ASUS notebook RAM yükseltme garanti dışı bırakır mı?

ASUS X 515EA bq 868 laptopum var. RAM yükselteceğim.
Bir iki ay önce aradığımda sıkıntı olmaz demişti teknik servis (KVK mi ASUS mu hatırlamıyorum.). Şimdi tekrar aradım garanti dışı kalır diyorlar(kadına anlatamıyorum çoğu firmanın buna izin verdiğini, sadece teyit amaçlı aradığımı kadın seri no almadan garanti dışı kalır diyor ). Önceki aradığımda içindeki parçalara zarar vermediginiz sürece sıkıntı olmaz denmişti.
Yazılım kısmını bilmem ama donanım kısmıyla haşır neşir olmusluğum var sıkıntısız takarım. Ancak şimdi yan çiziyorlar. Bilgisi olan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
0850 522 2787 bu numara asus müşteri hizmetleri. Bunu arıyorsunuz, birkaç kez farklı farklı bilgiler verildiğini söylüyorsunuz, bu konuyla ilgili doğru bilgiyi teyitli bir şekilde mail adresime iletir misiniz diyorsunuz. Bunu ısrarla söyleyin. Sonrasında telefonu kapatıyorsunuz. Dönüş yapıyorlar. Müşteri hizmetleri çok hoş bir kadro değil ve hepsinin de yeterince bilgisi olduğu söylenemez. Şöyle bir bilgi daha paylaşayım ben sizinle, Asus web sitesinde cihazla ilgili bir yükseltme kılavuzu (upgrade guide) var ise garantiden çıkmaz.

0850 522 2787 bu numara ASUS müşteri hizmetleri. Bunu arıyorsunuz, birkaç kez farklı farklı bilgiler verildiğini söylüyorsunuz, bu konuyla ilgili doğru bilgiyi teyitli bir şekilde mail adresime iletir misiniz diyorsunuz. Bunu ısrarla söyleyin. Sonrasında telefonu kapatıyorsunuz. Dönüş yapıyorlar. Müşteri hizmetleri çok hoş bir kadro değil ve hepsinin de yeterince bilgisi olduğu söylenemez. Şöyle bir bilgi daha paylaşayım ben sizinle, ASUS web sitesinde cihazla ilgili bir yükseltme kılavuzu (upgrade guide) var ise garantiden çıkmaz.

Cevabınız için çok teşekkürler.
Yükseltme kılavuzu göremedim.
Bakalım karar 4 GB RAM var.
Mecbur bir türlü yükselticeğiz.

Evet sanırım iade edeceğim.
Sanırım aldığım RAM zaten çakma. 2. olarak bir temsilci yükseltme kılavuzu olmadığı için yapılamayacağını, ASUS hariç servislerinde konu hakkında bilgi vermemesi gerektiğini söyledi.
Yani yarın kesin iadeye gidecek RAM.(zaten RAM sahte )

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı