ASUS H110M-K Smart Access Memory destekler mi?

Daniel LaRusso

Hectopat
AMD RX 460 ekran kartı kullanıyorum. Sürekli sürücü zaman aşımıyla ilgili bir hata veriyor. Çözümünü bu forumda buldum. Smart Access Memory'yi açmamız gerekiyormuş. Ama anakartım bunu destekliyor mu, bilmiyorum. Başlıkta sorumu belirttim. Bilen varsa şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Desteklemiyor. AMD'nin 500 serisi (B550 ve X570) anakartlarında var bu destek şu an. Intel'de destek şu an kesin değil fakat böyle eski bir çipsete geleceğini düşünmüyorum. Zaten ekran kartınız da desteklemiyor. AMD, eski donanımlara destek vermeyeceğini belirtti.

Desteklemiyor. AMD'nin 500 serisi (B550 ve X570) anakartlarında var bu destek şu an. Intel'de destek şu an kesin değil fakat böyle eski bir çipsete geleceğini düşünmüyorum. Zaten ekran kartınız da desteklemiyor. AMD, eski donanımlara destek vermeyeceğini belirtti.

Tamamdır teşekkürler. Peki bu sorunun başka bir çözümü yok mudur? Bayağı bir gına getirdi sorun bana. Ekran kartımda bir arıza mı var acaba diye düşündüm.

Bu sorunu yaşayan çok kişi var, hal böyle olunca çözen kişi sayısı da oldukça fazla. Hepsinin böyle çözdüğünü sanmıyorum. Sürücü kaldır-kur yapabilirsiniz, farklı sürümler deneyebilirsiniz. Bu başlık altında daha fazla yardımcı olamam maalesef, bununla ilgili bir konu açarsanız sorunu çözme ihtimaliniz artacaktır.

Düzenleme: Desteklemeyen ekran kartında bile açabilenler olmuş. Eğer sorunu çözeceğine inanıyorsanız BIOS güncellemesi deneyebilirsiniz diyeceğim ama anakartın BIOS güncellemelerinin hiçbirisinde SAM desteğinden bahsedilmemiş. Ekran kartı bir şekilde uysa bile çipsetten kaybettiğinizi düşünüyorum.

Bu sorunu yaşayan çok kişi var, hal böyle olunca çözen kişi sayısı da oldukça fazla. Hepsinin böyle çözdüğünü sanmıyorum. Sürücü kaldır-kur yapabilirsiniz, farklı sürümler deneyebilirsiniz. Bu başlık altında daha fazla yardımcı olamam maalesef, bununla ilgili bir konu açarsanız sorunu çözme ihtimaliniz artacaktır.

Düzenleme: Desteklemeyen ekran kartında bile açabilenler olmuş. Eğer sorunu çözeceğine inanıyorsanız BIOS güncellemesi deneyebilirsiniz diyeceğim ama anakartın BIOS güncellemelerinin hiçbirisinde sam desteğinden bahsedilmemiş. Ekran kartı bir şekilde uysa bile çipsetten kaybettiğinizi düşünüyorum.

Hiçbir türlü yüzümüz gülmüyor yani. Neyse sabredeceğim böyle. 3 4 aya ekran kartımı değiştireceğim zaten. Eyvallah ilginiz için.

Geri
Yukarı