ASUS K556UQ darboğaz

gLassef

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
İnşaat Mühendisi
Merhabalar, ASUS K556UQ-XX559T model Notebook'umda oyunlara girdikten sonra bazı anlarda en az 5-10 saniye FPS 3 gibi bir değere düşüyor. İşlemciyi kontrol ettiğimde aşağıda resmini paylaştığım gibi bir durum oluyor. Bu sanırım darboğaz olayı oluyor anladığım kadarıyla. Ne yapmam gerekiyor?
Resimdeki oyun NFS Hot Pursuit.

Dosya Ekleri

• 1.PNG
    1.PNG
    70,4 KB · Görüntüleme: 71
  • 2.PNG
    2.PNG
    59,8 KB · Görüntüleme: 52
  • 3.PNG
    3.PNG
    14,6 KB · Görüntüleme: 48
Son düzenleyen: Moderatör:
Bence sorun RAM miktarı. Bellek yetersiz geliyor gibi o ekran kartı ile o işlemci darboğaz yapmaz. Oyun içi RAM kullanımlarınızı da paylaşabilir misiniz?

Bence sorun RAM miktarı. Bellek yetersiz geliyor gibi o ekran kartı ile o işlemci darboğaz yapmaz. Oyun içi RAM kullanımlarınızı da paylaşabilir misiniz?
Nasıl bakabilirim oyun içi ram miktarına,yeni yeni öğreniyorum da tam emin olamıyorum.

Hayır, RAM'in gayet yeterli. Oyun'da ekran kartı pasif kalmış olabilir.
Oynadığın oyun zaten eski bir oyun çok iyi bir sistem istemiyor ki senin sistemin gayet iyi.
Bellek miktarına ise CPU-Z'den "Memory" kısmına gelerek bakabilirsin.

Son düzenleme:
Ya harici gpu yu kullanmıyor yada hdd çok eski olduğu için oluyor olabilir mi?
SSD ye kurulu sistem.240 gb ssd taktım 1 hafta önce
Hayır, RAM'in gayet yeterli. Oyun'da ekran kartı pasif kalmış olabilir.
Oynadığın oyun zaten eski bir oyun çok iyi bir sistem istemiyor ki senin sistemin gayet iyi.
Bellek miktarına ise CPU-Z'den "Memory" kısmına gelerek bakabilirsin.
Başka oyunlarda da aynı şey oluyor,birkaç dakika oynanıyor sonra ara ara 10'ar saniye en az FPS 3-5

Acaba arka planda program mı vardır veya virüs olabilir mi çünkü anormal bir olay. İşlemcinin full kullanılması gpu nun çok düşük kullanılması
Birde bios ve sürücüler güncel mi?
Birde adaptör takılı oynuyorsunuz değil mi?
Ssd takmadan öncede sorun var mıydı?

Acaba arka planda program mı vardır veya virüs olabilir mi çünkü anormal bir olay. İşlemcinin full kullanılması gpu nun çok düşük kullanılması
Birde bios ve sürücüler güncel mi?
Birde adaptör takılı oynuyorsunuz değil mi?
Ssd takmadan öncede sorun var mıydı?
Her programı kapatarak oyuna giriyorum,defalarca virüs taraması yaptım,sürücüler güncel,adaptör 7/24 takılı,SSD den önce de vardı ama şuan 1 tık arttı gibi anlamadım.Left 4 Dead 2 oynadım az önce,bazı anlarda inanılmaz dondu,FPS dibi gördü 10-15 saniye.Can sıkıcı bir durum.

Yeni konular

Geri
Yukarı