ASUS M5A97 anakart arıza iddiası

Backtocali

Hectopat
Yer
Istanbul
Daha fazla  
Meslek
Gastronomi / Techno DJ
Merhabalar arkadaşlar,
Sistemimi güncelledim, haliyle eski parçalarımı sattım. Bunlardan biri de ASUS anakartımdı. Daha 5 gün önce düzgün çalışan eski sistemimi satın alan kişi anakart arızalı iade etmek istiyorum dedi. Fakat ben anakartımın arızalı olmadığına eminim çünkü sökerken bile zorlama yapmadım gayet sakin ve dikkatli bir şekilde söktüm.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Video alıcının videosudur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Power supply ve işlemci denemiş ama RAM deneyip denemediğini videoda söylemiyor.
Power supply sıkıntısı gibi gözüküyor ama onu denediğini de söylemiş.

FX serisi işlemci kullanırken, 95 TDP üstü bir işlemci kullanmasın. FX 6100, 6300 gibi işlemci kullanırsa, daha sağlıklı sonuçlar elde eder.

Ben 8350 ile kullanıyordum sorun cikmiyordu. Gta 5 online oynarken fazla ısındığından pc restart atıyordu belirli bir dereceye ulaştığında o sorunuda catalyst centerdan ghz'ini düşürünce sorun olmuyordu. Ama dediğinde haklısın 6100 veya 6300 kullanırsa daha mantıklı olur.
FX serisi işlemci kullanırken, 95 TDP üstü bir işlemci kullanmasın. FX 6100, 6300 gibi işlemci kullanırsa, daha sağlıklı sonuçlar elde eder.

Adam anakartta 8120 ve 9590 ı denemiş.9590 anakarta zarar vermez mi ? Sorun acaba ondan mı kaynaklı ?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı