Asus N550JK-CN090H Notebook fiyatına değer mi?

Scar

Kilopat
Daha fazla  
Başlıkta belirttiğim gibi Asus N550JK-CN090H 3000-3100 arası bir fiyat vermeye değecek bir notebook mu? Beni 3-4 yıl götürecek ve en azından 2-3 yıl güncel oyunları güzel çözünürlükte oynatacak bir laptop alacağım. Fakat "N550JK-CN167D" modeli 2500-2600 arası bir fiyatta. CN090H'nin artıları ise, Windows 8.1 ile gelmesi, 8 yerine 16GB Ram olması. Ve BluRay optik okuyucu bulunması. Sizce bu farklılıklar 500-600TL fark ödemeye değer mi? Ya da Asus N550JK-CN090H 3binTL eder mi?

Asus N550JK-CN090H

3,065.64 TL
Asus N550JK-CN090H Notebook en performanslı asus notebook modelleri pcdepo.com da - Laptop, laptop fiyatları, notebook, dizüstü bilgisayar, asus laptop , lenovo notebook, dell dizüstü bilgisayar

Asus N550JK-CN167D

2,546.44 TL
Asus N550JK-CN167D Notebook - Laptop, laptop fiyatları, notebook, dizüstü bilgisayar, asus laptop , lenovo notebook, dell dizüstü bilgisayar

Hangisini almak mantıklı?

Alttakinde max bellek 16 isterseniz arttırabiliyorsunuz ayrıca freedos olarak geliyormuş kendiniz windows 8 alıp ya da zaten var olan bi windows 8iniz varsa kurabilirsiniz üsttekiyle alttaki arasında pek bi fark yok neden 500 tl fazla veresiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
BluRay kullanmayacaksan üsttekini alman mantıksız gibi durabilir ancak arada 8GB ram ve işletim sistemi var. Eğer halihazırda satın aldığın işletim sistemin var ise, freedos olanını tavsiye ederim. Ayrıca, dvd sürücüsünü çıkarıp ssd takabilirsiniz. Ancak BluRay çıkarılmaya kıyılmaz :)
Bende de, N550JV-CN127H mevcut. BluRay sürücülü, 16GB ram, tek fark sanırım bende GT750M ekran kartı mevcut, bunda GTX850M.

Çok memnunum bilgisayarımda. Ancak sadece oyun için alıyorsanız ekran kartı zayıf kalabilir o fiyata göre. Ancak soğutması çok iyi. Ben alır mıyım derseniz, soğutması için alırım. Kullanım alanına herhangi bir ısı yansıtmıyor. :)

BluRay kullanmayacaksan üsttekini alman mantıksız gibi durabilir ancak arada 8GB ram ve işletim sistemi var. Eğer halihazırda satın aldığın işletim sistemin var ise, freedos olanını tavsiye ederim. Ayrıca, dvd sürücüsünü çıkarıp ssd takabilirsiniz. Ancak BluRay çıkarılmaya kıyılmaz :)
Bende de, N550JV-CN127H mevcut. BluRay sürücülü, 16GB ram, tek fark sanırım bende GT750M ekran kartı mevcut, bunda GTX850M.

Çok memnunum bilgisayarımda. Ancak sadece oyun için alıyorsanız ekran kartı zayıf kalabilir o fiyata göre. Ancak soğutması çok iyi. Ben alır mıyım derseniz, soğutması için alırım. Kullanım alanına herhangi bir ısı yansıtmıyor. :)

Oyun için siz ne önerirsiniz?

Oyun için siz ne önerirsiniz?

Monster'ın Tulpar T5 modelinde GTX870M kullanılmış 3300TL fiyatı mevcut. Daha ucuz 2600TL'lik modellerinde GTX860M modelleri mevcut. Soğutmaları nasıldır diye sorarsan bir fikrim yok. Asus'u kullandığım için soğutmasının gayet iyi olduğunu söyleyebilirim.
MSI'ın bazı GE serisinde GT765M kullanılıyor. Bu da yeterli oyun performansı sunar.

Kendim GT750M'li N550JV dizüstümde, Battlefield4'ü "Medium" ayarlarda oynayabiliyorum ve bu bana yetiyor. 2 saatlik oyun oynamamda bile kullanım alanında ısı oluşmuyor. F tuşlarının üst tarafında ısı oluşuyor ve bu oyun oynarken sorun yaratmıyor. Bunun yanında "sistem kararlılık testi"nde fanlar maksimum 3900 rpm'e ulaşıyor ve buna rağmen rahatsız edici fan sesi gelmiyor. Bazı fanlarda cızıltı, tiz ses oluşur ancak bunda öyle bir sorun yok.

Sana kesin şu doğrudur veya git şunu al gibi bir tavsiyede bulunamam. Amacın deli gibi oyun oynamak, iyi bir ekran kartına sahip olmak vs. ise GTX850M yerine, GTX860M yada 870M kullanan dizüstü bilgisayarlar tavsiye ederim. Soğutmaları hakkında bilgisi olan arkadaşlar yazarsa net bir sonuca ulaşabiliriz bu bilgisayarlar hakkında.

Asus için sorarsan, ben aldım ve çok memnunum. Yanında verilen subwoofer ile birlikte müzik dinlemek film izlemek oldukça keyifli. Oyun performansı da dediğim gibi BF4'ü medium ayarda rahatça oynatıyor. Isınma olsa da, bu kullanıcıya yansımıyor. Oynarken fan sesi duymuyorum.

Benim yardımım bu kadar olabilir, kullanmadığım ürünler hakkında bilgiler verip yanıltmak istemem. Ama kullandığım üründen de memnun olduğumu belirtiyorum :) Son karar sizin, hangi ürünü alırsanız alın umarım memnun kalır ve sorunsuz bir ürün alırsınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı