ASUS, laptopta iade/değişim için en az 3 ölü piksel istiyor

Anladım hocam teşekkür ederim.

Hocam kesin lehime çıkar mı çok mu uğraştırır bu süreç?
Kanunen kesin senin lehine çıkması lazım. Ayrıca bu süreç zarfında laptopu kullanmaya devam edebilirsiniz. Ben 3 ay boyunca kullandım sonra iade için gönderdim. Cihazda bir kusur olmasın yeterli. Ama malûm Türkiye şartlarında kanunen haklı olmana rağmen kesin diyemiyorum.😶

Kanunen kesin senin lehine çıkması lazım. Ayrıca bu süreç zarfında laptopu kullanmaya devam edebilirsiniz. Ben 3 ay boyunca kullandım sonra iade için gönderdim. Cihazda bir kusur olmasın yeterli. Ama malûm Türkiye şartlarında kanunen haklı olmana rağmen kesin diyemiyorum.😶
Anladım hocam zaten kaybedeceğim bir şey yok ben başvurayım umarım lehime çıkar. Nasıl bir yol izlemeliyim en baştan ? Sizi de yoruyorum kusura bakmayın.

Drachen selam. Nasıl öyle bir şey olabilir. Masaüstü falan mı ki kurulum yapılan ürünü almıyorlar. Kurulum yapmadan nasıl öğrenecektin(FreeDOS)ölü piksel olduğunu. Lenovo Ideapad almıştım. Işık sızması vardı,aradım teknik servisi,bu cihazlarda normal dedi. Bende hiçbir şey söylemeden gönderdim. 4 gün falanda kullandım. Bence iade etme diye söylüyorlar. Sen yine de gönder iade süren bitmeden.

Drachen selam. Nasıl öyle bir şey olabilir. Masaüstü falan mı ki kurulum yapılan ürünü almıyorlar. Kurulum yapmadan nasıl öğrenecektin(FreeDOS)ölü piksel olduğunu. Lenovo Ideapad almıştım. Işık sızması vardı,aradım teknik servisi,bu cihazlarda normal dedi. Bende hiçbir şey söylemeden gönderdim. 4 gün falanda kullandım. Bence iade etme diye söylüyorlar. Sen yine de gönder iade süren bitmeden.
Bende FreeDOS aldığım laptopa Windows yüklediğim için iadeyi reddetmişlerdi ilk seferde. 😊
Anladım hocam zaten kaybedeceğim bir şey yok ben başvurayım umarım lehime çıkar. Nasıl bir yol izlemeliyim en baştan ? Sizi de yoruyorum kusura bakmayın.
Sitede detaylı bir THH başvuru konusu var. Tüm detayları, tarihleri, konuşulanları ve resimleri ile başvuruya ekleyiniz. Sonrası beklemek.

Tamamdır hocam bir düşüneyim en iyisi yollamak gibi ama umarım alırlar.

Hiç göndermediysen iade için önce gönder. Açıklama olarak sadece iade etmek istiyorum yaz. Eğer iade kabul etmezler ise sebep belirtmek zorundalar. Bir sebep olmadığı için yalandan bir şeyler söylerler. Sende o söylediklerinide THH başvurusuna eklersen kaybetme ihtimalin yok.

Bende FreeDOS aldığım laptopa Windows yüklediğim için iadeyi reddetmişlerdi ilk seferde. 😊

Sitede detaylı bir THH başvuru konusu var. Tüm detayları, tarihleri, konuşulanları ve resimleri ile başvuruya ekleyiniz. Sonrası

Sitede detaylı bir THH başvuru konusu var. Tüm detayları, tarihleri, konuşulanları ve resimleri ile başvuruya ekleyiniz. Sonrası beklemek.
Galiba ben şanslıymışım bu iade süreçlerinde :)

Beyler birkaç gün önce konu açmıştım. ASUS'u aradım. 1 ölü piksel garanti kapsamında değil diyorlar en az 3 olması gerekiyormuş. 15 gün iade hakkımı kullanmak istesem kutusu açılmış kullanılmış ürünler iade kapsamında değildir deniyor Trendyol ve GPN Teknoloji. Aslına bakarsanız ölü piksel rahatsız etmiyor şimdi bir ton THH vs. uğraşmam gerekecek. Artarsa değişim veya iade alınır dediler. Fiyatı da arttı. Böyle kullanmak mantıklı mı?
Hocam yaşadığınız durumun birebir aynısı başıma geldi. Trendyol GPN Teknoloji'den Asus Tuf Fx706Li Hx175 laptopu aldım ve şu konuda da belirttiğim gibi arızalı geldi. GPN iade sürecini bayağı uzatıyormuş. Sizin durum nasıl sonuçlandı, iade edebildiniz mi?

Hocam yaşadığınız durumun birebir aynısı başıma geldi. Trendyol GPN Teknoloji'den Asus Tuf Fx706Li Hx175 laptopu aldım ve şu konuda da belirttiğim gibi arızalı geldi. GPN iade sürecini bayağı uzatıyormuş. Sizin durum nasıl sonuçlandı, iade edebildiniz mi?
Hocam ben n11 üzerinden sordum ve emin olmak için telefonla da sordum. Ürünü güzelce gönderirsem inceleyip servise gitmeden iade alınacağı söylendi. Nisan sonunda laptop 7700'e düşmüştü indirindeyken almıştım sonrasında fiyat çok yükselince iadeyle uğraşmak istemedim. Eğer iade düşüncesi varsa aklınızda vazgeçtim/beğenmedim işaretleyip gönderin derim.

Screenshot_20210807-154242_n11com.jpg

Geri
Yukarı