ASUS GTX 660 Ti Siyah Ekran Sorunu

Ömer Gündüz

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşıma yeni bir PC topladık. Bileşenler şu şekilde

ASUS M5A97 R2.0
AMD FX4100
Patriot Gamer G2 8 GB 1333 MHz Tek Modül RAM
ASUS GTX 660 Ti
Corsair Carbide 200R 550W

Oyunlarda durduk yere siyah ekran veriyor yani şu bende de olan tipik sorun. Tek çare reset atmak oluyor. Sizce sorun nedir? Ekran kartı diyorum %99 ama belki bir çözüm bulabiliriz. Bulamazsak zaten Vatan'a götürüp göstereceğiz...

Vatan'a götürdük güç kaynağı yetersiz dedi adam. Corsair'in VS serisi 80+ yok, sanırım ondan. 750W'lık bir güç kaynağı ile değiştirdik sorun ortadan kalkmış gibi. Toplayan Vatan elemanıda baştan bunun yetmeyeceğini söyleseydi keşke de uğraştırmasaydı...

Vatan'a götürdük güç kaynağı yetersiz dedi adam. Corsair'in VS serisi 80+ yok, sanırım ondan. 750W'lık bir güç kaynağı ile değiştirdik sorun ortadan kalkmış gibi. Toplayan Vatan elemanıda baştan bunun yetmeyeceğini söyleseydi keşke de uğraştırmasaydı...
Dediğiniz gibi, bazı elemanlar hiç bir şey anlamıyor. Sadece satış yapıyor. Fakat bu dediğiniz olay, ekran kartınıza kalıcı zarar bile vermiş olabilir.

Ne alakası var ? Vatandaki elemanlar geri kafalı. Ekran kartı yükte 150 Waat'ı geçmiyor. O sistem tam yükte bile 250 Waat güç harcamaz.

Ne alakası var ? Vatandaki elemanlar geri kafalı. Ekran kartı yükte 150 Waat'ı geçmiyor. O sistem tam yükte bile 250 Waat güç harcamaz.
İşlemcisi 95 watt, ekran kartı tam yükte 150 desek, anakart 75 watt, ramler hdd ler 30 watt harcıyor desek, toplamda 350 watt yapıyor. Sonuçta dediğiniz gibi yine psu yeterli. :D

Evet ama sorun ortadan kalktı. Sanırım güç kaynağında bir arıza da olabilir. İlerleyen günlerde tekrar ederse kartla güç kaynağını yetmez diyen elemanın kafasına atacağız... Ya arkadaşım İstanbul'da. BEnim önerebileceğim en hızlı çözüm Vatan'a geri götürmesiydi o da öyle yapmış elemanda güç kaynağı yetmez değiştirelim demiş o da doğal olarak tamam demiş. Ben müdahele edemedim yani. ^^

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı