ASUS FX505DU FPS düşmesi

İşletim sistemi
Windows 10

Nakoicve

Hectopat
Arkadaşlar merhabalar ASUS FX505DU kullanıcısıyım sistemim şu şekilde.

Ryzen 7 3750H.
GTX 1660 Ti.
1x16 GB RAM.

Arkadaşlar birçok oyunu güzel FPS alarak oynuyorum GeForce programından yaptığım optimum ayarlarla fakat arada sırada oyunlarda veya bazen masaüstünde Netflix'te falanda çok nadiren olsa bilgisayarda anlık donma oluyor. Örneğin masaüstünde FPS'nin anlık olarak düşüp seslerin robotik şekilde 1-2 saniyeliğine çıkması gibi sorun bilmiyorum doğru öğren verebildim mi ama anlacağınızı umuyorum fakat bu çok nadiren oluyor. Oyunlara gelirsek bazen anlık FPS düşüşleri yaşıyorum 60-70 FPS'lerde oynarken oyunu birden bire 40'a düşüp sonrasında tekrar 60-70'lerde oynamaya devam ediyorum özellikle Warzone'daki Warzone'u grafik ayarlarını hep Low'a çekmeme rağmen 50-60 arası FPS alıyorum daha fazla almam gerektiğini düşünüyorum diğer oyunlarda Red Dead Redemption 2 gibi oyunlarda normal optimum ayarları kullanıyorum birçok ayar High seviyede ama gram kasma yok fakat Warzone oynarken FPS düşüşleri yaşıyorum. Bunun sebeni nedir? İşlemcinin darboğaz olması mı?
Laptopta kesinlikle ısınma problemim yok Turbo modunda çalıştırıyorum oyun oynarken Max gördüğüm işlemci sıcaklığı 70-72 oluyor.

Dipnot: İnternette araştırdım bazı FX505 kullanan insanlar FPS düşmesi sorunları yaşıyormuş bunun çözümünü bilen var mı? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
merhaba hocam çözdünüz mü olayı bende de var bazı oyunlar da bu problem çözümü dual channel ram deniyor o şekilde baya performans artıyormus
Merhabalar sorunu çözemedim malesef ama sizinde dediğiniz gibi dual channel ram ile çözülüyormuş bir çok yabancı forumlarda öyle söylemişler çünkü performans düşüşü olarak bir sorun yaşamasına imkan yok bilgisayarın işlemcisiyle ekran kartıyla güçlü bir bilgisayar. Uygun bir zamanda bir ram daha takıp sorunu çözmeyi düşünüyorum

Geri
Yukarı