ASUS G15 alınır mı?

Nitro 5'ten uzak durun hocam. Şuan Asus rog G17 modelini kullanıyorum 3050 ti ve 4800h var. Nitro 5'teki ekran kartları max-q oluyor yani 3060 alacam diye tekrar 3050 ti performansı alacaksınız. Ayrıyetten kasa kalitesi Asus rog ile kıyaslanamaz bile. Nitro 5 sanayi tipi fazlalık plastikten yapılmış gibi ve çok hantal. Asus rogun fanları oyunda bile sessiz çalışıyor. Nitro 5'te oyuna girmesem bile hafif fan sesi duyuyordum. İkisini de kullanmış biri olarak kesinlikle Asus Rog'a yönelmeni tavsiye ederim. Sakın benim gibi sırf içindeki daha iyi görünüyor diye gidip Nitro 5 alma. Ben pişman oldum sen olma.

Nitro 5'ten uzak durun hocam. Şu an ASUS ROG G17 modelini kullanıyorum 3050 Ti ve 4800H var. Nitro 5'teki ekran kartları Max-Q oluyor yani 3060 alacağım diye tekrar 3050 Ti performansı alacaksınız. Ayrıyeten kasa kalitesi ASUS ROG ile kıyaslanamaz bile. Nitro 5 sanayi tipi fazlalık plastikten yapılmış gibi ve çok hantal. ASUS ROG'un fanları oyunda bile sessiz çalışıyor. Nitro 5'te oyuna girmesem bile hafif fan sesi duyuyordum. İkisini de kullanmış biri olarak kesinlikle ASUS ROG'a yönelmeni tavsiye ederim. Sakın benim gibi sırf içindeki daha iyi görünüyor diye gidip Nitro 5 alma. Ben pişman oldum sen olma.

Max Q 3060 bu bütçede sadece bunlar var ve 3050ILE 3060 arasindaki performans farkından haberiniz yok galiba. Performans farkını geçtim aradaki VRAM farkindan dolayi bile 3060 alinir bunu 3050 kullanicisi olarak diyorum bende. Nitro'nun kasa kaliteside o kadar kötü degil ama roglada karsilastirilamaz tabii ki de.

Max Q 3060 bu bütçede sadece bunlar var ve 3050ILE 3060 arasindaki performans farkından haberiniz yok galiba. Performans farkını geçtim aradaki VRAM farkindan dolayi bile 3060 alinir bunu 3050 kullanicisi olarak diyorum bende. Nitro'nun kasa kaliteside o kadar kötü degil ama roglada karsilastirilamaz tabii ki de.
Internetteki verilerle değil direkt kendim tecrübe ettiğim için söylüyorum ben. İsterseniz teknosa vatan gibi yerlere gidip elinize bir adet nitro 5 alın daha iyi anlarsınız beni. Benim Nitro 5'imde RTX 3070 + 5800h vardı. RTX3060'lı Monster kullanan arkadaşlarımdan belki 1-2 FPS bazı yerlerde 3-5 FPS aşağıda alıyordum. İçeriğine gelirsek Nitro 5'in dandirik bir programı var fan ayarlamaktan başka bir işe yaramayan. Asus RoG'ta ise Armoury var. Armoury'i kullananlar iyi bilir.

Internetteki verilerle değil direkt kendim tecrübe ettiğim için söylüyorum ben. İsterseniz Teknosa vatan gibi yerlere gidip elinize bir adet Nitro 5 alın daha iyi anlarsınız beni. Benim Nitro 5'imde RTX 3070 + 5800H vardı. RTX3060'lı Monster kullanan arkadaşlarımdan belki 1-2 FPS bazı yerlerde 3-5 FPS aşağıda alıyordum. İçeriğine gelirsek Nitro 5'in dandik bir programı var fan ayarlamaktan başka bir işe yaramayan. ASUS ROG'ta ise Armoury var. Armoury'i kullananlar iyi bilir.

Max-P 3060 Max Q 3070le denk performansi var, ama 3060la 3050 arasinda bu fark farkli.

50kartlari genel olarak fp olarak çıkarılmış kartlar zaten 60'dan sonra güç farkları değişiyor.

Max-P 3060 Max Q 3070le denk performansi var, ama 3060la 3050 arasinda bu fark farkli.

50kartlari genel olarak fp olarak çıkarılmış kartlar zaten 60'dan sonra güç farkları değişiyor.
Arkadaşın attığı kart 3050 TI. Yani Max-q 3060 aldığında yine tatmin olamayacak. Bari Kaliteli bir laptop alsın. Konu sahibi arkadaş kendi bilir. Ben şuan Asus RoG G17 kullanıyorum. (Ayrıyetten Masaüstü sistemimde var. Laptop balkonda oynamalık :) ) Gayette memnunum G17'den kasa kalitesinden inceliğinden tarzından ve performansından.

Arkadaşın attığı kart 3050 Ti. Yani Max-Q 3060 aldığında yine tatmin olamayacak. Bari kaliteli bir laptop alsın. Konu sahibi arkadaş kendi bilir. Ben şu an ASUS ROG G17 kullanıyorum. (ayrıyeten masaüstü sistemimde var. Laptop balkonda oynamalık :) ) gayet de memnunum G17'den kasa kalitesinden inceliğinden tarzından ve performansından.

3050DIYE yaziyorum ama Ti versiyonundan bahsediyorum kat kat önde bence 3050ye bulasilmamali bile, herkesin aşırı derecede bütçesi olup 2-3 tane laptop alacak hali yok bütçe yeterken 3050 alinmaz VRAM'den dolayi bile ömrü az olan bir kart.

3050 Ti ile 3060 Max-Q farkı dağlar kadar. Nitro ile ROG karşılaştırmak tamamen saçmalık olur. Biri giriş diğeri ise üst segment bir cihaz.

Uzaktan bakinca da aradaki farkin neden olduğunu anlayabilir insan ama dümdüz konuşuyor iste, Max-P 3060 130-140W iken Max Q 3070 100W. Ama Max Q 3060 90W iken Max-P 3050'de 90W.

Geri
Yukarı