Asus N serisi N550JK ya da N750Jk

Ben bilgisayarı alış amacım oyun değil zaten tek amacım yüksek grafik gerektiren matlab autocad solidworks satia adobe nin kurgu photoshop gibi sony vegas gibi programlar için alıyorum . Filim keyfi ve müzik benim içinde önem arz eden konulardır ikinci planda kaliteye önem veriyorum müzik ve müzikte.

O zaman Quadro serisi ekran kartlı laptoplara bakman daha iyi olur. Oyunlarda pek iyi performans vermez ancak render gibi işlemleri kat kat daha hızlı yapar.

Dell, Lenovo (IBM) gibi markaların workstationları kalitelidir. Ancak ufak bir uyarı yapayım, fiyatları oldukça yüksek. Sadece çizim yapacaksan çok daha iyi sonuç vereceği su götürmez bir gerçek.

Toshiba'nın yeni alüminyum kasalı modelleri malzeme kalitesi ve fiyatına göre donanımın düşüklüğü ile tercih edilemeyecek kadar kötü. Asus, Sony Vaio (şimdi sadece Vaio oldu ama Türkiye'de yoklar), MSI, Dell gibi markalar en iyiler içindeler. Lenovo'yu eski IBM olarak görebilirsin. Fiyat/performans olarak da kalite olarak da oldukça iyi durumdalar şu anda.

Ben mac falan düşünüyordum vazgeçmiştim ondan asusta kesin karar kılmıştım . Asusun bu n550jk serisini alsam çizim için sıkıntı yaşarmıyım ?

Dediğim gibi "sadece" çizim için kullanacaksan ve 4000 TL'nin üzerine çıkabiliyorsan 1000-2000 TL daha ekleyip Quadro FX serisi ekran kartlı bir model alman çok daha iyi olur. Ancak hem oyun oynarım hem çizim yaparım diyorsan (ki çok ayrıntılı çizim yapıyorsan işine yaramaz) GTX850M ekran kartlı olan modeli işini görür.

Ayrıntılı çizim yapmıyorum fazla biraz kendimi geliştirme aşamasındayım daha ama ben diz üstü istiyorum masa üstü düşünmüyorum .

Quadro FX serisi diz üstleri workstation olarak geçiyor zaten. Arada oyun oynarım dersen Asus'u tercih edersin, sadece çizim işine odaklanacaksan biraz daha para verip dediğim diz üstü iş istasyonlarına bakarsın. Çok detaylı çalışmalar yapmıyorsan Asus da üzmez.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı