Asus GTX780 Directcu II SLI Performansı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Mirkan Şenol

Kilopat
Yer
İstanbul, Turkey
Daha fazla  
Meslek
Boş gezenin boş kalfası ...
Ekran kartım Asus gtx780 directcu ii oc modeli, sistemi yeni topladım. İkinci bir kart daha alsam performans da ve grafiklerde gözle görülür bir artış yaşar mıyım ?
Böyle birşey yapmama gerek var mı ?

Diğer sistem bileşenleri şu şekilde :

• Asus Crosshair V Formula-z anakart
  • Amd FX-8350 işlemci
  • Kingston Hyperx Beast 4x8 GB (32 GB) 2400 mhz ram
  • Kingston Hyperx 3k 240gb ssd
  • Seagate Barracuda 2 tb 64mb 7200 rpm
  • Aerocool strike x 1100watt gold plus psu

Bu arada cevabını yazmadım. SLI (nVidia) veya Crossfire (AMD) %40 ile %80 oranında performans artışı sağlayabilir. Fakat kullandığın uygulamanın ve oyununda SLI veya Crossfire desteği olması gerekiyor ki bir işe yarasın :) Ben her zaman tek ekran kartından yanayım şu an sendeki GTX 780 hayli yeterli oyunlar için. Bence biraz daha bekle derim :)

Beklersem parayı harcarım. :D
Yani tüm oyun ve videolarda görüntü kalitesinde artış olmaz diyorsunuz.

Aradığım fsp değil ama, canlılık doğallık daha gerçekci grafikler istiyorum.

Daha gerçekçi grafikler sadece uygulama veya oyun gerçekçi grafik motorlarıyla hazırlanmışsa mümkündür. Yoksa 10 tane ekran kartıda taksan uygulama veya oyunun hazırlandığı maksimum grafik gerçekçiliğini arttıramazsın :) Maksimumu neyse onu verir.

Boşuna mı almış olurum ? 1-2 yıl bu kartı kullanıp daha yeni ve iyi bir kart mı almalıyım sizce ?

Hayır alıp SLI yapmak istiyorsan tabiki boşuna almazsın çok ciddi fps artışları olur. Ama şu an senin kullandığın GTX 780 seni en az 3 sene götürecektir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı