Asus N serisi N550JK ya da N750Jk

Taner09

Hectopat
Daha fazla  
Yeni bilgisayar almayı düşünüyorum marka olarak asusta karar kıldım ama N serisi olan iki bilgisayar arasında kaldım . Birisi N550JK modeli diğeri N750Jk modeli aralarında belirgin olarak tek fark 256 GB SSD ama fiyat olarak neredeyse 700 fark var aralarında.

Sorum şu SSD li makineyi almasam sonradan SSD taktırsam nasıl olur? Araştırmalarıma göre bunu asus yetkili servisi bile yapıyormuş ama aradım sordum yapmıyoruz dedi. Youtube de Recep Baltaşın asus N550JK modelini incelerken SSD takıyor asus isterseniz dedi ama öyle bişey yok galiba.

ImageUploadedByTapatalk1415462823.840466.jpg
ImageUploadedByTapatalk1415462831.992323.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
. 24. Dakikadan sonra SSD'ye değiniyorlar sanırsam .

Sistemin harddiskinin devir hızı düşük sanırsam galiba ne kadar bi sorun yaratır sizce bu . Devir hızın daki standart nedir tam olarak.

128 lik bir SSD ne kadardır şu an piyasada . Ayrıca ben hem ssd hem harddiski aynı anda takmam mümkünmü acaba

120 GB Samsung 840 Evo 210 TL'ye geliyor. Samsung 120Gb 840 Evo Sata 3.0 (Okuma 540Mb / Yazma 410Mb) Ssd - Vatan Bilgisayar

17.3" 4,198 TL olan laptop'da hem SSD hem HDD var aynı anda kullanabiliyorsunuz. 15.6" olanı alırsanız 2 seçeneğiniz var. Ya DVD sürücüyü çıkarıp yerine SSD diski takıp SSD ve HDD'yi aynı anda kullanacaksınız ya da 2.5" USB 3.0 harici disk kutusu alıp HDD'yi USB üzerinden kullanıp SSD'yi direk sata yuvasına takacaksınız.

Son düzenleme:
DVD Okuyucuyu söküp yerine ssd yi dvd bağlantılarınamı bağlayacağız kusura bakmayın biraz bu konular hakkında kapsamlı bir bilgim yok o yüzden soruyorum , ama korkum şu ki böyle bir işlemde cihaz garanti dışı kalıyor galiba .

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı