 16 kişilik ölüm maçında 75-100 FPS alıyordum, sizin söylediğiniz haritada yoldaş modunda 110-160 arası FPS alıyorum. Sizden ricam, Dust II Ölüm maçında test edebilir misiniz acaba?

Bende bu cihazı alma arefesindeyim. 11.11 indirimi bekliyorum. Şu an 5300 civarında. Hedefim N11 de kupon da kullanarak 4500 civarında alıp 200e de 8 gb ram takviyesi ile kullanmak. Acaba her cihazda tek slot 8 GB ram mi var yoksa kiminde 8 kiminde 4+4 şeklinde mi.

Geri
Yukarı